Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Kia, Sonet İsimli Crossover Modelini Tanıttı

Kia, Sonet İsimli Crossover Modelini Tanıttı

Kia firması, şuanda Avrupa’da satışta bulunan kompakt crossover modeli Kia Stonic'e benzer bir konsept crossover getirmeye hazırlanıyor. 2020 Kia Sonet isimli bu yeni model küçük crossover konsepti, Hindistan'a özel olarak geliştirildi. Çünkü bu aralar birçok firma Hindistan'a özel kompakt crossover konseptleri getirdi. Bunlara geçen günlerde tanıtılan Skoda Vision IN ve Volkswagen Taigun gibi modellere örnek verebiliriz.

İlginizi Çekebilir: İngiltere Benzinli, Dizel ve Hibrit Araçları Yasaklıyor

Yeni Kia Sonet modeline dönecek olursak an itibariyle bir konsept otomobil olduğunun belirtildiğini görüyoruz. Ama Kia, bu aracın üretime alınacağını da belirtiyor. Otomobil 2020 senesinin ikinci yarısında Hindistan'da satışa sunulacağı da belirtilenler arasında yer alıyor.Otomobilin boyutlarından bahsedecek olursak da toplam uzunluğunun 4 metreden biraz kısa olduğunu görüyoruz. Yani otomobil, zaten ufak bir kompakt crossover olan Kia Stonic'ten bile 140 mm daha kısa olarak tasarlanmış. Kia firmasının böyle küçük ve biraz yüksek otomobilleri seven müşterileri için Picanto modelinin X-Line adlı bir modelide bulunuyor.

Otomobilin tasarımına baktığımızda ise seri üretime hazır denilebilecek bir hâlde olduğunu görmekteyiz. Sadece gövdeye gizlenen kapı kolları ve ufak yan aynalar gibi bazı detayların üretime girmeyeceğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: GTX Arması İlk Olarak Volkswagen ID.4'te Kullanılabilir

Ek olarak ön ve arka far grubu da aracın seri üretim versiyonunda bu kadar gösterişli farlar olmayabilirler. Fakat Kia'yı her halükarda böylesine etkileyici bir crossover tasarımı ortaya koyduğu için tebrik etmek gerek diyebiliriz.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement