Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Otomotiv üreticisi Lexus, dünyaca en kusursuz otomobil seçildi.

Otomotiv üreticisi Lexus, dünyaca en kusursuz otomobil seçildi.

Japon otomotiv devi Toyota’nın çatısı altında çalışmalarını sürdüren Lexus son yıllarda dünya çapında ciddi derece de iyi bir prestij elde etti. Lexus sürekli daha iyisini hedefleyerek teknolojiye, tasarıma ve güvenliğe ciddi anlamda yatırımlar yapıyor. Bu çalışmalarını dahi olan geleceği hedefleyen yenilikçi takım arkadaşları ile gerçekleştiren Lexus geçtiğimiz günlerde dünyaca en kusursuz olan otomobil markası seçildi.

Global araştırmayı ve otomotiv dünyasını yakından takip etmesiyle tanınan J.D. Power şirketi geçtiğimiz günlerde yeni bir kalite araştırması yaptı.Toplamda 36 bin 186 aracın incelenmesiyle devam eden bu araştırma farklı segmentlerde olan 224 ayrı model için karşılaştırma yapıldı. Detaylı kulllanıcı kitlesi ile 0-3 arası araçlar incelendi. Kullanıcılara ise bu yaş aralığında araçlarda yaşadıkları sorunlar soruldu. Kullanıcı deneyimi ve analizi gerçekleştikten sonra ise en kusursuz araç modellerinin Lexus markasına ait olduğu sonuçlandı.

0-3 yaş arası araca sahip kullanıcılara ise aracının şanzımanından motoruna, koltuk döşemesinden ses sistemine, kokpit ergonomisinden navigasyon bağlantı hızına, aynalardan bagaj hacmine kadar daha pek çok sorular yöneltilerek anket çalışması gerçekleştirildi. Tüm bu araçlar ise 177 farklı kategorilerde incelenerek sonuçlandırılmış oldu.Yapılan her bir araştırmanın tek tek sisteme girilmesinden sonra otomatik değerlendirme sonucu en kusursuz otomobil markasının Lexus kullanıcıları tarafından tespit edildiği görüldü. Anket araştırması sonuçlarında ise Lexus otomobil markasının günümüz teknolojisinde en kusursuz kullanıcı deneyimi sunduğu ortaya çıktı.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement