Sıfıraraçal.com

Yeni ve Güçlü: Drako Dragon Tanıtıldı

19 Kasım 2022 Cumartesi

Geleceğin önemli markaları arasında ye alacağını düşünüyoruz. Drako Dragon, en nihayetinde oldukça büyüleyici ve performanslı hail tanıtıldı. Sizler için hazırladığımız araç görsellerini inceleyerek bu ihtişamlı modele daha yakından bakabilirsiniz. 0-100 km/sa hızlanmasını yalnızca ama yalnızca 1.9 saniyede tamamlayan bir canavardan bahsediyoruz. Drako, bütün bu gücün bizlerle buluşması için 2.000 birleşik beygir gücü üreten bir güç aktarma motoru ile karşımıza çıkıyor. Dragon, heybetli duruşu ve dinamik çizgileri tüm beğeniyi üzerine topluyor. Dragon modeli en son teknolojiyi en saf haliyle bizlere sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka tarafından ismini alan Dragon modeli 2020 yılında adından fazlasıyla söz ettiren bir model ile karşımıza çıkmıştı. GTE EV süper otomobilinin devamı niteliğinde diyebiliriz bu araç için. Dragon aslında teknik olarak iki kapılı bir SUV modeli olarak karşımıza çıkıyor.

GTE modelinden esinlenerek üretimi yapılan model dört motorlu bir güç aktarma organı ile bizleri karşılıyor. Aracın her tekeri, Drako modelinin dizayn ettiği bir pil takımı ile çalışıyor. Araç kendi motoru üzerinde geliyor. Aracın teknik detayları her ne kadar saklansa ve tam anlamıyla paylaşılmasa da, aracın menzilinin yüzde 80'ini 10 dakikada geri kazanmak için 500 kW'da hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Bu da bizlere gösteriyor ki %80 şarj ile 540 kilometre menzil, tam şarjla ise bunun 675 kilometreye çıkma ihtimali oldukça yüksek bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

Dragon modelinin bu denli üst performans sergilemesinin elbette ki farklı sebepleri var. Bu sebeplerden en önemli olanı tamamen karbon fiber yapıya sahip olan bir araç olması diyebiliriz. Bu doğrultuda Drako, Dragon'ın sertliği artırılmış olsa da aracın ağırlığı yüzde 50 azaltılmış bir yapı ile karşımıza çıkıyor. Bahsettiğimiz bu yapıyı kullanan ilk SUV olduğunu da belirtelim. Tartıda 2.253 kilogram bir ağırlık ile karşımıza çıkan bu devasa model, Tesla Model X Plaid ile kıyas edildiği zaman hem daha hafif hem de daha fazla menzil mesafesi sunuyor. Kıyaslandığı zaman neredeyse iki kat daha fazla güç ile bizleri karşılıyor.

Marka tarafından Dragon modelinden söz edilirken onun egzotik bir tarz, performans ve verimli bir yapısı olduğunu altı çiziliyor. Bu aracın İtalya'da tasarlandığını da belirtelim. Aracın iç mekânına baktığımız zaman üst seviye teknolojiler kullanıldığın görüyoruz. Bu bölümde bizi 17,1 inç boyuta sahip orta dokunmatik bir ekran karşılıyor. Aracın arka koltuk eğlence sistemi ve gösterge panelinin köşelerine yakından bakıldığı zaman yan kameralar için ekranların kendisini göstermesi de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Araç bizlere adeta bir teknoloji bağımlısı olduğunu ispat ediyor.

Drako Dragon modelinin yılda 5.000 adet üretileceğini de belirtelim. ABD'de üretileceğinin de altını çizelim. Bu süreçte ilk müşteri teslimatlarının 2026 yılına kadar teslim edilemeyeceği de belirtiliyor. Dragon modelinin fiyatlandırmasının 290.000 Dolar seviyelerinden başlayacağı da belirtiliyor. An itibarı ile rezervasyonların kabul edildiğinin de altını çöizelim.. Drako Dragon modelini 18-27 Kasım tarihleri arasında Los Angeles Convention Center'da düzenlenecek 2022 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda da yakından inceleyebilirsiniz. Model hakkında ilerleyen süreçlerde daha kapsamlı bilgiler vereceğiz. Bizleri takip etmeyi ihmal etmeyin.

Siz de araç karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara tek bir tıkla göz atabilir ve dilediğiniz araçları anında karşılaştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemiz üzerinde sıfır araç kampanyalarına yer verildiğini de belirtelim. Siz de tek bir tıkla sıfır araç kampanyalarına ulaşabilir ve anında size özel ve ücretsiz fiyat teklifi oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

Yeni ve Güçlü: Drako Dragon Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle