Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

2021 Nissan Ariya Tesla Model Y'ye Rakip Olarak Tasarlandı

2021 Nissan Ariya Tesla Model Y'ye Rakip Olarak Tasarlandı

2021 Nissan Ariya’nın Tanıtımı Gerçekleşti

Nissan, Tesla Model Y’ye rakip olarak tasarladığı elektrikli SUV otomobili Ariya tanıtımını online olarak gerçekleştirdi. 2019’da Tokyo Otomobil Fuarı‘nda konsept olarak ortaya çıkan Nissan Ariya, performansı ile dikkat çekmekte.

İlginizi Çekebilir: Kendi Kendini Temizleyebilen Araç Boyasıyla Tanıştınız mı

Nissan Ariya’nın Teknik Özellikleri

Yeni Nissan Ariya, dört ayrı versiyonla satışa sunulacak. En üst donanım paketinde tek şarj ile 480 km’ye çıkan Yeni Ariya, giriş seviyesinde ise menzil 360 km oluyor. 100 km/h’e  5 saniyede çıkan yeni Ariya performans konusunda her anlamda çekici.

Nissan Ariya modelinin 218 bg gücündeki tek motor üniteli giriş seviyesi aracı 159 km/s azami hız yapıyor. Çift motor üniteli AWD versiyona geçiş yapıldığında ise 394 bg’e yükseliyor. Yeni Nissan Ariya’nın çift motorlu seviyesi saatte 200 km hız yapıyor.

Nissan Ariya’nın Tasarımı

Yeni modelin kabin içi tasarımında 12 inç’lik iki adet dokunmatik ekran dikkat çekmekte. Bu ekranlardan bir tanesi bilgi-eğlence sistemi olarak ortada, diğeri ise gösterge paneli olarak direksiyonun hemen arkasında konumlandırılıyor.

2020 Yeni Ariya’nın en önemli özelliklerinden biri de ProPilot ASSIST 2.0 isimli otomatik pilot yazılımı olması. Böylece yeni model tıpkı Tesla modellerinde olduğu gibi direksiyonu kullanmadan da otonom şekilde devam edebiliyor. Ariya bunun yanında kablosuz güncelleme desteği özelliğine sahip.

Nissan Fiyat Listesi

2021 yılında Japonya’da satışa çıkacak olan elektrikli SUV model 40.000 dolardan başlayan fiyat rakamlarıyla showroomlarda yerini alacak. Satışa sunulduktan kısa süre sonra Avrupa ve ABD pazarına çıkacak olan Nissan Ariya tamamen elektrikli SUV modelinin Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: 2020 Nissan X-Trail Modelinden İlk Teaser Geldi!

Nissan Ariya gelene kadar hemen sitemiz üzerinden güncel Nissan 2020 fiyat listesini ve diğer tüm sıfır araç modellerini inceleme fırsatına sahip olabilir beğendiğiniz sıfır otomobilleri muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle