Sıfıraraçal.com

Lexus, 4 Mevsim Üstü Açık Araba Tasarladı

17 Haziran 2020 Çarşamba

Premium araç üreticisi Lexus, dört mevsim üstü açık otomobil tasarladı. Marka LC Convertible aracını yenileyerek otomobil severlere dört mevsim üstü açık araba keyfini yaşatmayı düşünüyor.

İlginizi Çekebilir: 2020 Lexus RX Türkiye’de Satışta

Otomobil tutkunları genellikle sıcak havalarda üstü açık araba kullanmaktan büyük keyif alıyor. Seyahat ederken rüzgarı hissetmek isteyen otomobil tutkunları arabanın üstü açarak yolculuk yapıyor.

Üstü Açık Arabalar Açık Hava Kontrol Sistemiyle Her Mevsim Kullanılabilecek

Lexus, kullanıcılara her mevsim kolaylıkla kullanabileceği üstü açık otomobil tasarlamayı hedeflemekte. Marka yeni teknolojiden yararlanarak LC Convertible modelin de soğuk havalarda bile üstü açık bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayacak.

Premium üretici Lexus, Açık Hava Kontrol Sistemi sayesinde arabanın kliması sensörler yardımıyla rahatlıkla ayarlanabilecek. Tavan açık olduğu durumlarda ayrı kapalı durumlarda ayrı çalıştırılacak. Dışardaki hava durumuna göre aracın içinde sıcaklık değişecek. Bu sitem ile vücudun alt ve üst bölümleri ayarlanabilir ısı ile ısıtılacak.

Lexus Modeliyle Soğuk Havanın Keyfi Bir Başka

Açık Hava Kontrol Sistemiyle soğuk havalarda otomobilin üstü açıldığında hem arabayı kullanan sürücü hem de yolcu soğuk havalardan faydalanacak. Bedenin alt kısmı havanın durumuna göre ısıtılabilecek. Ayrıca omuz ve baş kısmındaki sıcaklık da düşünülmüş durumda. Kafalıklarda ayarlanabilir ısıtıcılar ile hava soğuk olsa dahi üstü açık araba rahat bir şekilde kullanılabilecek. Otomobilde yer alan sistem sayesinde yolcular menülerden istediği gibi ayarlama yapabilecek. Bu sistem sayesinde yolcular konforlu bir seyahat yapacak.

Lexus Akıllı Klima Sistemi

Lexus markası, üstü açık otomobil için Climate Concierge isimli akıllı klima sistemi geliştirdi. Otomatik klima, koltuk, direksiyon ve boyun ısıtıcıları ile koordineli olarak çalışıyor. Ayrıca sürücünün yanında yer alan koltuk isteğe göre açılıp kapanabilmekte. Sürücü tek başına seyahat ettiğinde yolcu koltuğunun ısıtıcısını kapatarak tasarruf edebilecek.

Lexus 4 Mevsim Üstü Açılabilir Aracıyla Üstü Açık Araba Testlerden Geçti

Lexus, yolculara dört mevsim üstü açık otomobil kullanma konforu sunmak için aracı defalarca test etti. Sağlamlık testinden de geçirdi. 15 saniye içinde açılabilen yumuşak tavan 18 bin defa test edildi. Herhangi bir sorun oluşmadı. Dört mevsim kolayca kullanılabilecek.

İlginizi Çekebilir:  Toyota Yaris Cross Temelli Lexus BX 2023 Yılında Geliyor

Dışarıdan gelen seslerden rahatsız olunduğunda üst tavan kolayca kapatılabiliyor. Ayrıca özel tasarımı ile üst tavan katlandığında bagaj hacmi de daralmıyor.

Lexus’un üstü açık modelinden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Lexus 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Sadece Lexus modelleri değil diğer tüm sıfır araba fiyatlarını da inceleyebilirsiniz. Eee hadi binlerce sıfır araba sifiraracal.com da seni bekliyor.

Lexus, 4 Mevsim Üstü Açık Araba Tasarladı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Lexus Yorumları

Misafir
11.02.2022
Lexus LC için yapılmış
gördüğüm en iyi süper spor araçlardan 464 beygir ile güclendirilmiş 5000cc motoru bu aracı olağan üstü yapıyor
Misafir
27.11.2021
Lexus LC için yapılmış
almak istiyorum ama bu aracı bulamıyorum
Misafir
11.02.2021
Lexus RX için yapılmış
2.5 milyon liraya satılan aracın motorunda hortum kelepçe vs görmek bana biraz eksantrik geldi, bu paraya imal edilen aracın hava su devirdaimi gerekirse ışınlama yoluyla yapılacak ama o hortumlar kelepçeler orda olmayacak.
Misafir
28.02.2020
Lexus IS için yapılmış
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ DÜŞÜNMEZ GARDAŞŞŞŞ
Misafir
24.11.2019
Lexus IS için yapılmış
7,2 litre yakıt tüketimine mi çok yakıyor diyorlar?? Bu arkadaşlar herhalde at arabasına biniyorlar .
Misafir
06.08.2019
Lexus LS için yapılmış
içi çok eski bir araba hissi uyandırıyor ama dış tasarım iyi bu kadar pahalı olmasa alınabilirmiş
Misafir
06.08.2019
Lexus RC için yapılmış
diğer lexus modelleri arasında spor duran bi tek bu var diğerleri lüks ama eski görünüşlü
Misafir
09.06.2019
Lexus NX için yapılmış
İyi
Misafir
09.06.2019
Lexus NX için yapılmış
İyi
Misafir
09.06.2019
Lexus NX için yapılmış
İyi
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle