Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Otomotiv Devi Renault'tan Elektrikli Araç açıklaması

Otomotiv Devi Renault'tan Elektrikli Araç açıklaması

Otomotiv Devi Renault'tan Elektrikli Araç açıklaması

Bursa'daki fabrikasında ülkemizde en çok satan otomobilleri Clio ve Megane modellerini üreten Renault'dan elektrikli ve hibrit otomobil üretimi hakkında açıklama geldi.

 

İlginizi Çekebilir: Elektrikli Renault Zoe Modeli Yenilendi

 

Renault Oyak, "Hibrit araç ve motor yatırımlarımızı sürdürmekteyiz ancak elektrikli araç üretimi şu anda gündemimizde yer almıyor." İfadelerini belirtti.

22 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşen 27. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi kapsamında Renault Oyak Genel Müdürü Antoine Aoun'un “CEO bakışından Türkiye’de İnsan Kaynakları” başlıklı İK stratejilerini anlatmış olduğu konuşmanın giriş bölümünde yaptığı ve Renault Oyak ile Groupe Renault hakkında verdiği genel ve kurumsal bilgilere istinaden  Oyak Renault'un 2020 yılında hibrit ve elektrikli otomobil üretimi gerçekleştireceği belirtilmiştir.

 


Daha sonrasında ise Anadolu Ajansı tarafından yeniden düzeltilen haberde sadece hibrit motor ve araç üretileceği bilgisi yer almaktadır. Renault Oyak olarak hibrit motor ve hibrit araç yatırımlarımızı sürdürmekte olup elektrikli araç üretiminin şu anda gündemimizde yer almadığı belirtimiştir.

 

İlginizi Çekebilir: Otomobil Üreticisi Renault’tan Yeni Nesil Motorlar

 

Siz de sitemiz üzerinden tüm güncel haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden araç karşılaştırma yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement