Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Renault’nun Yeni Modeli Olan Arkana Tanıtıldı

Renault’nun Yeni Modeli Olan Arkana Tanıtıldı

Coupe SUV trendi ana akım markalara da sıçramış görünüyor

Renault, geçtiğimiz 2018 yılının Ağustos ayında gerçekleşen Moskova Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Arkana modelini bir konsept olarak tanıtmıştı.

Otomobil, teknik olarak bir konsept olarak sunulmuş olsa da üretime hazır görünüyor idi.

İlginizi Çekebilir: Elektrikli 2020 Renault Kangoo Modelinin Yeni Konsepti

Renault Arkana şimdi ise bir üretim modeli olarak geldi ve hatta Rusya’da müşterileri tarafından siparişleri toplanmaya başladı.Bu yeni model kısa zaman içerisinde diğer ülkelerde de sunulacak.

Renault Arkana’yı, Mercedes-Benz GLC Coupe ve BMW X4 gibi lüks kompakt Coupe SUV’lere göre daha uygun fiyatlı bir alternatif olarakta düşünebiliriz.

Geçtiğimiz 2018 yılında tanıtımı gerçekleşen konseptle neredeyse birebir aynı olan üretim modeli, daha az gösterişli bir ızgaraya sahip.

Ayrıca da fuarda tanıtımı gerçekleşen otomobilin aksine otomobilde çift egzoz çıkışı yer almıyor.

Modelin iç mekanında Renault ve Dacia’nın tüm modellerinde gördüğümüz parçalar ile donatılmış karma bir tasarım olduğunu görüyoruz.Donanım seviyesine göre değişmekle birlikte standart olarak gelen;

sekiz inç ekran,

tek bölgeli klima kontrolü,

ısıtmalı koltuklar,

park sensörü gibi özellikler sunuluyor.

Ayrıca beş kişilik otomobilin bagaj hacmi ise 508 lt olarak açıklanmakta.

Fransız otomotiv devi Renault, yeni Arkana'nın sedan dinamikleriyle SUV’lerin cesur karakteri arasında benzersiz bir denge sağlayacağına da söz veriyor.

1.3 lt olan turbo şarjlı motor seçeneğinde 152 bg güç üreten model, standart olarak CVT X-Tronic şanzıman ile sunuluyor.

Renault Arkana’ya opsiyonel olarak 4x4 seçeneği ile sahip olunabiliyor.Bir de yelpazede 115 bg gücünde 1.6 lt’lik atmosferik bir motor seçeneği daha bulunuyor.

İlk olarak Edition One modeli ile piyasayada olacak olan yeni Arkana’nın fiyatı 22 bin dolar yaklaşık olarak 135 bin TL.

İlginizi Çekebilir: Makyajlı 2019 Renault Master ve Makyajlı 2019 Renault Trafic Modelleri Tanıtıldı

Yeni Renault Arkana modeli hakkında gelişen ve değişen durumlardan haberdar olmak Renault modelleri hakkında bilgi almak ve güncel Renault Fiyat Listesini incelemek için sıfıraraçal.com internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle