Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Opel Insignia

Opel Insignia

Opel Insignia

Bölgede Holden Commodore rozetiyle satışa sunulan Opel Insignia, kullanıcı yönelimlerinin kurbanları arasındaki konumunu 41 yılın ardından aldı.

 

İlginizi Çekebilir: Hibrid Forester e-Boxer Euro NCAP

 

Yaklaşık bir hafta öncesinde revize edilmiş versiyonuyla karşımıza gelen Opel Insignia, markasının amiral gemisi olarak yoluna devam etmekte. 2020 model yılıyla beraber tasarımsal olarak makyaj niteliğinde değişimlere uğrayan otomobil için bugün önemli bir olay gündeme geldi.

Avustralya pazarında Holden markası altında Commodore olarak satılan Insignia, bir süredir devam eden düşüşlü grafiğe yenik düştü. Markanın bölgesel departmanı tarafından yapılan açıklamayla birlikte geleceği netleşen modelin, 2020 ürün gamında yer almayacağı da resmiyete kavuştu. Bölgedeki binek segmentin daha çok kompakt araçlar üzerine yöneldiğini söyleyen Holden, bunu paylaştığı rakamlarla da desteklemekte.Avustralya’daki hikayesine bakıldığında geride 41 yıl gibi ciddi bir mirasa sahip Commodore, bölge için bir ikon halindeydi. Süreç içinde farklı dinamiklere bürünse de bu rozeti devam ettirme konusunda oldukça emin olan Holden, aldığı bu kararı gelinen son nokta satış verileriyle açıklamakta.

Opel’in en çok satış rakamı yakaladığı 1998 senesine baktığımızda aracın 94.642 adet gibi ciddi bir paya ev sahipliği yaptığını söyleyen marka, 2019’a geldiğinde ise bu rakamın yalnızca 9.000’de kaldığını göstermekte. Kısa bir süre önce eşdeğer sebepler üzerinden Astra’ya da veda eden Holden’ın bundan sonraki tek hedefi ise SUV ve pickup modelleri üzerine şekillenecek.

 

İlginizi Çekebilir: Elektrikli araçların lideri değişti

 

Önümüzdeki yıl da elinde kalan son Commodore versiyonlarını da satışa sunacak olan markanın, ürün gamı için önümüzdeki birkaç yıl daha açıklayıcı olacak.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement