Sıfıraraçal.com

Maserati Yeni Canavarını Tanıttı

Maserati Yeni Canavarını Tanıttı

Maserati Yeni Canavarını Tanıttı

Maserati, merakla beklenen yeni MC20 süper otomobilini piyasaya sürdü. MC20, 2020 yılında piyasaya sürüldü ve ismi, yarışları temsil eden "Maserati" ve "Corse".

İlginizi Çekebilir: 2020 Maserati Ghibli 15 Temmuz’da Asfalta İnecek!

MC20; günlük kullanımda üst düzey konfor, lüks ve esneklik sağlarken, markanın yarış DNA'sı ile yeni bir dönemin başlangıcını da simgeliyor.

Maserati MC20 Teknik Özellikleri

MC20'nin Modena'daki Viale Ciro Menotti fabrikasında üretiliyor ve motoru tamamen Maserati mühendisleri tarafından üretiliyor. Maserati mühendisleri tarafından Modena İnovasyon Laboratuvarı desteğiyle tasarlanan 90 ° açılı, V6 silindirli, 3.0 litrelik hacimli ve çift turbo şarjlı 630 HP V6 Nettuno motor, aynı zamanda en yüksek güç üretimine sahip ünlü bir 6 silindirli motordur.

MC20 motoru, 7.500 rpm'de 630 beygir gücü ve 3.000 rpm'de 730 Nm tork üretebilir ve 210 HP / litrelik spesifik bir güç üretimi sağlar. Motorun stroku 82 mm, çap 88 mm ve sıkıştırma oranı 11: 1'dir.

MC20, uluslararası patent korumasına sahip olan ve önceden sadece Formula 1'de kullanılan teknolojiyi yol araçlarına aktaran "Nettuno" adlı bir motordan yararlanıyor. 0-100 km / saat hızlanmayı 2.9 saniyede ve 0-200 km / saat hızlanmayı 8.8 saniyede tamamlayabiliyor, ancak azami hız 325 km / saate ulaşabiliyor.

Yeni Maserati MC20 Güç Seçenekleri

Patentli MTC (Maserati Dual Combustion) yanma sistemi, F1 araç motorunda kullanılan ön oda teknolojisini ilk defa yol arabasına aktararak aracın performansını en üst seviyeye çıkarıyor.

Ek olarak, yan buji çözümü sağlıklı yanmaya katkıda bulunurken, ikili enjeksiyon sistemi gürültüyü, emisyonları ve yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olur. Motorun ürettiği güç; emisyon gereksinimlerine uygunluğu sağlamak için altı güçlü ve iki yüksek hızlı sekiz vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman ile tekerleklere iletilir.

Maserati MC20; kişiye özel kullanım seçenekleri sağlayan yeni nesil MIA (Maserati Smart Assistant) bilgi-eğlence sistemi ile donatılmıştır. Bu Android tabanlı sistem, 10,25 inç dijital gösterge paneli ve orta konsolun dokunmatik ekranında kullanılır. Ekranın özel yansıma önleyici yüzey kaplaması, güçlü güneş ışığında bile rahat kullanım ve görüş sağlayabilir. Maserati bağlantı planı, MC20'ye zengin bağlantı çözümleri sağlar.

Bu program sayesinde araç ile sürücü arasında bir bağlantı kurulur ve bilgiler sürücüye her an iletilebilir. Örneğin onarım gerektiğinde, Maserati Connect sürücüyü uyararak müşteri deneyimini iyileştirebilir veya acil durumlarda ve hırsızlıklarda yardım sağlayarak güvenliği artırabilir. Program akıllı telefonlar ve akıllı saatlerle uyumludur ve araçla her zaman iletişim halinde olmanızı sağlar. Entegre navigasyon sistemi sayesinde gerçek zamanlı trafik bilgileri ve en son haritalara da program kapsamında erişilebilir.

Çevrimiçi müzik dinleme uygulaması TIDAL, kullanıcılarının MC20'deki standart gereksinimlerini de karşılar. Standart bir konfigürasyon olarak, araç 6 hoparlörlü bir ses sistemi ile donatılmıştır ve iki tweeter, orta kademe ve woofer hoparlörler ve kapıda isteğe bağlı 12 hoparlörlü Sonus Faber yüksek performanslı ses sistemi ile donatılmıştır.

Maserati MC20 Donanımsal Yenilikler

Maserati MC20 dış tasarım süpervizörü Giovanni Ribotta, yeni süper otomobil hakkında şu yorumu yaptı: "MC20, herkesin beklediği safkan Maserati! Köklerimize geri dönebilecek bir modele ihtiyacımız var. MC20'yi tasarlamaya başladığımızda, bizim Tarih ve Birdcage dünyasından ilham aldı (Tipo 61). MC12 de bize ilham verdi. MC12 yarış pisti için geliştirildi ve daha sonra yola uyarlandı. Başlangıçtan itibaren yeni projeyi bir yol olarak ele aldık Araba MC20; Bu konsept gelecekteki modeller için ilham veriyor. Bu aynı zamanda resmi kavramlar oluşturmamızı sağlar. MC20'ye ilk kez uyguladığımız yöntem, ileride tekrar kullanmayı planladığımız yüzey için bir yöntemdir. "MC20 kesinlikle arabamızın temel tasarım kurallarına uyuyor ve görünümü çok iyi."

Maserati'nin tasarım projesi başkanı ve yeni benzinli motor Nettuno'nun geliştirme ekibinin başkanı Stefano Tonietto şunları söyledi: "Maserati motoru, özel bir üretim hattı ile donatılmış Ciro Menotti'de üretilecek. Bu bir" Made in Modena "ürünüdür. Motorlar, arabalar ve Maserati konusunda uzun bir geçmişimiz var. Fabrika ile gurur duyuyor. Bu fabrikanın 80 yılı aşkın bir geçmişi var. Motoru geliştirmek, tasarlamak ve test etmek için çok çalıştık. Üretildiğini görmekten çok mutlu. Tonietto ayrıca şunları söyledi: "Bu yeni motor kesinlikle 200 hp / litre. Sınıfının en iyi motoru. Piyasada buna benzer başka bir ürün bulunmamaktadır. "V6 konseptini yepyeni bir boyuta taşıyoruz" dedi.

Maserati MC20 ile ilgili gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Maserati 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Maserati modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Maserati Ghibli Hybrid Ekim’de Türkiye’de!

Maserati Yeni Canavarını Tanıttı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle