Porsche Cayenne Coupe Özellikleri

18 Mayıs 2022 Çarşamba

2022 Model Porsche Cayenne Coupe Otomobilinin Özellikleri

Alman otomotiv devi Porsche markasının adını duymayan kalmamıştır. Uzun yıllardır araba üretimi konusunda iddialı çalışmalarda bulunan firma bu zamana kadar ürettiği spor ve performans arabaları ile ön plana çıkmayı başarmış ve birçok otomotiv devinden de bu yönüyle ayrılmıştır. Spor ve performans arabalarının adeta Porsche markası ile özdeşleştiğini söyleyebiliriz. Bu zamana kadar ürettiği araçlar ile de tüm global otomobil piyasalarında kendine has kullanıcı kitlesini oluşturmayı başaran firma her yıl yeni çıkardığı modelleri ile göz doldurmaya devam ediyor. 2022 yılında otomobil tutkunları ile buluşturmayı düşündüğü Porsche Cayenne modelinin haricinde ayrıca birde Coupe özelliğine sahip benzer bir model üreten firma şimdiden kullanıcı kitlesini heyecanlandırmayı başardı. 2022 model Porsche Cayenne Coupe modeli şimdilik Türkiye otomobil piyasasında yer almayacak gibi duruyor. Önümüzdeki günlerde ne olacağı ise tam belli olmadığı için sürpriz bir karar ile 2022 model Porsche Cayenne Coupe serisini Türkiye yollarında görürseniz sakın şaşırmayın.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç tam anlamıyla üretim bandından inmediği için net bilgiler vermek zor oluyor. Buna rağmen alınan görüntüler ile yapılan açıklamalara bakacak olursak, bu aracın bir önceki modellerinden çok da bir farkının olmadığını söyleyebiliriz. 2022 model Porsche Cayenne Coupe modeli bir önceki modellerine göre bazı küçük sayılabilen değişiklikler geçirmiş görünüyor.  Bu küçük tasarımsal değişikliklerden en çok dikkat çeken kısım ise hiç şüphesiz LED far sistemidir. Bu LED farlarının tasarımı açısal olarak yeniden şekillendirilerek araca monte edilmiş. Ayrıca far sistemine ince yeni LED gündüz sürüş farlarının dahil edildiğini de söyleyebiliriz. Bu değişikliklere ek olarak görsel tasarım anlamında küçük dokunuşlar da yapılmış görünüyor.  İlk olarak 2022 Porsche Cayenne Coupe ayrıca karartılmış bir ızgara ve siyah hava girişleriyle yeniden tasarlanmış. Bu değişikliklere nazaran diğer değişiklikler biraz daha az belirgin kalıyor. Buna rağmen yeni tekerleklerin yanı sıra yeni bir ışık imzası ve bir LED ışık çubuğuna sahip ince ayarlı arka lambalar da yeni tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor.

2022 Porsche Cayenne Coupe Donanım Özellikleri

2022 model Porsche Cayenne Coupe aracının far sistemine dair bilgi vermek gerekirse; bu araçta bulunan seksen dört LED, geçiş yaparak veya parlaklığını azaltarak mevcut trafik durumuna göre ayarlanacak şekilde tasarlandı. Yapılan bu yeni tasarım sayesinde önünüzdeki yolun ters tarafındaki araçlardaki sürücülerin gözlerinin kamaşmaması amaçlanmış. Aynı zamanda bunların arasındaki ve yanlarındaki alanların yine de tam olarak aydınlatılmasını sağlaması yönüyle önemli bir çalışmadır. Bu sayede sürücülerin tamamen önlerindeki yola odaklanmasına olanak sağlar. Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi Plus (PDLS Plus), çok yönlü bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistem aydınlatma dışında navigasyon verilerine dayalı elektronik viraj lambaları ve dört yol ağzı lambasını da içerir şekilde tasarlanarak her yol koşulunda net sürüş imkanı sunar. Siz müdahale etmeden bir dört yol ağzına veya kavşağa yaklaşırken, ışığın huzmesi kısalır ve bunun yerine yolun sol ve sağ tarafları daha yoğun bir biçimde aydınlatılması sağlanarak daha güvenli bir sürüş imkanı ortaya koyar.

Porsche Cayenne Coupe modeli uzun yıllardır kullanıcılar ile birlikte. Bu zamana kadar birçok tasarım değişikliğine uğrasa da aslında aynı kalmayı başarabildi. Birçok değişiklik ve yenilik geçiren bu otomobil günümüze kadar aynı beğeni ve ilgiyi her seferinde toplamayı başardı. Şimdiye kadar Cayenne Coupe serisine yapılan en büyük güncelleme, performans odaklı yeni bir varyantın eklenmesidir. Edindiğimiz bilgilere ve duyumlara göre 2022 model Porsche Cayenne Coupe modelinde motor performansını etkileyecek önemli bir değişiklik ve çalışma yapılacak. Bu yapılan çalışma sonucu ortaya çıkan motor ünitesine Porsche firması tarafından henüz bir isim verilmiş değil. Biz yine de edindiğimiz bilgiler doğrultusunda araçta kullanılacak motor ünitesine dair bilgileri aktaralım. 2022 model Porsche Cayenne Coupe modelinde çift turboşarjlı 4.0 litrelik V8 motor ünitesinin kullanılması bekleniyor. Kullanılan bu motor ünitesi ile yaklaşık olarak 631 beygir gücünde bir performans sergilenecek. Kullanılan bu motor ünitesi sayesinde Cayenne Coupe E-Hybrid kadar olmasa da Cayenne Coupe'nin bu versiyonu SUV'un pist odaklı versiyonu olarak hız ve performans tutkunlarına hitap edecek. 2022 model Porsche Cayenne Coupe serisinde ayrıca eşsiz bir Porsche Dinamik Şasi Kontrolü (PDCC) aktif yalpa stabilizasyon sistemi bulunacak. Buna ek olarak da ön tarafta daha fazla negatif kambere bulunacak. Bu sayede daha spor bir görünüme kavuşan araç performansını kaportasına da yansıtmış olacak. Ayrıca bu model merkezi olarak monte edilmiş egzoz borularına sahip bir titanyum egzoz sistemi ile standart olarak gelecek ve ayrıca benzersiz bir gövde kiti ile kullanıcılar ile buluşacak.

2022 model Porsche Cayenne Coupe serisinde kullanılan yeni seramik kaplama (tungsten karbür), dökme demir fren disklerinin uzun bir hareketsizlik döneminden sonra bile parlaklığını korumasına yardımcı olur. Bunun nedeni ise araç tasarımında kullanılan bu seramik kaplamanın paslanmaz olması ve fren tozu miktarını önemli ölçüde azaltmasıdır. Araçta kullanılan Porsche Yüzey Kaplamalı Fren (PSCB) sayesinde, ağır yüklerde bile dengeli frenleme imkanı sunulur. 2022 model Porsche Cayenne Coupe fiyat bilgisi tam olarak açıklanmadığı için bu konuda net bir bilgi veremiyoruz. En az ortalama bir Porsche değerine sahip olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Porsche Cayenne Coupe Özellikleri İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Porsche Yorumları

Misafir
06.05.2022
Porsche 718 Coupe için yapılmış
Süper araba dediğin böyle olur
Misafir
06.05.2022
Porsche 911 Coupe için yapılmış
Gerçek bir yarış arabası
Misafir
29.10.2021
Porsche Panamera için yapılmış
Ben oyuncağını oğluma aldım gerçeğini de ahirette alırız artık
Misafir
14.10.2021
Porsche Macan için yapılmış
Bende dün teslim aldım çok güzel bir bir araba yollarda akiyor masallah
Misafir
30.09.2021
Porsche Macan için yapılmış
macan güzel araba ama parçaları uçuyor piyasa çok pahalı
Misafir
30.09.2021
Porsche 911 Coupe için yapılmış
porsche 911 almak istiyorum ama fiyat bilgisini sitelerden bulamadım araç çok hoş
Misafir
07.09.2021
Porsche Panamera için yapılmış
bende bundan var fakat satım konusunda güçlük çekebilirsiniz ama güzel araba dışarıdan baktığınız zaman yolu büyüleyen bir gücü bulunmakta tabiki günümüz şartlarında bunu almak zor olsada parasının hakkını sonuna kadar veren bir arabadır. Tabiki her arabada olduğu gibi bunda da sıkıntı var 20 bin km yi geçince bir iki sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz , bunları da bayi ye götürdüğünüz zaman hallederler güzel araba !
Misafir
05.03.2021
Porsche Panamera için yapılmış
Benimde böyle bir porsche panemera turbo markalı bir uzaktan kumandalı arabam var çok güzel dirif çekiyo abi gerçeklerini muteşem yapmıssınız tebrik ederim .
Misafir
16.02.2021
Porsche Cayenne için yapılmış
Fiyatı nedir ya bulamadım Bi türlü
Misafir
01.07.2020
Porsche Panamera için yapılmış
Niye fiyatı göremiyorum amaç ne?
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle