Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Kia’dan Dev Yatırım

Kia’dan Dev Yatırım

 Otomotiv üreticisi Kia; mobil hizmetler, elektrikli araç, otonom sürüş ve bağlanabilirlik konularını içeren yeni “Plan S” stratejisi kapsamında 2025 ‘e kadar 25 milyar dolarlık yatırım yapacak. Marka bu kapsamda 2025 yılına kadar 11 adet elektrik model geliştirerek elektrikli otomobil pazarında % 6.6’lık pazar payını almayı hedefliyor.


İlginizi Çekebilir: Kia Telluride Modelinin Off-Road Paketi Mi Geliyor?

 

Kia, geleneksel motorlu taşıtlara odaklanan bir iş modelinden elektrikli otomobiller ve kişiselleştirilmiş ulaşım çözümleri olan bir iş modeline geçmeye hazırlanmakta. Marka bu kapsamda otonom ve elektrikli araçlarla ulaşım hizmetleri olmak üzere iki aşamalı geçişi hedefleyen ''Plan S'' stratejisini kamuoyuna duyurdu.

Bu boyutta 25 milyar dolarlık yatırım yapacak olan otomobil üreticisi, 2025’e kadar 11 adet elektrik model geliştirmeyi, küresel elektrikli otomobil pazarında % 6.6’lık pazar payı elde etmeyi ve araç satışlarının % 25'inin elektrikli arabalardan oluşmasını öngörüyor.Elektrikli Araç Geçişi Adım Adım Gerçekleşiyor

''Plan S'' kavramında ilk elektrikli otomobilini 2021’de geliştirecek otomobil üreticisi Kia, ilk olarak crossover şeklinde bir elektrikli araç üretecek. Bir dolum şarjla 500 km'den fazla menzile ulaşacak olan araç, 20 dakikadan daha kısa sürede hızlı şarj özelliğine sahip olacak.

Kia, 2022’den itibaren SUV ve MPV segmentindeki elektrikli ürün gamını genişletecek ve 2025’e kadar da 11 farklı modelden oluşan elektrikli ürün ailesine kavuşacak.Suv Satışları Toplam Satışlardan % 60 Pay Alacak

‘Plan S' ile geleceğin ulaşım yöntemlerine ve elektrikli otomobil teknolojisine yatırımlarını hızlandırılmış olacak ve böylelikle gelişmiş pazarlardaki toplam satışların %20'sini elektrikli araçlardan oluşacak.

 

İlginizi Çekebilir: KIA'dan Elektrikli Otomobil Duyurusu

 

Ayrıca sitemiz üzerinden tüm elektrikli ve hibrit araçların tüm teknik detaylarını, resimlerini, videolarını ve kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Hibrit ve elektrikli otomobilleri incelemek için buraya tıklayın!

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement