Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Tesla Semi Kamyon İçin Üretim Tarihi Kesinleşti

Tesla Semi Kamyon İçin Üretim Tarihi Kesinleşti

Elektrikli araç üreticisi Tesla, birkaç ay önce tanıtmış olduğu Cybertruck ile gündemde adından uzun süredir söz ettiriyor.

Elektrikli araç teknolojilerinin otomobiller ile sınırlı kalmayacağını göstermeyi amaçlayan şirket, açıklamalarında bunların her zaman bir “başlangıç” olduğunu söylemekteydi. Örneğin şirketin CEO’su Elon Musk verdiği röportajlarda elektrikli otomobiller dışında kamyon ve pick-up gibi daha kaslı araçlara olan ilgisinden söz etmişti.

İlginizi Çekebilir: BMW X2 Modelinin Plug-in Hibrit Versiyonu X2 xDrive25e Tanıtıldı

Nitekim Cybertruck’un sonrasında bugün şirketin ilk kamyon olacak Semi hakkında yeni bir gelişme kaydedildi. Şirket, 2020 Tesla Semi Kamyon  için rezervasyon ücretini yatıran müşterilerine attığı bir mail aracılığıyla üretime 2020’nin ikinci yarısında başlayacaklarını duyurdu. Hatırlarsanız Tesla elektrikli kamyon için ilk olarak 2019 tarihini göstermiş fakat planlar yolunda gitmemişti.Tesla Semi Hakkında Bildiklerimiz

Elektrikli kamyon modeli olan Semi, son sürümde değişme ihtimali olan ilk detaylara baktığımızda tam 800 km menzil imkanı sunmakta. Arka aksa konumlandırılan birbirinden bağımsız olan dört farklı motordan güç alan Semi, 0’dan 100’e boş haliyle 5 saniye gibi bir sürede çıkabiliyor. Yük altındaysa 0-100 barajını 20 saniyede çıkabileceği iddia edilen araç, regen sistemi aracılığıyla fren pedalına basılma ihtiyacını neredeyse ortadan kaldırıyor.

İlginizi Çekebilir: Opel Insignia GSi, Yeni Motor ve Şanzımanla Geldi

İki yılda tam 200 bin dolar yakıt tasarrufu sağlayabildiği söylenen kamyon, büyük ulaşım şirketlerini oldukça meraklandırıyor. Model hakkında az önce de bahsettiğimiz gibi binlerce kişi ön sipariş vermiş durumda. Kişisel siparişlerin yanında Walmer, DHL, UPS gibi dünya devi markalar da sıraya girmiş bulunuyor.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement