Sıfıraraçal.com

2024 Renault Scenic'in Konsept Versiyonu Tanıtıldı!

27 Haziran 2022 Pazartesi

 

Renault geçtiğimiz günlerde Scenic Vision adını verdiği modelinin bir videosunu yayınladı. Aile aracı olma potansiyelindeki Scenic crossovera dönüştü. Aile aracı olarak bildiğimiz MPV türündeki araçların yerini zaman geçtikçe SUV araçlar almaya başladı. Renault da satış hacmi gittikçe artan ve aile aracı olarak tercih edilen SUV modellere yöneldi. Araç sektörünün ihtiyaçlar sebebi ile yöneldiği SUV çok sayıda kullanıcı tarafından beğeniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma daha önceleri yine bir video yayınlamıştı ancak bu videoda araç hakkında çok bilgi sahibi olamadık çünkü aracın tamamını görmek mümkün olmadı. Yalnız yayınlanan yeni videoda araca dair bilgimiz daha da arttı. Renault’un yeni modeli Scenic Vision önceki Scenic modelleri ile aynı değil. Yenilenerek karşımıza çıkan crossover önceki Scenic modelleri ile aynı olmadığından birçok alanda farklılık gözlemlenebiliyor. Tasarımından aracın motoruna kadar çok sayıda değişiklik göze çarpıyor. Yeni Scenic Vision serisinde içten yanmalı motor bulunmuyor. Dolayısı ile de karbon emisyon oranının önceki modellere nazaran daha düşük olması bekleniyor.

Videoda görülen ve yeni Renault Scenic Vision mottosu olan "otomobilleri değiştirelim" cümlesi tanıtımın odak noktası. Videoda da söylenildiği gibi Renault'un önceki modellerinden daha farklı bir araç olacağı konusunda bilgi ediniyoruz. Yenilenen ve ileri teknoloji kullanılan Scenic Vision modeline biraz daha yakından bakalım.

B sütunu bulunmayan bu araca camın kenarındaki parmak izi sensörü ile giriş yapılabiliyor. Daha ilk detaydan araca teknoloji anlamında yenilemeler yapıldığına şahit oluyoruz. Videoda kapıların ters açılan (intihar kapısı/suicide door) denilen kapı stilinde tasarlandığı görülüyor. Sürücü araca bindiği zaman ön kısımda ve direksiyonda bulunan çoğu göstergenin sürücüye döndüğünü görüyoruz. Bu da aslında aracın sürücü odaklı olduğu konusunda ve yol ile araca dair bilgilerin sürücünün ulaşabileceği seviyede olduğunu gösteriyor.  Yeni Scenic Vision direksiyon simidi standart olarak tasarlanan bir direksiyon değil lövye türünde tercih edilmiş.

Video içeriğine ayrıntılı bakıldığında geri dönüştürülebilirliğin odak noktada olduğu görülüyor. Araç içi paspasından ön konsol ürünlerine kadar çok sayıda geri dönüştürülmüş malzeme kullanılmış. Sürdürülebilir odaklı olan bu yeni versiyon aslında tam da çağın ihtiyaç duyduğu bir tasarıma sahip. Karbon emisyon oranının azaltılması, geri dönüştürülmüş malzemelerden araç içi yaşam alanında ürünler yapılması bu versiyonun değerini aslında daha da yükseltmiş oluyor. Sadece araç içindeki bazı ürünler değil geri dönüştürme işlemlerine araç bataryası da dahil edilmiş. % 95 oranında geri dönüştürülebilir malzeme kullanımı ciddi bir oran. Renault bu ivmeyi yakalarsa araçlarını daha ucuza mal edip daha çok satış yapabilir.

Renault her yönü ile yenilemeye çalıştığı bu serisinde " Renault Safety Coach ”  güvenlik donanımlarını kullanmış. Söz konusu güvenlik donanımı sayesinde kazalarda % 70 oranında azalma mümkün oluyor. Sürücü ve yolcu güvenliğini artıran bu yeni sistem sayesinde araç içinde kendinizi birçok alanda güvenli hissetmeniz mümkündür.

Renault serileri içinde Tasarım anlamında Megane E-Tech modelinden büyük benzerlikler taşıyan Scenic Vision'ın motor sistemi de aynı araçtan geliyor. Megane E- Tech modelinin motorunun 215 beygir gücündeki performansı bu yeni modelde kullanılacak. Megane motoru aracın ön kısmına konumlandırılmış elektrik motor olacak. Bu motora güç sağlayan 40 kWh kapasiteli batarya paketi de sunulacak. Bu batarya paketi aslında Megane E-Tech'in 2 batarya paketinden daha küçük olanıdır. Neden daha küçük batarya paketi tercih edildiğini merak edebilirsiniz. Scenic Vision'da araç üzerinde ayrıca 16 kW'lık hidrojen yakıt hücresi de bulunuyor. Yani Renault’un bu yeni modelinde elektrik ve  hidrojen kombinasyonu olan sistem kullanılmış.

Bu sisteme ise H2-Tech adı veriliyor. Geliştirilen bu sistem sayesinde aracın 40 kWh bataryalı diğer araçlara göre 2 kat daha fazla yol menziline sahip olması hedefleniyor. Her yönü ile bakıldığında ince düşünülmüş ve yeniliklerle dolu bir araç olacak. İkinci videoda bile bu kadar yenilik gözümüze çarptıysa üretim bandına çıktığında kim bilir daha ne özellikleri görebileceğiz. Yenilikçi tasarım ve teknolojiler ile donatılan bu seriden daha fazla istifade edebilmek için 2024 yılını beklememiz gerekiyor. Çevreci ve önemli detaylar ile üretilecek bu otomobil üretim bandında 2024 yılında olacak. Önceden sadece bir aile arabası olan Scenic Vision şimdilerde inanılmaz özelliklerle donatılmış bir crossover modeline dönüşmüş. Bazı özellikleri onu diğer otomobil markalarının öncüsü haline bile getirebilir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

2024 Renault Scenic'in Konsept Versiyonu Tanıtıldı! İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Renault Yorumları

Misafir
27.11.2022
Renault Kangoo Express için yapılmış
Express Van 2 ay 5bin km dır kullanıyorum. Ort yakıt 5 lt ve aşağısı tabi dikkatli kullanırsanız. Direksiyon elektrik destekli hidrolik tip yani biraz hissiz. Fren pedalı takoz gibi eski reno europa sanki. Turbo 1700 devir dak açıldığı için alt devirlerde ölü , bu yüzden anı hızlanma gereken durumlarda 3bin devirde vites yükseltmek gerekiyor özellikle rampa çıkarken. Fiyat performans olarak makul seviyede. Ne kadar para o kadar kalite.
Misafir
25.11.2022
Renault Captur için yapılmış
Ufak çukurlarda sarsıntı çok fazla.Viraj performansı kötü salınım çok fazla.Bagajı güzel.İçi çok dar.Yakıtı kilometre başı 2 lira gibi birşey 8.5 9 lt ye mi ne denk geliyor.Turbo arada uğultu yapıyor ses aynen içerde.Hafif arazi de ki felahiye girişinde hafif rampa var orda 2013 roomster skodayla rahatça geçerken bu araç az kalsın aks kırıyordu.Narin araç öyle suv gibi duruyor diye her suv gibi duran aracın geçtiği yerden geçiyor diye düşünmemek lazım.Şekli güzel gideri var.
Misafir
24.11.2022
Renault Megane Sedan için yapılmış
2022 megane 1.3 tce otomatik ful paket tercih etmek ne kadar mantıklı otomatiği sonradan sıkıntı çıkarır mı
Misafir
23.11.2022
Renault Taliant için yapılmış
Sıfır aldım bir aydır biniyorum ne hızında ne rampada hiç bir sıkıntı yaşamadım, 1.0 90 joy otamatik şanzıman aracın tek sıkıntısı boş olması oda fiyatına göre normal, bu araçta L diye bi fites koymuş driv altına rampada hem çıkışta hem inişte kullanıyorsun hiç bir sıkıntı tekleme hızdan düşme olmuyor, aynalar manuel, arka kapılar manuel birde benzini harbi yakıyor şehir içinde kullandım şimdiye kadar, ama uzun yolda bilmiyorum ....
Misafir
18.11.2022
Renault Zoe için yapılmış
809.000 ? Bu nasıl bir fiyat ? Tam bir rezalet. ??
Misafir
18.11.2022
Renault Zoe için yapılmış
809.000 ? Bu nasıl bir fiyat ? Tam bir rezalet. ??
Misafir
14.11.2022
Renault Fluence için yapılmış
Ne kadar fiat
Misafir
10.11.2022
Renault Zoe için yapılmış
bir araç fiyatının bu kadar abartılı fiyatlarda olması düpedüz sömürü başka bir izahı yok
Misafir
09.11.2022
Renault Clio için yapılmış
Yaklaştık 16 aydır kullanıyorum clio 5 sce Manuel Joy paket çok memnunum yakıt çok iyi şehir merkezine otobüsle 40liraya gidip geliyorum aracimla 30liraya yakıt yok yol tutuşu konfor iyi genel olarak mennmunum
Misafir
05.11.2022
Renault Clio için yapılmış
Merhaba arkadaşlar Clio 5 lerde aktif acil durum frenleme sistemi hepsinde var mı?
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle