Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Mercedes Yeni S Serisi Sedan

-

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Renkleri

Antrasit Mavi
Siyah
Cavansite Mavi
Metalik Parlak Gümüş
Parlak Elmas Beyazı
Gümüş Gri
Manyetit Siyah
Metalik Obsidiyen Siyahı
Palladyum Gümüş
Kahve
Metalik Siyah

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Resimleri

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Versiyonları

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Yorumları

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 9.05.2018
makam aracı gibi güzel ama
(0)
Cevap Yaz

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 8.05.2018
uygun fiyatlı bir makam aracı almak isterseniz tasarım olarak makam aracından farkı olmayan bu aracı almanızı tavsiye ederim
(0)
Cevap Yaz

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 6.11.2017
Geniş yaşam alanı ile mercedes kalitesinin birleşimi.
(0)
Cevap Yaz

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 18.08.2017
bencede çok pahalı
(0)
Cevap Yaz

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 10.08.2017
Cok pahalı
(1)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
bencede çok pahalı

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 8.08.2017
ama bunu vergisi 275 bin tl
(0)
Cevap Yaz

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 24.05.2017
Harika özellikleri olan arabanın içi saray gibi olan bir araba ne güzel bir araba
(0)
Cevap Yaz

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 19.04.2017
Çok şık karizmatik gördüğün zaman gözünü boyuyan cisten
(0)
Cevap Yaz

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 3.04.2017
Tasarım harikası olmuş bence
(0)
Cevap Yaz

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Misafir 1.12.2016
90 lı mercedes serilerne benziyor ama çok iyi bir tasarım olmuş
(0)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Mercedes Yeni S Serisi Sedan için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Mercedes Yeni S Serisi Sedan Hakkında Genel Bilgiler

Tasarım
S Serisinin hatları şık bir üstünlükle sportmen bir zarafeti birleştiriyor. Heyecan verici çizgiler, daha hareket etmeden önce güç ve dinamizmi akla getiriyor. İç mekan dış görünüşün oluşturduğu izlenimi güçlendiriyor: Birlikte erişilmez bir ambiyans ve rahatlık sağlayan genişlik iç açıcı, çekicilik ve konfor. Sadece S Serisinin sahip olduğu bir özelliktir.
Dış görünüş – heyecan verici genişlik
Yeni S Serisini fark etmemek olanaksızdır. Dış tasarım, şık bir duruş ile sportmence bir zarafetin birleşimidir. Son derece gergin özellik çizgisi, üç boyutlu radyatör panjuru ve yenilikçi farlar ile en gelişmiş LED teknolojisinin kullanıldığı iki renkli arka lambaların hepsi S Serisinin yeni teknolojili doğasının karakteristik özellikleridir ve dünyanın önde gelen sedan otomobillerinden biri olma konumunu vurgular.
Bu sedan otomobil hareketsizken bile her an ileri atılacakmış gibi bir izlenim verir. Ön bölüm, dört kanatlı yeni radyatör panjuru, çarpıcı görünüşlü motor kaputu ve yüksek performanslı LED farların net hatları ile dikkat çekmektedir.

İç bükey ve dış bükey yüzeylerin karşılıklı etkileşimi araca sportif bir dinamizm vermektedir. Arka bölüm, yatay çizgileri ile hem sportif hem de şık olan ve genişliği, aracın verdiği etkileyici hissi güçlendiren bir bitiş oluşturmaktadır. Üç şeritli yeni iki renkli LED arka lambalar bagaj kapağının biraz ötesinde durarak karanlıkta benzersiz bir görünüş oluştururlar.

İç mekan – rakipsiz bir rahatlık ambiyansı
Cömertçe ölçülendirilmiş iç mekandaki atmosferin ruhu tamamen kendini iyi hissetmek, dinlenmek ve gerektiğinde işine konsantre olabilmek ile ilgilidir. Ahenkli şekilde uyumlandırılmış malzemeler ve renkler ile seçkin görünüşlü iç mekan kendini güzel şekillendirilmiş bir bütün şeklinde göstermektedir. İnsan, buradaki temiz işçilik ve asil görünüşlü kaplamalardan gözünü alamaz.
İç mekanda insanın ilk gözüne çarpan özelliklerden birisi iç mekanı çepeçevre çevreleyen ahşap kaplamalardır. Modernist tasarımla birlikte bu kaplamalar bir genişlik ve huzur duygusu verir. Sedefli boyalı metalize şalter yüzeyleri ile birlikte alüminyumdan yapılmış kaliteli kumandalar, Mercedes-Benz kalitesinin açık bir göstergesidir. 

Sıcak, beyaz iç mekan aydınlatması ve yedi renk seçeneğinin sunulduğu isteğe bağlı ambiyans aydınlatması saf bir konfor duygusu yayar. Aydınlatma üniteleri, şık ve fazla göze batmayacak şekilde iç mekanın her yerine konumlandırılmış olup örneğin kapı kollarının girintilerini ve ön yolcu ayak bölmesini aydınlatırlar. Sürücü mahallinde bulunan ve uygun şekilde aydınlatılmış kombi gösterge ile ana üniteyi içeren yenilikçi görüntüleme ünitesi 31.2 cm ölçüsünde iki büyük TFT ekrandan oluşmaktadır.
Güvenlik
Mercedes-Benz’ in entegre güvenlik konseptinde araç güvenliği dört evreye ayrılır:
Mercedes-Benz mühendisleri, yeni güvenlik teknolojileri konulu araştırmalarda sürekli etkileyici sonuçlar alma konusunda olduğu kadar başka hiçbir alanla uğraşmazlar. Bu konuda ilk önemli kilometre taşı ta 1950’ lerde Béla Barényi tarafından keşfedilen güvenli yolcu hücresinin geliştirilmesidir. Günümüzde bu, Mercedes-Benz araçları kazasız sürüş vizyonuna her gün biraz daha yaklaştıran entegre güvenlik konseptinin çok sayıda bileşeninden sadece birisidir.
Direksiyon kumandası (STEER CONTROL) ile birlikte DISTRONIC PLUS yakınsaklık kumandası (isteğe bağlı donanım)[1]
Bu destek sistemi, aracın hızını ve öndeki araca olan mesafeyi otomatik olarak sabit tutar. Buna ilaveten sisteme yeni entegre edilen direksiyon kumandası (STEER CONTROL) fonksiyonu sürücünün şeridinde kalmasına yardımcı olur. Sistem, özellikle trafik sıkışıklıklarında ve dur-kalklı trafikte aracı özerk şekilde frenlemek ve - belli hız aralıkları dahilinde - tekrar hızlandırmak suretiyle sürücünün üzerindeki yükü azaltır.

Rampada kalkış asistanı, frenlerin ön doldurulması, frenlerin kurutulması ve HOLD (tutma) fonksiyonu ile birlikte uyarlamalı fren
Temel ABS ve BAS fren asistanı fonksiyonlarına rampada kalkış asistanı ve HOLD (tutma) fonksiyonu gibi ilave konfor ve güvenlik fonksiyonlarının eklendiği bu modüler fren sistemi, çekiş, sürüş güvenliği ve kullanım kolaylığı açısından aracın performansını iyileştirir.
Frenleri ön doldurma fonksiyonu ile sürücü ayağını aniden gaz pedalından çektiğinde fren balataları fren disklerine iyice yaklaştırılır. Böylece kazanılan zaman, frenlerin tepki süresini kısaltır ve böylece aracın daha kısa bir mesafede durabilmesini sağlar. 

HOLD (tutma) fonksiyonu aracın istenmeden geri kaymasını önlemek suretiyle trafik ışıklarında veya dur-kalklı trafikte beklerken sürücüye yardımcı olur. Fren pedalına kısa bir süre kuvvetle basıldığı takdirde bu fonksiyon fren basıncını muhafaza ederek sürücünün ayağını fren pedalından kaldırabilmesini sağlar. Otomobil hareket ettiğinde fonksiyon otomatik olarak devreden çıkar. 

Sistem yokuş yukarı çıkışlarda da sürücüye destek için müdahale ederek yolculuğun daha stressiz hale gelmesine yardımcı olur. Rampada kalkış asistanı, sürücü ayağını fren pedalından gaz pedalına geçirirken aracın geri kaymasını önler

Ve son olarak frenleri kurutma fonksiyonu yağmurlu havalarda ekstra güvenlik sağlar: Sürücü tarafından hiç hissedilmeyen çok kısa süreli frenlemeler ile fren disklerinin üzerinde oluşan su tabakası temizlenerek frenlerin tepki süresi önemli ölçüde kısaltılır.
Yanıp sönen ışıklı diyotlu (LED) uyarlamalı fren lambası
Bu fren lambalarının kolayca fark edilebilen ışık sinyali arkadan çarpmaları önlemeye değerli bir katkı sağlar. Arkadan gelen araçlar için algılama güvenliğini arttırır ve bu araçların sürücülerinin tepki sürelerini önemli ölçüde kısaltır.
Bu lambalarda, alışılagelmiş ampullere göre daha kolay fark edilebilen dayanıklı LED teknolojisi kullanılmıştır. Acil durumda frenleme sırasında fren lambaları saniyede yaklaşık 5 kez yanıp söner. Bu yanıp sönme frekansının algılama açısından etkin olduğu testlerle kanıtlanmıştır.

Araç 70 km/h’ nin üzerindeki bir hızda durdurulduğunda dörtlü flaşörler otomatik olarak devreye girer. Bu şekilde örneğin araç bir otoyolda trafik sıkışıklığından dolayı durmak zorunda kaldığında sistem ilave güvenlik sağlar.
Aktif şerit takip asistanı (isteğe bağlı donanım)[1]
Aktif şerit takip asistanı sistemi sürekli olarak şerit çizgilerini izler. Araç belirlenmiş olan şeridini istenmeden terk ettiğinde sürücü direksiyon sisteminin belirgin şekilde titreşmesi ve sesli bir sinyal ile uyarılır.
Aracın kesintisiz şerit çizgilerinin üzerinden kontrolsüz bir şekilde geçmesi durumunda, aktif bir fren müdahalesi ile buna karşı konarak araç tekrar daha önce bulunduğu şeride döndürülür.

Aktif şerit takip asistanı şimdi karşıdan gelen veya yan şeritte yol alan ve potansiyel bir tehlike oluşturan araçları fark ederek gerektiğinde hedeflenmiş fren müdahaleleri ile aracı tekrar şeridine sokabilir.
Aktif kör nokta asistanı (isteğe bağlı donanım)[1]
Aktif kör nokta asistanı 30 ila 250 km/h arasındaki hızlarda radar sensörlerinden yararlanarak aracın sağındaki, solundaki ve arkasındaki kör nokta bölgelerini gözetim altında tutar.
Denetlenen bölge dahilinde bir aracın olduğu tespit edildiğinde sürücü tarafındaki dış aynada bir uyarı sembolü görüntülenir. Sürücü uyarıyı dikkate almaz ve şerit değiştirmeye başlarsa ESP® sistemi aktif olarak müdahale edebilir ve aracı tekrar şeridine döndürebilir.
Dikkat asistanı (ATTENTION ASSIST)
Direksiyonda uyuklama riskini azaltmak suretiyle sürüş güvenliğini arttırır. Özellikle uzun yolculuklarda ve geceleyin otomobil kullanırken bu tür tehlikeli durumlardan kaçınılabilir.
Sistem, 60 ila 200 km/h arasındaki hızlarda sürücünün sürüş tarzını inceler ve daha önce belirlenmiş olan sürüş tarzına göre bir değişiklik tespit ettiğinde sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır.F
Çapraz trafik asistanı ile birlikte BAS PLUS (isteğe bağlı donanım)[1]
Bir acil frenleme durumunda BAS PLUS fren asistanı sistemi durma mesafesini kısaltmaya yardımcı olabilir. Tehlike durumunda sürücü fren yaptığında sistem, o durumda gerekli olan fren basıncını oluşturur.
Buna ilaveten çapraz trafik asistanı ile donatılan BAS PLUS fren asistanı ilk kez ileride yolun bir tarafından öbür tarafına geçen araçları ve yayaları algılayarak bunun akabinde sürücü tarafından uygulanan fren kuvvetini arttırır.
Fren asistanı (BAS)
Bu sistem fren pedalına basılma hızına dayanarak acil fren durumlarını belirleyebilir ve otomatik olarak tam frenleme kuvveti oluşturmak suretiyle durma mesafesini kısaltarak güvenliği arttırır.
Kilitlemesiz fren (ABS) sistemi her bir tekerleğe savrulma eşiğine kadar fren kuvveti sağlayarak aracın yönlendirilebilir olarak kalmasını sağlar. Sürücü fren pedalını bıraktığında fren gücünün otomatik olarak arttırılması sonlandırılır.
ESP® Dinamik viraj asistanı
Bu sistem özellikle zorlu bir yol koşullarında aracın önden kaymasını azaltabilir. Bu şekilde örneğin virajlara girerken hızlanma sırasında virajın iç tarafındaki arka tekerleğin etkin devir sayısını biraz azaltmak suretiyle daha iyi bir yol tutuşu sağlayarak aracın kullanımını iyileştirir.

Far asistanı
Işık durumuna bağlı olarak kısa farlara otomatik olarak kumanda etmek suretiyle sürücünün üzerindeki yükü azaltır. Bu, özellikle bir tünele veya yeraltı otoparkına giriş sırasında olduğu gibi aniden değişen ışık durumlarında sürüş güvenliğine önemli bir katkı yapılır.

LED akıllı far sistemi (isteğe bağlı donanım)
Mükemmel enerji verimliliği ve uzun bir ürün ömrü ile birlikte azami ışık verimi: Yüksek performanslı LED farlar, ışık dağılımını sürüş durumuna göre ayarlayarak güvenli sürüşe önemli bir katkı yapar.
Dikkat çekici bir teknik özellik, uyarlamalı uzun far asistanı Plus’ dur. Sistem yumuşak geçişlerle kısa far ışığı aydınlatma mesafesinin ayarlanması suretiyle otomatik uzun far kumandası sağlar. Ve gerçekten zekice olan özellik: Karşıdan gelen araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için uzun far ışık konisinin bir bölümü kapatılır. Bu şekilde yolu kullanan başka kişilerin gözlerini kamaştırmaksızın yolun kenarı aydınlatılır. Azami görüş, azami güvenlik sağlar.

Kötü görüş durumlarında yüksek düzeyde güvenlik sağlayan diğer aydınlatma modları; kırsal karayolu modu, otoyol modu, güçlendirilmiş sis lambası fonksiyonu, viraj lambası fonksiyonu ve aktif lamba fonksiyonudur.
Gece görüş asistanı plus (isteğe bağlı donanım)
Aydınlatılmamış, yabancı yollar, yolda karşıdan karşıya geçen yabani hayvanlar veya zor seçilebilen yayalar - geceleyin araç sürmek kendine özgü tehlikeler içerir. Bu destek sisteminde kullanılan yenilikçi teknoloji, sürücünün “karanlıkta görmesini” sağlayarak bu tehlikelerini azaltır.
İki adet LED infraruj far ile birlikte çalışan bir kamera, aksi takdirde görülemeyebilecek nesneleri kombi göstergede bulunan ekrana yansıtır. Bu, aracın ön tarafındaki bölgenin grinin tonları şeklinde yüksek çözünürlüklü ve gözleri yormayan bir görüntüsünü oluşturur. Belirlenen insanlar ve hayvanlar bu görüntüde belirginleştirilir. İlaveten spot lamba fonksiyonu devreye alındığı takdirde ön far, yolun yolcu tarafında tespit edilen kişileri aydınlatır.

Ekranda dinamik kılavuz çizgilerle birlikte geri sürüş kamerası (isteğe bağlı donanım)
Park ederken ve manevra yaparken daha fazla güvenlik ve çepeçevre görüş sayesinde kendinizi daha güvende hissedin. Araç geri vitese takıldığında arkada bulunan kamera aracın arkasındaki bölgenin bir görüntüsünü merkezi ekrana aktararak sürücünün aracın arkasındaki yakın bölgeyi daha iyi görebilmesini sağlar.
Manevra yaparken aracın hareket yönünü, dış hatları ve direksiyon açısı ile ilgili mesafe çizgilerini gösteren dinamik yardımcı çizgiler görüntülenir. Buna ilaveten PARKTRONIC sistemi merkezi ekranda sürücüyü bilgilendirir. 

İsteğe bağlı ekstra donanım olan "römork bağlantı kaplini" ile bağlantılı olarak bir römork modu da sunulmaktadır. Bu modda kamera, bağlantı kaplini topuzunun dirsek kısmını yakından gösterir. Bu modda, römorka yaklaşma ve bağlanma işlemleri sırasında gerekli manevraları kolaylaştırmak için sürücüye yardımcı olan özel çizgiler sunulur. 
2. evre: Kritik durumlarda
Mercedes-Benz otomotivde güvenliği ifade eder. Bu nedenle araçlarımız, kritik sürüş durumlarında bile yolcularına destek sunarak her yolculuğun olabilecek en güvenli şekilde yapılmasını sağlarlar

Kilitlemesiz fren (ABS) sistemi
Özellikle kaygan yüzeyli yollarda durma mesafesini kısaltmak suretiyle sürüş güvenliğini arttırır ve bir acil frenleme durumunda aracı stabilize eder. Fren basıncının fasılalı olarak kumanda edilmesi dolayısıyla tekerlekler bloke olmaz.

Anti-patinaj kumandası (ASR)
Hızlanma ve kalkış sırasında tekerleklerin patinaj yapmamasını sağlar. Özellikle karlı, buzlu veya çakıl zeminde kalkış sırasında ASR anti-patinaj kumandası münferit tekerleklerin patinaj yapmasını önler. Bu, aracın savrulmasını da önler.
Çapraz trafik asistanı ile birlikte BAS PLUS (isteğe bağlı donanım)[1]
Bir acil frenleme durumunda BAS PLUS fren asistanı sistemi durma mesafesini kısaltmaya yardımcı olabilir. Tehlike durumunda sürücü fren yaptığında sistem, o durumda gerekli olan fren basıncını oluşturur.
Buna ilaveten çapraz trafik asistanı ile donatılan BAS PLUS fren asistanı ilk kez ileride yolun bir tarafından öbür tarafına geçen araçları ve yayaları algılayarak bunun akabinde sürücü tarafından uygulanan fren kuvvetini arttırır.

ÇARPIŞMA ÖNLEME ASİSTANI (COLLISION PREVENTION ASSIST)
Araç ile öndeki araç veya hareketsiz bir engeli arasındaki mesafe belirli bir güvenli değerin altına indiğinde bu sistemle sürücüyü uyarır. Gerektiğinde entegre uyarlamalı fren asistanı fren kuvvetini otomatik olarak arttırmak suretiyle sürücüye destek sağlar

Ön yolcu hava yastığı için uyarlamalı düzeylerde donatılmış sürücü ve ön yolcu hava yastıklarını
Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları bir çarpışmada baş ve gövde için koruma sağlar, gövdenin tamamı için ilave stabilite sağlar ve bir kazada yaralanmaların ağırlığını azaltır.
Bu iki hava yastığı iki kademede açılır. Ön yolcu hava yastığında uyarlamalı evre, hava yastığının önde oturan yolcunun oturma konumuna ve cüssesine uygun şekilde açılmasını sağlar. 

Ön yolcu koltuğunda Mercedes-Benz onaylı bir çocuk koltuğu varsa standart donanımdaki çocuk koltuğu algılama sistemi ön yolcu hava yastığını otomatik olarak aktif durumdan çıkarır. Bu şekilde, özellikle geriye doğru bakacak şekilde monte edilen çocuk koltuklarında oturan küçük çocuklar ön yolcu hava yastığının açılması dolayısıyla oluşabilecek yaralanmalarından korunur.
Yaya koruması (aktif motor kaputu)
Yayalara veya bisikletlilere önden çarpma durumunda bu sistem yaralanma riskini önemli ölçüde azaltabilir. Ön tampondaki sensörler meydana gelmek üzere olan bir çarpışma tespit ettiğinde motor kaputu, piroteknik bir tahrik maddesi kullanılarak yaklaşık 80 mm yukarı kalkar. Yumuşak motor kaputu ile sert motor arasındaki mesafenin artması darbe enerjisini ve dolayısıyla ciddi yaralanma riskini azaltır.
PRE-SAFE® impuls
En kötü şey olduğunda olabilecek en iyi koruma: Bu sistem bir önden darbede araçta bulunanlara etkiyen kuvveti ve zorlamayı azaltabilir, onları bir an için çarpma kuvvetinden uzaklaştırabilir ve koruyucu etkiyi arttırabilir.
Bunu yapmak için bir çarpışmanın erken evresinde araçta bulunanlar emniyet kemerlerinin gerdirilmesi suretiyle çarpışma yönünden uzaklaştırılırlar. Azami gerilme anında enerji azaltılarak kemerin tekrar serbest bırakılması suretiyle araçta bulunanlara etkiyen kuvvet ve zorlama azaltılabilir.

Ön koltuklarda bu fonksiyon üç noktalı emniyet kemerleri sistemi ile icra edilir. Bu sistem ile alışılagelmiş sistemler arasındaki temel fark emniyet kemerini gerdiren kuvvetin şimdiye kadar olduğundan önemli ölçüde daha uzun bir süre uygulanmasıdır.
Sürücü ve ön yolcu için yan hava yastıkları (kombine göğüs/kalça hava yastığı)
Bir kazada ciddi yaralanma riskini azaltan bu hava yastıkları, bir yandan darbe durumunda vücudun üst kısmını ve kalça bölgesini korumaya yardımcı olur. Bu hava yastıkları vücudun tamamını stabilize etmeye de yardımcı olur.
Arkada sağda ve solda yan hava yastıkları
Bir kazada ciddi yaralanma riskini azaltan bu hava yastıkları bir yandan darbe durumunda arkada oturanların vücutlarını korumaya yardımcı olur. Bunlar vücudun tüm üst kısmını stabilize eder ve bir kazadaki yaralanma şiddetini azaltmaya yardımcı olurlar.
Çarpışma sensörleri araca belli bir eşik değerin üzerinde bir hızlandırıcı veya yavaşlatıcı kuvvet etkidiğini saptadığında tetiklenen bu hava yastıkları aracın yanı ile yolcu arasında göğüs hizasında açılır.

Ön yolcu hava yastığı için uyarlamalı düzeylerle donatılmış sürücü ve ön yolcu hava yastıkları
Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları bir çarpışmada baş ve gövde için koruma sağlar, gövdenin tamamı için ilave stabilite sağlar ve bir kazada yaralanmaların ağırlığını azaltır.
Bu iki hava yastığı iki kademede açılır. Ön yolcu hava yastığında uyarlamalı evre, hava yastığının önde oturan yolcunun oturma konumuna ve cüssesine uygun şekilde açılmasını sağlar. 

Ön yolcu koltuğunda Mercedes-Benz onaylı bir çocuk koltuğu varsa standart donanımdaki çocuk koltuğu algılama sistemi ön yolcu hava yastığını otomatik olarak aktif durumdan çıkarır. Bu şekilde, özellikle geriye doğru bakacak şekilde monte edilen çocuk koltuklarında oturan küçük çocuklar ön yolcu hava yastığının açılması dolayısıyla oluşabilecek yaralanmalarından korunur.
Yaya koruması (aktif motor kaputu)
Yayalara veya bisikletlilere önden çarpma durumunda bu sistem yaralanma riskini önemli ölçüde azaltabilir. Ön tampondaki sensörler meydana gelmek üzere olan bir çarpışma tespit ettiğinde motor kaputu, piroteknik bir tahrik maddesi kullanılarak yaklaşık 80 mm yukarı kalkar. Yumuşak motor kaputu ile sert motor arasındaki mesafenin artması darbe enerjisini ve dolayısıyla ciddi yaralanma riskini azaltır.
PRE-SAFE® impuls
En kötü şey olduğunda olabilecek en iyi koruma: Bu sistem bir önden darbede araçta bulunanlara etkiyen kuvveti ve zorlamayı azaltabilir, onları bir an için çarpma kuvvetinden uzaklaştırabilir ve koruyucu etkiyi arttırabilir.
Bunu yapmak için bir çarpışmanın erken evresinde araçta bulunanlar emniyet kemerlerinin gerdirilmesi suretiyle çarpışma yönünden uzaklaştırılırlar. Azami gerilme anında enerji azaltılarak kemerin tekrar serbest bırakılması suretiyle araçta bulunanlara etkiyen kuvvet ve zorlama azaltılabilir.

Ön koltuklarda bu fonksiyon üç noktalı emniyet kemerleri sistemi ile icra edilir. Bu sistem ile alışılagelmiş sistemler arasındaki temel fark emniyet kemerini gerdiren kuvvetin şimdiye kadar olduğundan önemli ölçüde daha uzun bir süre uygulanmasıdır.
PRE-SAFE® arka paketi
Kestirmeci yolcu koruması öncü bir sistemdir ve Mercedes-Benz’ in entegre güvenlik konseptinin bir parçasıdır. S Serisinde bu konsept belirgin şekilde bir adım daha ileri götürülmüştür. Bu paket bir önden darbe durumunda arkada oturan yolcular için sunulan korumanın etkinliğini arttırmaktadır.
Tehlikeli bir durumda PRE-SAFE® sistemi emniyet kemeri toka açıcısının nötr konumdan aşağıya gitmesini sağlar. Emniyet kemerlerinde oluşan gerilme kritik bir sürüş durumunda yolcuları bulundukları yerde tutar ve onları olası çarpmaya hazırlar. Çarpışma meydana geldiği takdirde araçta bulunanların kurtarılmasına yardımcı olmak için emniyet kemeri toka açıcısı daha yukarıdaki konumuna döner ve emniyet kemerleri gevşetilir. 

Arkada dış taraflardaki koltuklar bir kemer hava yastığı ile de donatılmıştır. Özel tasarımlı bu emniyet kemeri tek bir parça malzemeden dokunmuş ve yırtılabilir bir dikişle donatılmıştır. Tetiklendiğinde, yastık bölgesi kendi kendine açılacak ve doldurulabilecek bir şekilde düzenlenmiştir. Kemer hava yastığı göğse gelen baskı kuvvetini azaltır.

Resmi büyüt 
Sürücü ve ön yolcu için yan hava yastıkları (kombine göğüs/kalça hava yastığı)
Bir kazada ciddi yaralanma riskini azaltan bu hava yastıkları, bir yandan darbe durumunda vücudun üst kısmını ve kalça bölgesini korumaya yardımcı olur. Bu hava yastıkları vücudun tamamını stabilize etmeye de yardımcı olur.
Arkada sağda ve solda yan hava yastıkları
Bir kazada ciddi yaralanma riskini azaltan bu hava yastıkları bir yandan darbe durumunda arkada oturanların vücutlarını korumaya yardımcı olur. Bunlar vücudun tüm üst kısmını stabilize eder ve bir kazadaki yaralanma şiddetini azaltmaya yardımcı olurlar.
Çarpışma sensörleri araca belli bir eşik değerin üzerinde bir hızlandırıcı veya yavaşlatıcı kuvvet etkidiğini saptadığında tetiklenen bu hava yastıkları aracın yanı ile yolcu arasında göğüs hizasında açılır.
Perde hava yastıkları

4. evre: Bir kazadan sonra
Bir kazadan sonra olabilecek dolaylı hasarları azaltmak ve kurtarma servislerinin çalışmasına destek sağlamak için kazanın türüne ve şiddetine bağlı olarak bir dizi farklı eylem başlatılır:
• Olabilecek en iyi koruma: Motor otomatik olarak durdurulur ve yakıt beslemesi kesilir.
• Dikkat çekici aydınlatma: İkincil bir kaza riskini azaltmak ve aracın yerinin bulunmasını kolaylaştırmak için dörtlü flaşörler ve iç mekandaki acil durum lambaları otomatik olarak yakılır.
• Daha iyi kurtarma olanakları: Çamurluk ile kapı arasındaki çarpışma birleşim yerleri, bir önden çarpmadan sonra kapıların açılmasını kolaylaştırır. Acil durum servislerinin araçta bulunanlara ulaşabilmesi için bir kazadan sonra kapıların kilitleri otomatik olarak açılır.
• Direkt bağlantı: Araç içi emniyet sistemi bir kaza meydana geldiğini fark ettiğinde Mercedes-Benz acil çağrı sistemi (COMAND Online’ ın bir parçası) bağlı bir mobil telefon vasıtasıyla otomatik şekilde bir acil durum çağrısı yaparak Mercedes-Benz acil çağrı merkezine GPS konum verilerini ve başka bilgileri bildirebilir. Daha sonra merkezle konuşulabilir.
Çevre
Çevreyle uyumlu konseptler
Mercedes-Benz BlueEFFICIENCY, öncü verimlilik teknolojisi ve temel amacı yakıt tüketiminin ve emisyon düzeylerinin iyileştirilmesi olan yenilikçi paketler anlamına gelir.
BlueEFFICIENCY önlemleri
BlueEFFICIENCY önlemleri, yakıt tasarrufuna yardımcı olan ve çevrenin üzerindeki yükü azaltan kapsamlı araç iyileştirme faaliyetleridir. Yakıt tüketimini asgaride tutmak için S Serisi, en verimli motorlarla iyi tasarlanmış aerodinamik ve enerji yönetimi önlemlerini birleştirmektedir.
HYBRID alternatif tahrik sistemi
S 400 HYBRID’ de kullanılan çevre dostu hibrit tahrik teknolojisi, verimli bir benzinli motorun gücü ile bir elektrik motorunun güçlü yanlarını birleştirmektedir. Sonuç, verimlilik ve çevre ile uyumluluk açısından ölçüt oluşturan bir tahrik sistemidir.
Disk biçimli bir elektrik motorundan oluşan hibrit modülü hem marş motoru hem de alternatör olarak çalışmaktadır. Esas itibariyle 3.5 litre hacimli bir benzinli motorla tahrik edilen araç frenlendiğinde aracın kinetik enerjisi elektrik enerjisine dönüştürülerek yüksek gerilimli lityum-iyon aküde depolanır. 

Yüksek performanslı motor kumanda kutusu tahrik sistemini mükemmel şekilde sürüş türüne uyarlar. Otomobil ister şehir içinde, isterse kırsal karayollarına veya otoyollarda kullanılsın ya da dar yerlerde manevra yapsın - yakıt tüketimi ve emisyonlar daima olabilecek en düşük düzeyde tutulur.

Takviye fonksiyonu, kısa süreli hızlanma için her iki motorun gücünün de kullanılabilmesini sağlar. Hızlanma sırasında sürücüye enerji akışı, üretilen enerji ve şarj düzeyi hakkında kombi göstergedeki ayrı bir ekranda sürekli olarak bilgi verilir.

ECO start/stop fonksiyonu
Daha düşük yakıt tüketimi, daha az emisyon ve ani tepki: Araç dururken ve gaz vermeden seyir sırasında motoru durdurmak suretiyle bu sistem yakıt tasarrufu sağlar. Fren pedalı bırakıldığında veya gaz pedalına basıldığında motor hemen çalışmaya başlar. İstendiğinde ECO start/stop fonksiyonu devreden çıkarılabilir.
Sürdürülebilirlik
S Serisi, geliştirme faaliyetlerinden üretime, aracın kullanımına ve uzun bir hizmet ömrünün sonunda malzemelerinin tekrar değerlendirilmesine kadar çevreyle uyumluluk konusunda da liderdir.
Çok iyi bir şekilde yeniden değerlendirilebilen malzemeler kullanılması ve bu malzemelerin üretimi, işlenmesi ve kullanımı sırasında emisyonların düşük olması, daha bugünden bizim için önceliklidir.

ISO 22628’ e göre yeni S Serisinde kullanılan malzemelerin %85’ i tekrar değerlendirilebilir ve araçta kullanılan malzemelerin %95’ i geri kazanılmış malzemelerdir. 

Dahası, üretim sürecinde yüksek oranda yenilenebilir ham maddeler içeren komponentler ve geri kazanılmış alt komponentler gittikçe daha çok kullanılmaktadır.

BlueTEC katalizatör teknolojisi
BlueTEC, dizel tahrik sistemlerinden çıkan egzoz gazlarının etkin bir şekilde temizlenmesi ve sonradan işlenmesi için Mercedes-Benz tarafından geliştirilen teknolojinin adıdır. S 350 BlueTEC’ te kullanılan çok kademeli egzoz sistemi ile donatılmış dizel motor, düşük tüketimine karşı olağanüstü performans değerleri ile gerçekten etkileyicidir ve emisyonlar açısından teknolojinin en gelişmiş düzeyini temsil eder.
Emisyonları temizlemek için AdBlue® adlı madde kullanılır. Sıvı halinde egzoz sisteminin içine enjekte edilen bu madde egzoz dumanının ısısı ile tepkimeye girerek amonyak oluşturur. Oluşan amonyağın daha sonra SCR katalizatöründe azot oksitlerin %80’ ini indirgemesi (redüklemesi) sonucunda egzoz gazlarındaki zararlı maddeler, tam yanmanın nihai ürünleri olan su buharı, azot gazı ve karbondioksite (CO2) dönüştürülür . 

Modeller, 2014 yılında zorunlu hale gelecek olan Euro 6 emisyon standardının taleplerini şimdiden karşılamakta olup azot oksit emisyonları %90’ a varan oranda azaltılabilmektedir.


Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 65 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle