Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Peugeot SUV’un Da Lideri Oldu

Peugeot SUV’un Da Lideri Oldu

Otomotiv sektörünü daraldığı bugünlerde ülkemizde kendini gösteren ve bir elmas gibi parlayan marka Peugeot olmaya devam ediyor. Daralan otomotiv piyasasına inat oldukça güçlü bir şekilde büyümesini sürdüren Peugeot SUV modellerinde de lider oldu ve adından söz ettirmeyi başardı.

Daralan Türkiye otomotiv pazarında büyümesini sürdüren markaların belki de en başında geliyor: Peugeot Türkiye. 2019 Kasım ayı sonu itibari ile satış sıralamasında beşinci sıraya yükselen Peugeot, SUV segmentinde de lider konumda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Otomotiv Sektörünün Kasım Ayı İhracat Rakamı 2,7 Milyar Dolar

2019 Kasım ayında yüzde 8,2 pazar payı gerçekleştiren Peugeot Türkiye, muhteşem bir performans sergiledi ve bu performansının karşılığında da SUV’da liderlik koltuğunu aldı.

Otomotiv pazarının yüzde 28 daraldığı Ocak-Kasım sezonunda yüzde 6,1 pazar payına ulaşmayı başaran Peugeot; 2018 yılında sekizinci sırada olduğu pazarda beşinci sıraya kadar yükseldi, ve büyük bir başarıya imza attı.Peugeot SUV ailesinin 2018 yılında yüzde 9,9 olan segment payı, Kasım sonu itibariyle 11.485 adetle yüzde 14,8 seviyesine yükseldi.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobilin Medya Sorumlusu Hakan Özmen Oldu

Peugeot Türkiye ile ilgili gelişmeleri ilerleyen dönemlerde sitemiz üzerinde bulabilir, sitemiz üzerinden Peugeot ve diğer tüm marka model araçlar için bilgi alabilirsiniz.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde tüm marka ve model araçlar için fiyat teklif alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement