Mayıs Ayı Renault Kampanyaları

7 Mayıs 2022 Cumartesi

Renault Firması Tarafından Yapılan Mayıs Ayı Otomobil Kampanyaları

Türkiye otomobil piyasasında artık sıfır araç sahibi olmak o kadar da kolay değil. Özellikle son bir yıldır yükselen döviz kurları nedeniyle sıfır araç fiyatları hemen hemen her ay zamlanıyor. Durum böyle olunca sıfır araçlara olan ilgi artsa da bu ilginin satışa dönüşmesi ve belli bir satış sayısına ulaşması her geçen ay daha da zor oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Renault Marka Araçların Güncel Fiyat Listesi

Global piyasalarda bazı nedenlerden dolayı sıfır araç üretiminin yavaşlaması ve bazı modellerin üretimine ara verilmesi de aslında sıfır araç fiyatlarını arttıran nedenlerdendi. Özellikle 2019 yılı sonlarında başlayan pandemi dolayısı ile birçok sektörde yavaşlama oldu. Özellikle teknoloji alanında faaliyet gösteren firmalar başta olmak üzere otomotiv sektörü de bu pandemi dolayısı ile araç üretimi konusunda sıkıntı yaşamaya başladı. Pandemi dışında birkaç yıldır otomotiv sektörünün başına bela olan çip krizi nedeniyle araçların üretiminde ve satışında bir yavaşlama oluştu. Tüm bu sorunlar birleşince sıfır araç alma daha da zorlaştı. Özellikle araç bulundurma ve tedarikinde yaşanan bu sıkıntılar global otomobil piyasasını etkilese de ülkemiz açısından döviz kuru ile yükselen fiyatların daha da yukarı çıkmasına neden oldu. Durum böyle olunca sıfır araç almak isteyen kullanıcılar istedikleri marka ve modeli bulmakta zorlanmaya başladı. Verilen araç siparişleri de değişen döviz kurları nedeniyle daha yüksek fiyattan gelmeye başladığı için sipariş veren kullanıcılar araçların teslim aşamasında daha yüksek fiyatlar ile karşılaşmak durumunda kaldı.

Tüm bu açıklanan nedenler ile daha farklı nakliye ve başka etkenler dolayısı ile Türkiye otomobil piyasasında sıfır araçların fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşandı. Birçok otomotiv firması da özellikle sıfır araç alacak olan kullanıcıları teşvik etmek amacıyla farklı kolaylıklar sunan kampanyalar düzenleyerek araç satış sayılarını belli bir seviyeye ulaştırmayı amaçlıyor. Bu tarz kampanyalar uzun yıllardır devam etse de aslında son bir yıl düzenlenen kampanyalar daha çok ilgi uyandırıyor. Bunun nedeni de yükselen fiyatlara rağmen düzenlenen bu kampanyaların önceki yıllarda düzenlenen kampanyalara nazaran daha değerli görülmesidir. Durum böyle olunca 2022 yılında birçok otomotiv firması hemen her ay farklı bir kampanya ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu firmalardan bir tanesi de Fransız otomotiv devi olan Renault markasıdır. Renault firması uzun yıllardır Türkiye otomobil piyasasında kendisine yer edinmiş ve birçok farklı kesime hitap edecek araçları ile ön plana çıkmış bir markadır. Dolayısı ile düzenlediği kampanyalar da ilgi uyandırıyor. Renault markasının 2022 yılı Mayıs ayına özel düzenlenen kampanyalarına bakacak olursak;

Mayıs Ayı Renault Kampanyası

Bu kampanyalardan ilki Renault Clio modeline ilişkin. Bilindiği üzere Clio modeli Renault markasının en çok tercih edilen modellerinin başında geliyor. Renault firması yaptığı açıklama ile 2022 model Clio modeli için bir kampanya başlattığını belirtti. Bu açıklamaya göre Renault Clio Joy 1.0 SCE 65 beygir gücüne sahip araçlarını 305 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkarıyor. Renault firması 2022 model Clio araç alıcısına aylık 3 bin 500 TL taksit imkanı da sunuyor. Renault firması tarafından sunulan mevcut kampanya, sınırlı sayıda araçları kapsayacak ve fiyatlara kasko ile trafik sigortası dahil olmayacağından kısmi bir etki gösterebilir. Renault firması ayrıca Renault Finans çerçevesinde kullanılan kredilerin de bu kampanyanın içinde yer aldığını belirtti. Fakat 139 bin 500 TL tutarında kullandırılacak olan kredi, 35 ay taksit imkanı ve yüzde 1,89 faiz oranıyla sunulacak. Bu kampanya çerçevesinde 2022 Model Clio alan vatandaş, aylık 3 bin 489 taksit ödeyerek araç sahibi olabilecek.

Renault firması ikinci kampanyasını Megane modelleri için düzenliyor. Renault Megane modelleri farklı tasarım ve özellikleri ile ön plana çıkarken birçok kullanıcı tarafından da tercih edilecek tasarıma sahip.  Renault firmasının Megane modelleri için düzenlediği bu kampanyada ise 2022 model Renault Megane Sedan Joy 1.3 TCE 140 beygir gücüne sahip araç, 241 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Düzenlenen bu kampanyanın haricinde, 2022 model Captur versiyonunda ise 40 bin TL indirim imkanının da sunulduğunu belirtelim.  Ayrıca seçili şasiler için de 561 bin 900 TL gibi bir anahtar teslim fiyatı belirlenirken sunulan bu kampanyalar ile kolay satış imkanı için tüm şartların oluşması sağlanıyor.

Belirttiğimiz marka ve modeller dışında ayrıca bir kampanya daha bulunuyor. Düzenlenen bu kampanya 2021 ve 2022 model Renault modellerini kapsıyor. Renault 2021 ve 2021 modellerine ilişkin perakende satışı için sunulan kampanya kapsamında 75 bin TL kredi imkanı sunuyor. Bu krediye 12 ay vade ve yüzde 0,99 faiz oranı uygulanıyor. Düzenlenen bu kampanya ile aylık 6 bin 833 TL tutarında bir taksit bedeli ortaya çıkıyor. Fakat bu kampanyanın sınırlı süreli olması nedeniyle acele edilmesi gerekir. Kampanya 9 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek.

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mayıs Ayı Renault Kampanyaları İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Renault Yorumları

Misafir
11.05.2022
Renault Megane Sedan için yapılmış
Pazarlamacı olarak bu arabayı kullanıyorum meganlar gerçekten ekonomik yakıt ve fiyatına göre sürüş keyfi rakiplerine göre biraz daha yüksek ancak son zamanlarda gerçekten fiyatı gerçekten pahalandı
Misafir
11.05.2022
Renault Symbol için yapılmış
2009 1.2 sembol almayi dusunuyorum rampada falan nasil gidiyor kullanan varmi acil cvp yazabilirmisiniz
Misafir
18.04.2022
Renault Master Panelvan için yapılmış
Bu fiyat çok fazla bu araca bence
Misafir
21.03.2022
Renault Megane Sedan için yapılmış
her ay iki sefer zam yapan markayı tercih etmemek lazım bir iki ay ellerinde kalsa ibre tersine döner adamlarda haklı talep varken kazanmak lazım
Misafir
19.03.2022
Renault Clio için yapılmış
clioya bayılıyorum
Misafir
17.03.2022
Renault Latitude için yapılmış
Bizde var 190 yaptık çok rahat çok geniş teşekkür Renault daha iyisini bekleriz
Misafir
16.03.2022
Renault Clio için yapılmış
nasıl da alıştınız fiyatlara ... ya çok paranız var diyecegim de çok parası olan da bunlara neden baksın
Misafir
11.03.2022
Renault Megane Sedan için yapılmış
Arkadaş bu ne ya hakikaten 1.3 tce edc otomatik vites olmuş 496 bin tl bu kadar zam da olmaz be kardeşim. 30 bin tl zam mı olur. Evet dolar bu ara biraz yükseldi ama diğer markalar yapmıyor bu zamı neye güvenerek bu kadar artışı yapabiliyorlar? Belli ki talepler çok fazla bu yüzden burunları havada. Tek kelime ile soygunculuk.
Misafir
02.03.2022
Renault Megane Sedan için yapılmış
Nasıl bir marka böyle anlamak mümkün değil. Bir ay içerisinde bu kadar çok fiyat artışı olmaz. Şubat ayı içerisinde 2 sefer zam geldi. Bu dolar azıcık yükselmeye başlasın hemen fiyat güncellemesine alıyorlar. Ayıptır. Motor performans olarak çok iyi araç ancak herşey opsiyonlu alınması kadar saçma bir şey yok.
Misafir
26.02.2022
Renault Clio için yapılmış
iç dizaynını beğendim fiyatıda araca gore uygun.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement