2.El Araç Kiralamada İşbirliği!

30 Haziran 2022 Perşembe

 

Otomotiv sektörü son 50 yılın en farklı ve zor dönemeçlerinden birinde. Her anlamda otomotiv sektörü dar boğaza girmeye hazırlanıyor. Teknoloji ve bilim çağında olmamız bu durumun önüne geçmiyor. Dünya’da küresel boyutta çok fazla kriz var. Bu krizlerin üstesinden gelmek ve seri üretimi gerçekleştirmek amacı ile çok sayıda şirket çeşitli çareler aramaya başladı. Bu çareler dışında bir de eski kazancı geri getirebilmek için yeni yollar keşfedilmeye çalışılıyor. Çip krizi, Rusya Ukrayna savaşı, malzeme tedarik sorunu ve daha birçok kriz araç üretimini fazlası ile zorlaştırıyor. Hal böyle olunca piyasada satış yapan araç firmaları da çeşitli çözümler için alternatif yollar arayışına giriyor. Şimdilerde adını sıkça duyduğumuz Doğuş Otomotiv A.Ş. markası olan DOD, Doğuş Oto Değerlendirme ve 1999 yılında %51 Volkswagen Financial Services A.G ve %49 Doğuş Grubu ortaklığıyla kurulan Volkswagen Doğuş Finans (vdf) araç kiralama işine giriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Doğuş Finans (vdf) aslında çok önceleri kurulan bir iş birliği 1999 yılında %51 Volkswagen Financial Services A.G ve %49 Doğuş Grubu ortaklığıyla kurulan “Otomotiv değer zincirinde yer alan tüm oyuncuların finansal ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler geliştirmek ve sunmak” sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Türkiye'nin otomotiv finansmanı şirketidir.

DOD, vdf filo iş birliği ile 2. el araç kiralama hizmetine başladı. Artık yüksek fiyatlar sebebi ile araç alınamaması ya da şirketlerin kiralama ihtiyacı sebebi ile kurumsal oluşum bulamamaları da tarihe gömülmüş oluyor. Tüketicilere kiralama fırsatı vererek ihtiyaç duyduklarında sahip oldukları araçlardan kiralanabiliyor. DOD stoklarında bulunan tüm marka ve modellerde bulunan, seçili ikinci el araçlar online ya da DOD Mobil üzerinden kiralanabiliyor. Öncesinde kiralama talebi göndermeniz ya da iletişime geçmeniz bir hayli önemli. Bu sayede müşteriler için randevu oluşturulup kiralama tarih aralığı da belirleniyor. Verilen hizmet kapsamında satın alma fiyatının yanında kiralama fiyatının da gösterildiği seçili araçlar bulunuyor. Bunlar içinde size en uygun kiralama alternatifini fiyat, süre ve km sınırı bilgileri ile görmeniz mümkün.

Her bütçeden kişiler için farklı seçeneklerin olması araç kiralamaya ihtiyaç duyan herkesi kendine çekecek bir girişim. Ayrıca çok beğenilen özelliklerden biri de uygulamada kiralanan araç için ücretsiz adrese teslim hizmeti, yedek araç hizmeti, kiralama süresi boyunca yalnızca Yetkili Servislerde bakım ve hasar onarım işlemlerine ek olarak trafik sigortası, kasko ve MTV ödemeleri ile HGS yönetim hizmetleri de sunuluyor. Girişilen bu uygulamada 6, 9, 12 ay süreli kiralamalar da yer alacak. Dileyen şirketler araç satın almak yerine bu kiralama seçeneklerinden yararlanabilecek. Özel ya da kamusal alanlar için de kiralanabilecek. 6, 9 ve 12 ay süreli kiralamaları kapsayan uygulamada, tüm kira dönemleri için kontrat bitiş süresinden 3 ay öncesinde herhangi bir yaptırım uygulanmadan iade seçeneği de bulunuyor. İşiniz bittiğinde kira dönemi bitişini bekleyip aracı boşuna kiralamış olmuyorsunuz. Yetkilileri arayıp araca ihtiyacınız kalmadığını söylüyorsunuz ve iade talebinizi iletiyorsanız. Herhangi bir cezai şart ya da fazladan ödeme ile de karşılaşmamış oluyorsunuz. Bu yönü ile de çok sayıda müşteriyi kendine çekecek bir girişim olmuş.

DOD  yani Doğuş Oto Değerlendirme, ikinci el araba alım, satım ve takas hizmetlerini, Türkiye genelinde ciddi ve geniş alanda yetkili satıcı organizasyonu ile gerçekleştirir. DOD.com.tr ve DOD Mobil üzerinde ya da satış noktalarında araç satışına ek olarak kiralama seçeneği de sunulmuş olacak. Araç ihtiyacını kiralayarak karşılamak isteyen tüketicilere avantajlı fiyat tekliflerinin sunulduğu bu uygulama sayesinde araç kiralamanın içeriği de genişletilmiş olacak. Sadece araç kiralama değil müşteri memnuniyeti odaklı da yola çıkılan bir işbirliği olmuş.

DOD ve vdf filo iş birliği sayesinde tüketiciler bu yeni fırsattan yararlanacak. Bunun için DOD.com.tr ve DOD Mobil üzerinden kiralama talebi iletmeniz yeterlidir. Sonrasında yetkili vdf filo ekibi müşteri ile iletişime geçip araç kiralamak isteyenleri detaylı olarak bilgilendiriyor. Müşteri bilgilendirildikten sonra kiralama talebi devam eden müşterilerden ilgili evraklar isteniyor. Gerekli belgeler temin edildikten ve sözleşme tamamlandıktan sonra da araç müşteriye teslim ediliyor. Firma bazen aracı adrese teslim edebiliyor. Her yönü ile ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve müşteri odaklı bir uygulama olmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

2.El Araç Kiralamada İşbirliği! İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement