Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Jeep 75 .yıl kutlamalarını Türkiyede Kutluyor

 Jeep 75 .yıl kutlamalarını Türkiyede Kutluyor İstanbul – Şile ilçesinde düzenlenen 75’inci yıla özel kutlama etkinliğinde birçok  Jeep Renegade sahibi ve Jeep müşterisi bir araya gelirken, markanın köklerine yakışır test sürüşü organizasyonlarıyla eğlenceli bir gün geçirdi.


2016 yılı boyunca farklı etkinliklere imza atmayı hedeflediklerini dile getiren Lancia-Alfa Romeo-Jeep Direktörü Türker Gürtekin, “Jeep müşterisi köklü marka genlerine hassasiyetle yakınlık duyan ve SUV tipi araçlarda farklılık talep eden özel bir yapıya sahiptir. Türkiye’de Tofaş çatısı altında temsil edilen Jeep markası olarak, bizler de markanın 75’inci yaşını farklı ve markaya yakışır bir etkinlikle kutlamaya başlamak istedik” dedi.

Jeep’in 2015 yılında dünya çapında 1.2 milyon adetten fazla satış yaptığını ve arka arkaya dördüncü yılında küresel satış rekorunu kırdığını da hatırlatan Gürtekin, “Bu miktar aynı zamanda markanın 75 yıllık tarihinde ulaştığı en yüksek sayıyı ifade ediyor. 2016 yılı itibariyle Jeep markası olarak 23 yıldır Türkiye’de faaliyet göstermiş oluyoruz. Türkiye pazarında da markamız tarihinnin en iyi dönemini yaşıyor. Bu yılı 4 bin adetlik satış ile kapatmayı hedefliyoruz. Geçen yıl Türkiye’de markamızın amiral gemisi Renegade oldu ve 2 bin 200 adete yakın bir satış başarısı elde etti” açıklamalarında bulundu.


Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement