Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Opel Insignia, Wosvogen Passat’ı gözüne kestirdi.

Opel Insignia, Wosvogen Passat’ı gözüne kestirdi.

Opel, Insignia Grand Sport ile orta sınıfta kartların yeniden karacak.

Yeni nesil Insignia, daha sportif ve daha kaliteli olma iddiasıyla pazara oldukça iddialı giriş yaptı.

Türkiye’de orta sınıfın oldukça sıradan bir çizgi izlediği biliniyor. Orta sınıfı ağırlıklı olarak bu sınıfın uzun yıllardır vazgeçilmezi olan VW Passat dolduruyor. Opel’in orta sınıf üyesi Insignia’ da bu sınıfta yer alan ama satış rakamlarında bakıldığında başarıyı henüz tatmamış bir modeli. Fakat Opel bu sefer oyunu büyük oynuyor ve Insignia’nın kariyeriyle birlikte kendi kaderini de değiştirme peşinde. Peki artık Insignia Grand Sport olarak anılacak olan yeni nesil Insignia, pazara damgasına vurabilecek mi?

Insignia GS başlangıç seviyesi fiyatı biraz yüksek görünse de 165 HP güç üreten 1,5 litrelik benzinli bir motora sahip. Bu güç seviyesine göre fiyatı makul ama rakipleri daha düşük güçlü motorlarla daha düşük başlangıç fiyatı sunuyor. Dizel motorsa rakipleriyle benzer fiyata sahip. Donanımlar konusunda Opel’in eli çok güçlü. FlexRide’ın yanısıra bir dizi ayrıcalıklı donanımla Insignia GS rakiplerinden ayrılabiliyor. Örneğin IntelliLux LED farlar, önünüzdeki alanı parça parça aydınlatıp size her an uzun farları açık tutma imkanı sunan çok başarılı bir donanım. Ya da bilgileri plastiğe değil cama yansıtan head-up gösterge de Insignia’nın donanım listesine eklenebiliyor.  Enjoy, Excellence, Desing ve Elite olarak dört farklı donanım peketi ile sunulan Insignia GS’de anahtarsız giriş sisteminin  standart olarak sunulması ilginç bir donanım tercihi.


Insignia GS’in en belirgin sorunu alçak tavan çizgisi nedeniyle kabininin bir orta sınıf sedanından beklenenden daha dar hissettirmesi. Bunun dışındaki tüm özellikleri alkışı hak edecek kadar etkileyici.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam