Sıfıraraçal.com
  Hemen Teklif Al

Mercedes EQ, 2022 Yılına Damga Vurdu

2 Şubat 2023 Perşembe

 

2022 senesinde 4 yeni Mercedes EQ modeli bizleri karşıladı. 1.559 adet elektrikli otomobil satışı ile karşımıza çıkan Mercedes-Benz, 2023 yılında satışlarındaki elektrikli otomobil yüzdesini yüzde 10’un üzerine çıkarmayı amaçlıyor.

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, 2022 yılı boyunca devam eden yarı iletken ve lojistik engellerinin de etkisi ile ülkemizdeki satışlarını bir önceki seneye göre yüzde 16 artırarak yaklaşık 25 bin araca çıkardığını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka tarafından yapılan açıklamada, Mercedes markasının 2022 yılında binek otomobil satışları bir önceki seneye göre yüzde 21,2 artış gösterdi ve 18 bin 630 rakamı ile karşımıza çıktı. Şirketin hafif ticari araç satışları da bir önceki seneye kıyasla yüzde 3,7 artış gösterdi.

2022 senesinde 4 farklı elektrikli modeli ile karşımıza çıkan Mercedes-Benz, 2025 yılından bu yana tüm yeni araç mimarilerinin sadece elektrikli olmasını ve her model için tamamen elektrikli bir araç portföyü sunmayı amaçlıyor.

Bir başka açıdan baktığımız zaman 2022 yılında bin 559 adet elektrikli araç satışı gerçekleştiğini ifade edelim. Bu alandaki satışlar yüzde 365 artış gösterdi ve Türkiye'de satılan her beş elektrikli otomobilden birinin satıldığını bizlere gösterdi.

Mercedes-Benz markasının 2023 yılında elektrikli otomobil satışlarının toplam satışları içerisindeki payını yüzde 10'un üzerine çıkarmayı amaçladığını da ifade etti.

2023 Yılında Tedarik ve Lojistik Sıkıntıları Azalacak

Alman otomotiv devi 2023 yılı amaçlarını da anlattı. Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, "Bu yıl, müşteri deneyimi için yeni bir rekabet kültürü doğmasına ve lüks perakende sektöründe köklü bir değişimin başlamasına da öncülük edeceğiz. Ülkemizde otomobil şarj altyapısındaki yatırımlarla birlikte, elektrikli otomobil satışlarımızın payının daha da artmasını ve toplam satışlar içinde yüzde 10'un üzerine çıkacağını öngörmekteyiz. Yeni E-Serisi ve CLE modellerimizi bu sene içinde müşterilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Hafif ticari araç satışları ile ilgili de bilgi veren Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, "Yılın ilk 11 ayında, ortalama aylık satış sayılarımız yaklaşık 420 araç seviyesinde yer alırken, sadece aralık ayında bin 650 adedin üstüne çıktık. Böylece, hafif ticari araçlar kategorisindeki 26 yıllık tarihimizdeki en yüksek aylık satış adedine ulaştık. 2023 yılında tedarik ve lojistik sorunlarının 2022'ye göre görece azalacağını öngörüyoruz" ifadelerini kullandı.

Mercedes-Benz markası yalnızca elektrikli otomobil ve teknoloji markası Mercedes-EQ modeli ile ürün, hizmetler, teknolojiler ve yenilikler için elektromobil bir ekosistem ile karşımıza çıkıyor.

Mercedes-EQ modeli ile birlikte elektrikli otomobillerinizde karbon emisyonu sıfıra inecek. Tam elektromobilite: Sıfır emisyon, sessiz ve yepyeni bir elektrikli sürüş keyfi Mercedes modeli sizleri bekliyor. 130 yıldır öncü olma geleneği ile karşımıza çıkan mobilite sizlere sunuluyor. Mercedes modeli sportif hızlanma, esnek menzil, çevik maksimum hızı birlikte sunuyor. Tümü ile elektrik gücü ile geleceğe dönük ve çevre dostu bir araç bizleri karşılıyor. Mercedes-Benz elektrikli sürüş konsepti, yüksek torku, elektrik motoru ve akıllı teknolojisi ile tamamen emisyonsuz yepyeni bir sürüş keyfi sunuyor. Çevre dostluğu ve sürüş keyfinin birleşimi sonrası kalkış anından bu yana maksimum tork ile çarpıcı derecede güçlü ve kademesiz hızlanma bu araçta sizleri bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Siz de araç karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara tek bir tıkla göz atabilir ve dilediğiniz araçları anında karşılaştırabilirsiniz.

Sitemiz üzerinde sıfır araç kampanyalarına yer verildiğini de belirtelim. Siz de tek bir tıkla sıfır araç kampanyalarına ulaşabilir ve anında size özel ve ücretsiz fiyat teklifi oluşturabilirsiniz.

Mercedes EQ, 2022 Yılına Damga Vurdu İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Mercedes Yorumları

Misafir
09.04.2024
Mercedes GLB için yapılmış
Vites sorununu halleden oldumu?
Misafir
07.04.2024
Mercedes G Serisi için yapılmış
Volvo xc 90 ile arasında kararsız kaldığım araç.
Misafir
01.03.2024
Mercedes CLA için yapılmış
Cla 180 harika
Misafir
29.02.2024
Mercedes B Serisi için yapılmış
Bende mercedes 200d 2022 model aldım daha 10000 km. De konforu çok iyi kulanışı rahat ama araba şimdiden sorun yaratıyor motor bazen çok zorlanıyor yakıt tüketimi çok fazla bazı günler 18lt. Gösteriyor bazı günler 7.5lt. Gösteriyor yani arabanın kafası çok karışık nasıl davranacağını bilmiyor
Misafir
16.02.2024
Mercedes Sprinter Minibüs için yapılmış
Arkadaşlar merhaba , mercedes sprinter servis almaya niyetim var ama hangi kasalar daha uygun kestirmeden, 2015 ve üzeri modellerde tavsiye edeceğiniz özel hangisi acaba , yeni modell 2029 üzeri için olumsuz yorumlar alıyorum acaba tecrübeli kullanıcılar bu konuda beni aydınlatabilir mi ?
Misafir
05.02.2024
Mercedes GLC Coupe için yapılmış
Bence çok iyi duruyor
Misafir
09.01.2024
Mercedes GLS için yapılmış
on sag vites degişiminde aks gecişi vuruyor hızlı aşınma problemi var geri vites arka lamba da vites içi plastik aksam çok ince kırılma ve temassızlık oluyor öff be banane bunları nıye anlatıyorum ki sanki çok pahalı ve önemli ....boşver
Misafir
30.12.2023
Mercedes C Serisi Sedan için yapılmış
2023te kendi motorunu kullanmaya başladı öyle biliyorum
Misafir
22.12.2023
Mercedes X-Class için yapılmış
Adamın 100 lira verip yemek yiyecek parası yok gelmiş burda asla sahip olamayacağı arabayı kötülüyor. Ve her yorumum altına maşallah hemen .. biti gibi geliyor.
Misafir
05.12.2023
Mercedes Sprinter Panelvan için yapılmış
Beş para etmez ustası yok bela bir arac
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Teklif almak istediğin markayı seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Teklif almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle