Karlı Havada Araç Kullanırken Dikkat Edin

Karlı Havada Araç Kullanırken Dikkat Edin

Araç sahipleri dikkat! Karlı hava otomobil kullanırken aşağıdaki bu kurallara dikkat edin.

Kış aylarında hava sıcaklıklarının azalması, gizli buzlanmaların yaşanması ve yoğun kar yağışı gibi mevsimsel şartlar yolculukları zorlaştırmakta.

İlginizi Çekebilir: Rolls Royce Ghost Sonunda Türkiye’de

Türkiye'nin büyük bir bölümün etkisi altına alan kar yağışı, sürücüleri de korkutuyor. Peki karlı hava koşullarında otomobil kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kış Lastiklerini Taktırmayı Unutmayın

Hava sıcaklığının 7 derecenin altına düşmesinde yaz lastiklerinin ana maddeleri nedeni ile gerekli performansı göstermediği, fren mesafesini ciddi anlamda uzattığı, kalkışlarda ve dönüşlerde tutunmayı zorlaştırdığı görülmektedir. Ayrıca toplumdaki genel kanının tam tersine göre lastik basıncını düşürmek yerine, 1-2 PSI artırılması tavsiye edilmektedir. Bu yüzden kış aylarında kış lastiklerinizi mutlakta taktırın.

Aracınıza Mutlaka Antifriz Koymayı Unutmayın

Aracınızın soğutma sıvısını her yıl yenilemeyi unutmayın, azalan ve eskiyen soğutma sıvısı, motorun donmasına ve hararet yapmasına neden olarak çok yüksek maliyetlere yol açabilir.

Akü ve Elektrik Sistemi

Akü kontrolünü sakın unutmayın, artık günümüz teknolojisiyle otomobilde akünün zayıflamasına dair uyarıları alabiliyoruz. Akünün zayıflamaması için kontak kapalı iken 20 dakikadan fazla multimedya sistemi, teyp, vs farlar açık şekilde bırakmayın ve telefon şarj etmeyin.

Silecek Suyunu Antifrizli Kullanın

Kış aylarında silecek suyunun cama püskürtürken donabilir ve camda buzlanma oluşarak tehlikeli kazaların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Sağlıklı bir görüş için, dış mekan ve iç mekandaki ısı farkından dolayı ortaya çıkan buğu oluşumunu önlemek için klimanın çalıştırılması, eskiyen polen filtrelerinin değiştirilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Periyodik Bakımları Mutlaka Yaptırın

Eksilen yağ seviyesi motorun soğuk havalarda çalışmasını zorlaştırmaktadır. Yıpranan fren diski ve balataları ise zor şartlarda aracın frenleme mesafesini uzatmaktadır. Pandemi nedeniyle aracınızı uzun zamandır kullanmıyorsanız, haftada bir defa çalıştırmaya ve mümkünse de kısa bir sürüş yapın.

Aydınlatma Sistemini Kontrol Edin

Standart dışı ampuller, sisli ve karlı hava koşullarında görüş mesafenin kısalmasına neden olur. Patlayan ampuller varsa, zaman kaybetmeden hemen değiştirin. Ayrıca otomobilin aydınlatma grubunda oluşan buzları temizlemek için aracınızda mutlaka buz kazıyıcı bulundurun.

Sıfır Araba Fiyatları

Araç bakımları hakkında kısaca bilgi sahibi olduğumuza göre gelelim sıfır araba fiyatlarına.  Hemen sitemiz üzerinde sıfır araç modellerini inceleyebilir bayiden sıfır araba fiyatları için size özel ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz. Ayrıca düşündüğünüz araçları muadilleriyle araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm sıfır arabalar seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Araç Sahipleri Dikkat

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Karlı Havada Araç Kullanırken Dikkat Edin İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement