Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

KIA'dan Elektrikli Otomobil Duyurusu

KIA'dan Elektrikli Otomobil Duyurusu

Hemen her otomobil üreticisinin elektrikleşme planı ve stratejileri ağırlıklı olarak 2019 yılında yapılan etkinliklerde tanıtıldı. Bu adımları henüz atmamış olan KIA da, beklediğimiz açıklamaları bugün itibariyle tüm dünya ile paylaştı.

İlginizi Çekebilir: Bir Marka Daha Elektriklendi

Plan S adıyla tanıtımı gerçekleştiren yeni nesil ürün gamı oluşumunda bizleri önümüzdeki 5 sene içinde 1 tam elektrikli KIA otomobil bekliyor olacak. Önümüzdeki seneden itibaren ilk modelleri ile yollara çıkmaya başlayacak olan araçların tek seferde 500 km yol kat edebileceği resmi olarak açıklandı.Satış Beklentilerini de Tamamen Elektrik Üzerine Kuruyor

Kore merkezli üreticinin ürün planlaması dışında bu ürünlerin satışından beklediği oranda dikkat çekiyor. Açıklanan seviyelere baktığımızda 2026 senesine gelindiğinde 1 milyon adetlik bir satış adedi beklendiğini görmekteyiz. Bu da aslında her bir yeni model için yaklaşık 100.000 adetlik satış demek. Çin pazarını bu planlama kapsamında şimdilik dışarıda tutan KIA’nın yüzde 6,6’lık pazar payı elde etme arzusu da dikkat çekiyor.

Etkinlik çerçevesinde yapılan açıklamaların izinde markanın 2021 için düşündüğü ilk model için de Imagine konsepti öne çıkmakta. Markanın hızlı şarj teknolojisi konusunda 800V mimarisini merkeze alması da oldukça güzel olmuş.

 

İlginizi Çekebilir: Renault 20. Kez “Binek Otomobil” Lideri Olmayı Başardı

 

Porsche Taycan’dan tanıdığımız bu altyapı, 15 20 dakikalık dolumlar ile bataryanın yüzde 80’ini kullanılabilir kılmasıyla bilinmekte. 2020’nin sonlarına doğru ilk model ile ilgili resmi gelişmeleri de beklemekteyiz.

 

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement