Sıfıraraçal.com

2023 Model Yeni Lotus Emira Teknik ve Donanımsal Özellikleri

28 Eylül 2022 Çarşamba

 

 Yapılan yenileme çalışmaları sonucu daha bir üst seviyeye taşınan Emira modeli iki farklı motor seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca tasarım anlamında ortaya koyduğu başarı ve eklenen yepyeni özellikleri ile lansmanı yapılan araç şimdiden çok fazla ilgi uyandırdı. Araca dair edindiğimiz bilgileri ve teknik özellikleri sizler ile paylaşıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2023 model yeni Lotus Emira tasarım anlamında ön plana çıktığı için ilk olarak teknik ve görsel özelliklerini sizlere aktaralım. Aracın sahip olduğu uzunluklar, aslında aracın görselliğini ve görünüşünü ön plana çıkaran ilk ayrıtı olarak karşımıza çıkıyor. 4412 mm uzunluğa sahip olan araç 1895 mm genişliği ve 1225 mm yüksekliği ile dikkat çekiyor. Araç sahip olduğu uzunluk ile dikkatleri üzerine çekse de yüksekliği ve genişliği ile farklı bir tarza sahip olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca aracın sahip olduğu aks aralığının 2575 mm olduğunu da belirtelim. Aracın boş ağırlığı ise 1405 kg olarak açıklandı.

Görsel tasarımı ile bir spor arabasını andıran aracın motor ünitesi de en çok merak edilenler arasında yerini alıyordu. Aracın yapılan lansmanına göre araçta iki farklı motor seçeneği kullanılacak. İlk motor seçeneğinin 2.0 litrelik dört silindirli turbo beslemeli AMG motor olacağı açıklanırken ikinci motor seçeneğinin ise 3.5 litrelik V6 Toyota motoru kullanılacak. Kullanılan bu motor üniteleri ile söz konusu araç 360 ile 400 beygir gücüne çok rahat bir şekilde ulaşacak gibi duruyor. Ortalama 430 nm tork gücü ile yollardaki yerini alacak olan yeni Lotus Emira sıfır kilometreden 100 kilometreye 4.5 saniye gibi bir sürede ulaşabilecek. Söz konusu aracın üst hız limit ise 290 km ile sınırlandırılmış. 2023 model yeni Lotus Emira sahip olduğu motor çeşitleri ve ortaya koyduğu güç ile performans meraklılarına hitap edecek gibi duruyor.

Araçta kullanılacak donanımlar aslında aracın motoru ile uyumlu olduğu gibi araç içi güvenlik ve konforu da yükseltecek nitelikte. Araçta ilk dikkat çeken 20 inçlik jantlar oluyor. Bu jantlardan ve kullanılan motordan en üstün performansı alabilmek amacıyla Goodyear Eagle F1 Supersport ya da Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerin kullanılması bekleniyor. Araç iç konfor ve eğlence açısından 10.25 inçlik dokunmatik multimedya ekranı kullanılırken sürücü odaklı tasarlanan 12.3 inçlik TFT dijital gösterge paneli de ayrıca dikkat çekiyor. Araçta kullanılan dahili navigasyon ile sürüş esnasında dikkat dağılmadan istenilen konuma kolay bir şekilde gidilmesi sağlanıyor. Bu özelliklerin dışında Apple CarPlay ve Android Auto sistemi, KEF Uni Q premium ses sistemi, anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği de bulunuyor. Adaptif hız sabitleyici ve yorgunluk algılama asistanı ile özellikle uzun yolculuklarda sürücü uyarı sistemi ve sürüş güvenliği ön plana çıkarılıyor. Bunlara ek olarak şerit takip asistanı ve çapraz trafik uyarı sistemi gibi ek özellikler ile araç hem konfor hem de güvenlik yönünden daha kapsamlı hale getiriliyor.

Araç tanıtımında kullanılan laciverte kayan mavi rengi ile dikkat çekse de daha farklı kaporta renk seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Ayrıca aracın dış tasarımında kullanılan keskin ve sert çizgiler araca spor bir hava katarken, aracın gücünü de görsel olarak yansıtıyor. İki kapılı özelliği ile ön plana çıkan araç aslında tam bir spor aracı görünümüne sahip. Yukardan bakıldığında araç tavan kısmının tasarımı göz alıyor. Koyu ve mat siyah uyumu ile tasarlanman üst tavan kısmı aracın görsel olarak çok daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. Bunun dışında araç yanlarında kullanılan keskin çukurlar aracı her an yarış pistine girecekmiş gibi bir havaya sokuyor.

2023 model yeni Lotus Emira modeline dair daha birçok ayrıntı bulunsa da şimdilik bu bilgiler ile yetiniyoruz. Söz konusu aracın 2022 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren yollara düşmesi bekleniyor.  Merakla beklenen konuların başında söz konusu aracın fiyatının ne olacağı ve Türkiye otomobil piyasasında yeri alıp almayacağı yer alıyor. Araç ilk olarak Avrupa otomobil piyasasında satışa sunulacak. Söz konusu aracın satış fiyatı ise 72 bin Euro'dan başlayacak. Söz konusu aracın Türkiye otomobil piyasasında satışa sunulması şimdi beklenen bir durum değil. Fakat bu konuda kesin bir bilgi paylaşılmadığı için her an bir sürpriz yaşanabilir. Araca dair Türkiye otomobil piyasası ile ilgili bilgiler gelmesi halinde sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.       

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

2023 Model Yeni Lotus Emira Teknik ve Donanımsal Özellikleri İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle