Sıfıraraçal.com

Makyajlanan Yeni Peugeot 3008 Boy Gösterdi

Makyajlanan Yeni Peugeot 3008 Boy Gösterdi

Makyajlanan Yeni Peugeot 3008 Boy Gösterdi

SUV sınıfında Peugeot’yu başarıdan başarıya koşturan 3008 makyaj operasyonu geçirerek güncellendi.

İlginizi Çekebilir: 2021 Peugeot 3008’in İlk Gösterim Tarihi Belli Oldu

2016 yılında tanıtılan ikinci jenerasyonu ile beraber Peugeot'ya marka imajını geliştirmede büyük yardımları olan Peugeot 3008 makyajlanarak yenilendi. Mekanik olarak büyük yenilikler olmayan araçta yeni elektronik yardımcılar dikkat çekmekte.

Yeni Peugeot 3008 Kardeşlerinden İzler Taşıyor

Çokta sürpriz olmayan bir şekilde ön tarafta yoğunlaşan makyaj operasyonu sonrası yeni 3008'in duruşu Peugeot 508 ve Peugeot 2008 modellerinin bir birleşimi gibi olmuş. LED farlarını liftback kardeşinden almış gibi görünen otomobilin ön panjuru da küçük kardeşinden ödünç almış gibi. Fransız üreticinin diğer modellerinde de olduğu gibi model ismi kaputun hemen önüne işlenmiş. Ayrıca yukarıdan aşağıya doğru uzayan LED gündüz aydınlatmaları da yine unutulmamış.

Makyajlanan Peugeot 3008’de Tasarımsal Yenilikler

Gövde rengi olarak iki yeni mavi tonu sunan yeni Peugeot 3008 modelinin jant seçenekleri de zenginleştirilmiş. GT donanım paketinde siyah renkli detaylar daha çok kullanılırken GT armaları da yeniden revize edilmiş. Arka tarafta ise üç boyutlu hale geldiği görülen stoplar ve tasarımı tamamen elden geçirilen tampon alt bölümü dikkatlerden kaçmamakta.

Yeni Peugeot 3008 Donanım Özellikleri

Kabin içinde görsel olarak çok az değişiklik sağlayan Peugeot 3008'de dijital gösterge panelinde küçük küçük görünüm yenilemeleri yapılırken yeni dokunmatik ekranın büyüklüğü ise 10 inçe yükseltilmiş. Daha kaliteli bir his uyandıran yeni trim parçaları da kullanan 3008 modelinin iç mekanda artık ahşap kaplama ve kırmızı deri döşeme gibi kombinasyonlarda yapılabiliyor. Ayrıca daha üst donanım paketlerinde çerçevesiz dikiz aynası da dahil olmuş.

Akıllı sürüş yardımcılarına fazlasıyla doyduğunu söyleyebileceğimiz makyajlı yeni 3008'de;

dur-kalk fonksiyonu bulunan adaptif hız sabitleme, şeritte kalma asistanı, kör nokta uyarısı, otomatik fren yardımcısı ve gelişmiş tabela tanıma sistemi gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca PSA Gurubunda daha önce DS 7 Crossback modeliyle karşımıza çıkan gece görüş sistemi de aracın donanım paketine dahil edilmiş.

Peugeot 3008 Teknik Özellikleri

Peugeot, motorlarda ise en büyük güncellemeyi 2.0 lt’lik hacimli dizel ünitenin artık sunulmuyor olması. Benzinli motor ünitelerinden 1,2 lt’lik, 3 silindirli 130 bg güç, 230 Nm tork üreten 1.6 lt’lik seçenek 180 bg güç ile 250 Nm tork üretebiliyor. Her iki motor ünitesi de 8 ileri otomatik şanzımanla alınabilirken küçük hacimli örnekte 6 ileri manuel şanzıman seçeneği de tercih edilebiliyor.

Her iki şanzıman seçeneğinde 1.5 litre hacimli dizel motor için de geçerli. 130 bg güç ile 300 Nm tork üretmeye devam eden bu üniteye iki adet hibrit seçenek eşlik etmekte. 1.6 lt’lik benzinli motor ile donatılan ikilinin önden çekişli olanı 225, dört tekerden çekişli olanı ise 300 bg güç üretmekte. Birleşik tork değerleri ise sırasıyla 360  Nm ve 520 Nm.

13.2 kWh kapasiteye sahip bataryalar şarj edilebilir hibritlerin sadece elektrik enerjisi kullanarak katedikleri yol 56 km ve 59 km olarak duyuruldu. Evlerimizde kullanılan standart prizden 7 saatte şarj olan araçlardan yüksek güçlü olanı, 0’dan 100 km/s’e 5.9 saniyede hızlanıyor.

Üretimi Fransa'da gerçekleşen Peugeot 3008, 2020 yılının sonunda Avrupa otomotiv pazarında satışa sunulacak.

Makyajlanan yeni Peugeot 3008 hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Peugeot 2020 fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Peugeot 308 İle İlgili Önemli Detaylar Ortaya Çıktı

Makyajlanan Yeni Peugeot 3008 Boy Gösterdi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle