Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Çin’in Avrupa’da Satacağı İlk Elektrikli Otomobil Aiways U5 Tanıtıldı

Çin’in Avrupa’da Satacağı İlk Elektrikli Otomobil Aiways U5 Tanıtıldı

Çin, Avrupa’nın elektrikli otomobil pazarına gireceği ilk araç olan Aiways U5 tanıtımı yapıldı. SUV modelinin Avrupa lansmanı için gereken sertifikaları ve bütün izinleri alan Şanghay merkezli üretici, 2020 yılının ortalarına doğru satışa başlanacak.

İlginizi Çekebilir: Bugatti, Yeni Hiper Otomobilini Üstü Örtülü Olarak Gösterdi

Aiways U5 modeli Avrupa lansmanının, bölgedeki elektrikli otomobil pazarına girmeyi düşünen diğer Çinli otomobil firmaları tarafından çok yakından takip edilmesi bekleniyor. Heniz 3 yaşından küçük olan marka için bölgedeki en büyük zorluk, kendini kanıtlamış Tesla ve Volkswagen Grubu müşterilerini kendi tarafına çekmek olacak.

“İlk olacağımıza inanıyorum” sözlerini dile getiren Aiways kurucusu Fu Qiang, diğer Çinli üreticilerin hala hazırlık aşamasında olduğunu belirtti.Aiways U5’in menzili 500 kilometreye yakın olarak açıklanırken, opsiyonel ekstra batarya paketleriyle bu mesafe 580 kilometreye kadar yükselebilecek. 4,680 milimetre uzunluğundaki otomobil, aşağı yukarı Audi Q5 otomobiliyle aynı büyüklükte olacak.

İlginizi Çekebilir: BMW X2 Modelinin Plug-in Hibrit Versiyonu X2 xDrive25e Tanıtıldı

Avrupa’dan önce 29 Kasım’da Çin Halk Cumhuriyeti’nde satışa sunulacak olan otomobil 165 bin TL ile 250 bin arası fiyatlarıyla satışta olacak.

Siz de sitemiz üzerinden yerli otomobil üle ilgili tüm güncel haberleri takip edebilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement