Sıfıraraçal.com

Jaguar XJ

-

Jaguar XJ Renkleri

Kırmızı

Jaguar XJ Resimleri

Jaguar XJ Fiyat Analizi

* Gün içinde sistemde var olan en ucuz paket fiyatı baz alınmıştır.
1 Ay
3 Ay
6 Ay
1 Yıl

Jaguar XJ Versiyonları

Jaguar XJ Yorumları

Jaguar XJ Misafir 31.12.2022
Alıcam arkadaşlar tavsiye ederimsiniz bmw kullanıcısıyım
(0)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
Alma arkadaş ikinci el hiç yok başka marka al ama bu markaya satan bayi bile sahip çıkmıyor kesinlikle almayın

Jaguar XJ Misafir 25.04.2019
DEHSET ...UÇAK PARASINA. 1 MİLYON 600 BİN TL....NOKTA
(1)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 7.09.2018
2018 degilmiş gibi eski tipli neden böyle yapşmışlar
(1)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 14.11.2017
performans olarak tek kelime ile muhteşem
(0)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 26.09.2017
Benim var xjl portfolıo çok güçlü ve seri artı uzun yolda çok rahat kullanımlı herkesin bu arabaya sahip olmasını isterim
(7)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 12.09.2017
kendi sınıfındaki en iyi araba. bu dünyada bulabileceğiniz en konforlu araba.
(4)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 19.06.2017
Cam tavansız almayın sakın camlar küçük olduğu için kabin karanlık
(1)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
Tek doğru yorum yapan arkadaş gerçekten de içi cam tavanlı olmasını tavsiye ederim çok fark ediyor içi açık renk tercih edilirse daha keyifli

Jaguar XJ Misafir 16.06.2017
teknoloji mucizesi
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 14.06.2017
Bmw 7 serisini almak daha iyi
(3)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 29.05.2017
Biraz eski model gibi duruyor bana öle geldi yani
(1)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 22.05.2017
Bu arabanın tasarımı biraz daha klasik olmuş
(1)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 16.05.2017
Şöyle bakıldığında sağlam bir şeye benziyor hoşta kendine çeken bir çekiciliği de var
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 9.05.2017
Tasarım bakımdan mükemmel bir araç hele iç tasarımı aşırı iyi
(3)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 24.04.2017
Bence aşarı pahalı bir araba çok istiyorlar bu arabaya
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 10.04.2017
Çok güçlü bir araba olduğu tipinden belli zaten
(1)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 27.03.2017
Bu arabanın arkdan görünüşü biraz tuhaf olmuşm
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 20.03.2017
Sağda solda çok görmeye başladığım ingiliz ya da o beni çok görüyor bilmiyorum.
(0)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 14.03.2017
Hacı abi bu arabada ne varda bu kadar pahalı arkadaş uçuyormu sanki bana kanatlarımı var
(2)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 11.02.2017
Aracın malzeme kalitesi mükemmel , son teknolojiyle aracın tasarımı yapılmış . Diğer birebir araçlarla kıyaslarsak fiyatına göre değer bence.
(0)
Cevap Yaz

Jaguar XJ Misafir 18.11.2016
Aşığı olduğum araba. Sahip olmazsam gözüm açık giderim. Bir diğeri de ikinci nesil 6 serisi. allahım sana geliyorum
(5)
Cevap Yaz
Misafir tarafından cevaplandi
Bende var 1 senedir biniyorum hiç sorun yok sen motoru açarken grak a zarar vermişsin titreşim me neden oluyordur daha doğrusu viprasyon yapiyordur
Misafir tarafından cevaplandi
Motoru açarken grank a zarar verdin grank bilyalari veya grank kolu boşluk yapmış vibrasyon yapıyor buda motoru dağıdır


Misafir tarafından cevaplandi
Motoru açarken grank boşluk yapmıştır motora fazla vibrasyon veriyordur buda motoru dağıdır
Misafir tarafından cevaplandi
Sarsinti var ise girank kolu boşluk yapmıştır motoru açarken düzensiz zorlanmıyor eger silindire zarar vermediyse frank ile kurdulur
Misafir tarafından cevaplandi
Ne titreme nede parçalanma var. Gaz kapatmadan bandırma ayvalık gidiyorum.

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
Jaguar XJ için Görüşlerini Bildir
Gönder

Sıkça Sorulan Sorular

Jaguar XJ Hakkında Genel Bilgiler

JAGUAR XJ
XJ, Jaguar'ın en son teknolojiyi, sportif dinamikleri ve gösterişli lüks özellikleri en iyi şekilde bir arada sunduğu üst düzey sedan modelidir
Jaguar XJ lüks otomobili yeniden tanımlar. Güzellik, konfor ve gücü bir araya getirir. Çevikliğin yanı sıra yolcuyu yenileyen bir dinamik sürüş deneyimi sunar. Kabini, yolcunun gevşemesi ve rahatlaması düşünülerek üretilmiştir. 

Jaguar XJ'de, tamamen LED farlar ve arka far grubunun yanı sıra standart olarak InControl Touch Pro ve hem iç hem dış tasarıma yönelik olarak diğer kapsamlı geliştirmeler sunulur. 

Hiçbir otomobil Jaguar XJ gibi görünmez veya hissettirmez.

STANDART VEYA UZUN AKS ARALIĞI
Standart Aks Aralığı (SWB) veya Uzun Aks Aralığı (LWB) özelliğine sahip her Jaguar XJ iş veya keyif için kusursuz bir ortam sunar. LWB modelleri aynı zamanda bir metrenin üzerinde bir bacak boşluğuna ve daha fazla konfor için revize edilmiş havalı süspansiyon ayarlarıyla birlikte benzersiz bir "limuzin" sürüşü duygusuna sahiptir.

RAHAT İÇ TASARIM
Jaguar XJ'nin sıra dışı biçimde lüks olan iç tasarımındaki işçilik kalitesi, onu bir adım öne taşıyor. Bu nedenle Jaguar XJ'de yalnızca yolculuk etmezsiniz; bir yerden başka bir yere çok konforlu bir şekilde gitmiş olursunuz.

GÜÇLÜ, HIZLI TEPKİ VEREN, AKILLI BİR OTOMOBİL
Her Jaguar XJ motoru, performans, kalite ve verimliliğin olağanüstü bir bileşimini sunar. Ürün yelpazesinde bir V6 Turbocharged dizel motor ve dört benzinli motor seçeneği sunulur. Benzinli motorlar, 2,0 litre 4 silindirli 240 bg Turbocharged, 3,0 litre V6 Supercharged ve XJR'ın güçlü 5,0 litre V8 550 bg Supercharged motorlarından oluşur. Tüm motorlar, Jaguar XJ'nin yakıt verimliliğini artırmak ve CO2 emisyon değerlerini düşürmek üzere Akıllı Stop/Start Sistemi’ne sahiptir.

GÜZELLİK, GÜÇ VE ÇEVİKLİK
Jaguar XJ'nin tamamen alüminyum gövde mimarisi, güçlü ve sağlam olmasının yanı sıra oldukça da hafiftir. Tek bir kaynaklı bağlantısı olmayan, perçinli %100 alüminyum monokok şasi ve gövde yapısı, bu otomobili sınıfının en hafif otomobillerinden biri haline getirir. Mükemmel güç ağırlık oranı, performansı her yönden artırır; monokok yapı ise iyileştirilmiş yol tutuşu ve olağanüstü güvenlik avantajları sağlayarak sağlamlığı artırır.

BAĞLANTILI OTOMOBİL
Bağlantılı otomobil fikrini bir üst seviyeye çıkaran Jaguar'ın son teknoloji InControl Touch Pro* sistemi, her Jaguar XJ otomobilinde standart olarak sunulur. Sistem, merkez konsolda 8 inç dokunmatik ekran ve kullanıcı dostu arayüzler sunan özelleştirilebilir, yüksek çözünürlüklü, 12,3 inç TFT gösterge paneli içerir. Diğer yenilikçi özellikler arasında düzenli yolculuklarınızı öğrenen öngörülü navigasyon sistemi ve kişisel medyanızı depolayabilmeniz için 10GB boyutunda bir sabit disk yer alır. 

JAGUAR XJR'NİN PERFORMANSI VE LÜKS ANLAYIŞI
Jaguar XJR, supercar performansını, en yüksek düzeyde işçilikle bir araya getiriyor. 5,0 V8 Supercharged 550bg motoru ve gelişmiş sürüş teknolojilerinden, 'R' imzasının stili ve modern iç tasarımına kadar, otomobil sportif lüks anlayışının üst düzey bir ifadesidir.

İŞ KULLANIMI AMAÇLI JAGUAR XJ
Jaguar XJ, en ileri teknolojileri ve kaliteli lüks anlayışını ayağınıza kadar getirerek sürücülerin direksiyon başında geçirdikleri zamandan maksimum keyif sSÜRÜŞ DENEYİMİ
Sıra dışı motorlar, çok hızlı şanzıman ve bir dizi gelişmiş sürüş teknolojisi ile Jaguar XJ'nin hassasiyetini keşfedin.
ğlamasına olanak tanıyor. Ayrıca XJ, hafif alüminyum gövdesi ve Ingenium motorları sayesinde mükemmel bir verimlilik sağlayarak ticari açıdan da anlamlı bir tercih haline geliyor.

Jaguar XJ hızlı tepki verme ve bir spor otomobilin sürücüyü performansa dahil eden özelliğiyle birlikte 
lüks bir otomobilin konforunu ve zarafetini sunar.

GÜZELLİK, GÜÇ VE GÜVENLİK
Jaguar XJ'nin tamamen alüminyum gövde mimarisi, güçlü, olağanüstü derecede sağlam ve oldukça da hafiftir. Tek bir kaynaklı bağlantısı olmayan, perçinli %100 alüminyum monokok şasi ve gövde yapısı, bu otomobili sınıfının en hafif otomobili haline getirir. 

Mükemmel güç ağırlık oranı, performansı her yönden artırır; monokok yapı ise iyileştirilmiş yol tutuşu ve olağanüstü güvenlik avantajları sağlayarak sağlamlığı artırır.

GÜÇLÜ, HIZLI TEPKİ VEREN, AKILLI BİR OTOMOBİL
Jaguar XJ, farklı sürüş gerekliliklerini karşılamak ve her zaman olağanüstü bir performans sunmak üzere tasarlanmış sıra dışı motor seçeneklerine sahiptir. Tüm modeller akıcı vites değişimleri sağlamak üzere 8 ileri şanzıman içerir; çok daha hızlı tepki veren bir sürüş ve yakıt ekonomisi avantajı sağlar.

KONFOR VE KONTROL
Adaptive Dynamics Sistemi, otomobili saniyede en az 500 kez izler ve koşullara uyum sağlamak için amortisörleri değiştirir. Bu sürekli ayarlamalar, Jaguar XJ'yi yolda düzgün ve dengeli tutmaya yardımcı olur; ayrıca sürüş konforundan taviz vermeden kontrolü artırır.

TAM KUMANDA
Jaguar XJ'nin 8 ileri otomatik şanzımanı, "Start" düğmesine bastığınızda yükselen Jaguar Drive Selector tarafından kumanda edilir. Jaguar Drive Control, iki sürüş modu sunar. Dinamik Mod çok daha çabuk tepki veren bir hızlanma sunarken, Kış modu ise kaygan zeminlerde çok daha gelişmiş bir kontrol sağlar.

GELİŞMİŞ KULLANIM VE TORK
Elektronik Aktif Diferansiyel, torkun arka tekerleklere iletilmesini yönetir. Arka diferansiyel kilidinin tamamen elektronik kumandası, sistemin, patinajı sınırlandırmak, çekişi en üst düzeye çıkarmak ve çok daha yüksek seviyede kontrol sağlamak üzere neredeyse anlık olarak tam kilitleme uygulamasını sağlar.

DÖRT ÇEKİŞLİ
Akıllı AWD sistemi, göz açıp kapayıncaya dek tepki verir; böylece arka tekerlekler kaymaya başlarsa, torku anında yeniden dağıtır. Optimum çekiş sağlamak için motor torkunun yüzde 90'dan fazlası arka tekerleklerden ön tekerleklere dağıtılabilir.

ALL SURFACE PROGRESS CONTROL
Jaguar’ın eşsiz All Surface Progress Control (ASPC) özelliği, 3,6 km/sa ve 30 km/sa arasında çalışan düşük hızlı bir cruise control sistemidir. Jaguar XJ’in hava koşullarından bağımsız olarak düşük çekişli durumlarla başa çıkmasına destek olur ve sürücünün yalnızca sürüşe odaklanmasını sağlar. Ayrıca, sistem, Jaguar XJ’in kaygan zeminlerde hareket edebilmesini sağlayan bir çekme özelliğinin yanı sıra dik eğimli yollarda otomobilin hızını kontrol eden yokuştan iniş kontrolü işlevine sahiptir.

OTOMOBİL İÇİ TEKNOLOJİLER
Jaguar XJ'nin gelişmiş sürücü yardım sistemleri sizi güvende, dış dünyaya bağlı tutar ve eğlence seçenekleri sunar.
Jaguar XJ'de otomobil sürmeyi daha kolay ve daha güvenli hale getiren bir dizi standart ve opsiyonel InControl ve sürücü destek sistemleri yer alır. Her Jaguar XJ'de Jaguar'ın en hızlı ve en gelişmiş haber/eğlence sistemi InControl Touch Pro standart olarak sunulur. InControl Touch Pro ile InControl Touch Pro'nun yeteneklerini daha da geliştiren kapsamlı Pro hizmetleri paketi sunan InControl Connect Pro'yu da ekleme tercihini de yapabilirsiniz.
CONNECTED CAR
Tüm Jaguar XJ modelleri, Jaguar'ın son teknoloji haber/eğlence sistemi InControl Touch Pro'yu* içerir. Intel Dört Çekirdekli Çip Sistemi (SoC) ile "bağlantılı otomobil" fikrini bir üst seviyeye taşır. Sistem, hareket halindeyken bağlantıda kalmanızı sağlayarak sürüş deneyiminizi artıran bir dizi hizmet sunmak üzere akıllı telefonunuzla benzersiz şekilde entegre olur.

INCONTROL PRO HİZMETLERİ
InControl Pro Hizmetleri, trafik akışı, yakıt fiyatları ve park hizmetleri hakkında gerçek zamanlı bilgi sunar ve varış noktanıza zamanında varmanızı sağlamak üzere canlı rehberlik sağlar. Haritaları, uydudan ve sokak bazındaki görüntülerle de görüntüleyebilirsiniz. Otomobil içi Wi-Fi sistemi, yolcuların bir dizi cihazı internete kablosuz olarak bağlamasına imkan tanıyan otomobil içi bir Wi-Fi Etkin Noktası sağlar.

DOKUNMATİK EKRAN KONTROLÜ
Jaguar XJ'nin komuta merkezi, dokunmatik ekrandır. Bu yeni, oldukça sezgisel çok dokunuşlu arayüz kişiselleştirilebilir ve bilinen akıllı telefon ve tablet hareketlerini kullanır. Hızlı ve doğru bir şekilde kullanmak için yalnızca hafifçe vurmanız, sıkıştırmanız veya kaydırmanız yeterlidir.

SANAL GÖSTERGE EKRANI
Jaguar XJ'nin yüksek çözünürlüklü sanal gösterge ekranı, bilgileri görüntüler. Klasik gösterge panelinin yerini 12,3 inç bir HD TFT ekran almıştır. Bu güçlü, çok katmanlı sanal ekran, kullanıcı dostu bir grafik arayüzünü gelişmiş işlevsellikle bir araya getirerek sürüş keyfini artırır. Kişisel tercihinize bağlı olarak, önceden ayarlanmış dört adet ekran teması ya da 3D görüntüleme özellikli tam ekran navigasyon seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

ARKA KOLTUK EĞLENCESİ
Opsiyonel Arka Koltuk Eğlencesi Sistemi çıkarılabilir, 10,2 inç HD ekranlar içerir. 16:9 görüntü oranıyla, filmleri tam ekran olarak görüntülemek üzere kusursuz bir uyum sergiler. Sistem , kablosuz kulaklıklar ve birçok tablet ve akıllı telefonu destekleyen uzaktan, USB ve HDMI bağlantı noktaları ile donatıldığından, Jaguar XJ tüm yolcuların zahmetsiz bir şekilde bağlantıda kalmasını sağlar.

GERÇEK SES KALİTESİNDE
Jaguar XJ, müziğinizi hayata geçirmeniz için pek çok ses sistemi seçeneği sunar. Jaguar Ses Sistemi, 250W ve 8 hoparlörle olağanüstü bir akustik çeşitlilik sağlar. Ses uzmanı Meridian'ın işbirliğinde Jaguar XJ için tasarlanan diğer üç sistem olan Meridian 380W Dijital Surround Ses Sistemi, Meridian 825W Dijital Surround Ses Sistemi ve Meridian Reference 1300W Dijital Surround Ses Sistemi çok daha geniş bir performans aralığı sunar. 

Bu sistemlerin tümü, kabin içinde olağanüstü stereo ve surround ses sağlamak ve sistemin her bir öğesini optimize etmek üzere Digital Signal Processor (DSP) yazılımının yanı sıra müziğin netliğini ve özgün ses üretimini iyileştirmek üzere Meridian Cabin Correction gibi ileri teknolojiler içerir.

JAGUAR XJ
XJ, Jaguar'ın en son teknolojiyi, sportif dinamikleri ve gösterişli lüks özellikleri en iyi şekilde bir arada sunduğu üst düzey sedan modelidir
Jaguar XJ lüks otomobili yeniden tanımlar. Güzellik, konfor ve gücü bir araya getirir. Çevikliğin yanı sıra yolcuyu yenileyen bir dinamik sürüş deneyimi sunar. Kabini, yolcunun gevşemesi ve rahatlaması düşünülerek üretilmiştir. 

Jaguar XJ'de, tamamen LED farlar ve arka far grubunun yanı sıra standart olarak InControl Touch Pro ve hem iç hem dış tasarıma yönelik olarak diğer kapsamlı geliştirmeler sunulur. 

Hiçbir otomobil Jaguar XJ gibi görünmez veya hissettirmez.

STANDART VEYA UZUN AKS ARALIĞI
Standart Aks Aralığı (SWB) veya Uzun Aks Aralığı (LWB) özelliğine sahip her Jaguar XJ iş veya keyif için kusursuz bir ortam sunar. LWB modelleri aynı zamanda bir metrenin üzerinde bir bacak boşluğuna ve daha fazla konfor için revize edilmiş havalı süspansiyon ayarlarıyla birlikte benzersiz bir "limuzin" sürüşü duygusuna sahiptir.

RAHAT İÇ TASARIM
Jaguar XJ'nin sıra dışı biçimde lüks olan iç tasarımındaki işçilik kalitesi, onu bir adım öne taşıyor. Bu nedenle Jaguar XJ'de yalnızca yolculuk etmezsiniz; bir yerden başka bir yere çok konforlu bir şekilde gitmiş olursunuz.

GÜÇLÜ, HIZLI TEPKİ VEREN, AKILLI BİR OTOMOBİL
Her Jaguar XJ motoru, performans, kalite ve verimliliğin olağanüstü bir bileşimini sunar. Ürün yelpazesinde bir V6 Turbocharged dizel motor ve dört benzinli motor seçeneği sunulur. Benzinli motorlar, 2,0 litre 4 silindirli 240 bg Turbocharged, 3,0 litre V6 Supercharged ve XJR'ın güçlü 5,0 litre V8 550 bg Supercharged motorlarından oluşur. Tüm motorlar, Jaguar XJ'nin yakıt verimliliğini artırmak ve CO2 emisyon değerlerini düşürmek üzere Akıllı Stop/Start Sistemi’ne sahiptir.

GÜZELLİK, GÜÇ VE ÇEVİKLİK
Jaguar XJ'nin tamamen alüminyum gövde mimarisi, güçlü ve sağlam olmasının yanı sıra oldukça da hafiftir. Tek bir kaynaklı bağlantısı olmayan, perçinli %100 alüminyum monokok şasi ve gövde yapısı, bu otomobili sınıfının en hafif otomobillerinden biri haline getirir. Mükemmel güç ağırlık oranı, performansı her yönden artırır; monokok yapı ise iyileştirilmiş yol tutuşu ve olağanüstü güvenlik avantajları sağlayarak sağlamlığı artırır.

BAĞLANTILI OTOMOBİL
Bağlantılı otomobil fikrini bir üst seviyeye çıkaran Jaguar'ın son teknoloji InControl Touch Pro* sistemi, her Jaguar XJ otomobilinde standart olarak sunulur. Sistem, merkez konsolda 8 inç dokunmatik ekran ve kullanıcı dostu arayüzler sunan özelleştirilebilir, yüksek çözünürlüklü, 12,3 inç TFT gösterge paneli içerir. Diğer yenilikçi özellikler arasında düzenli yolculuklarınızı öğrenen öngörülü navigasyon sistemi ve kişisel medyanızı depolayabilmeniz için 10GB boyutunda bir sabit disk yer alır. 

JAGUAR XJR'NİN PERFORMANSI VE LÜKS ANLAYIŞI
Jaguar XJR, supercar performansını, en yüksek düzeyde işçilikle bir araya getiriyor. 5,0 V8 Supercharged 550bg motoru ve gelişmiş sürüş teknolojilerinden, 'R' imzasının stili ve modern iç tasarımına kadar, otomobil sportif lüks anlayışının üst düzey bir ifadesidir.

İŞ KULLANIMI AMAÇLI JAGUAR XJ
Jaguar XJ, en ileri teknolojileri ve kaliteli lüks anlayışını ayağınıza kadar getirerek sürücülerin direksiyon başında geçirdikleri zamandan maksimum keyif sSÜRÜŞ DENEYİMİ
Sıra dışı motorlar, çok hızlı şanzıman ve bir dizi gelişmiş sürüş teknolojisi ile Jaguar XJ'nin hassasiyetini keşfedin.
ğlamasına olanak tanıyor. Ayrıca XJ, hafif alüminyum gövdesi ve Ingenium motorları sayesinde mükemmel bir verimlilik sağlayarak ticari açıdan da anlamlı bir tercih haline geliyor.

Jaguar XJ hızlı tepki verme ve bir spor otomobilin sürücüyü performansa dahil eden özelliğiyle birlikte 
lüks bir otomobilin konforunu ve zarafetini sunar.

GÜZELLİK, GÜÇ VE GÜVENLİK
Jaguar XJ'nin tamamen alüminyum gövde mimarisi, güçlü, olağanüstü derecede sağlam ve oldukça da hafiftir. Tek bir kaynaklı bağlantısı olmayan, perçinli %100 alüminyum monokok şasi ve gövde yapısı, bu otomobili sınıfının en hafif otomobili haline getirir. 

Mükemmel güç ağırlık oranı, performansı her yönden artırır; monokok yapı ise iyileştirilmiş yol tutuşu ve olağanüstü güvenlik avantajları sağlayarak sağlamlığı artırır.

GÜÇLÜ, HIZLI TEPKİ VEREN, AKILLI BİR OTOMOBİL
Jaguar XJ, farklı sürüş gerekliliklerini karşılamak ve her zaman olağanüstü bir performans sunmak üzere tasarlanmış sıra dışı motor seçeneklerine sahiptir. Tüm modeller akıcı vites değişimleri sağlamak üzere 8 ileri şanzıman içerir; çok daha hızlı tepki veren bir sürüş ve yakıt ekonomisi avantajı sağlar.

KONFOR VE KONTROL
Adaptive Dynamics Sistemi, otomobili saniyede en az 500 kez izler ve koşullara uyum sağlamak için amortisörleri değiştirir. Bu sürekli ayarlamalar, Jaguar XJ'yi yolda düzgün ve dengeli tutmaya yardımcı olur; ayrıca sürüş konforundan taviz vermeden kontrolü artırır.

TAM KUMANDA
Jaguar XJ'nin 8 ileri otomatik şanzımanı, "Start" düğmesine bastığınızda yükselen Jaguar Drive Selector tarafından kumanda edilir. Jaguar Drive Control, iki sürüş modu sunar. Dinamik Mod çok daha çabuk tepki veren bir hızlanma sunarken, Kış modu ise kaygan zeminlerde çok daha gelişmiş bir kontrol sağlar.

GELİŞMİŞ KULLANIM VE TORK
Elektronik Aktif Diferansiyel, torkun arka tekerleklere iletilmesini yönetir. Arka diferansiyel kilidinin tamamen elektronik kumandası, sistemin, patinajı sınırlandırmak, çekişi en üst düzeye çıkarmak ve çok daha yüksek seviyede kontrol sağlamak üzere neredeyse anlık olarak tam kilitleme uygulamasını sağlar.

DÖRT ÇEKİŞLİ
Akıllı AWD sistemi, göz açıp kapayıncaya dek tepki verir; böylece arka tekerlekler kaymaya başlarsa, torku anında yeniden dağıtır. Optimum çekiş sağlamak için motor torkunun yüzde 90'dan fazlası arka tekerleklerden ön tekerleklere dağıtılabilir.

ALL SURFACE PROGRESS CONTROL
Jaguar’ın eşsiz All Surface Progress Control (ASPC) özelliği, 3,6 km/sa ve 30 km/sa arasında çalışan düşük hızlı bir cruise control sistemidir. Jaguar XJ’in hava koşullarından bağımsız olarak düşük çekişli durumlarla başa çıkmasına destek olur ve sürücünün yalnızca sürüşe odaklanmasını sağlar. Ayrıca, sistem, Jaguar XJ’in kaygan zeminlerde hareket edebilmesini sağlayan bir çekme özelliğinin yanı sıra dik eğimli yollarda otomobilin hızını kontrol eden yokuştan iniş kontrolü işlevine sahiptir.

OTOMOBİL İÇİ TEKNOLOJİLER
Jaguar XJ'nin gelişmiş sürücü yardım sistemleri sizi güvende, dış dünyaya bağlı tutar ve eğlence seçenekleri sunar.
Jaguar XJ'de otomobil sürmeyi daha kolay ve daha güvenli hale getiren bir dizi standart ve opsiyonel InControl ve sürücü destek sistemleri yer alır. Her Jaguar XJ'de Jaguar'ın en hızlı ve en gelişmiş haber/eğlence sistemi InControl Touch Pro standart olarak sunulur. InControl Touch Pro ile InControl Touch Pro'nun yeteneklerini daha da geliştiren kapsamlı Pro hizmetleri paketi sunan InControl Connect Pro'yu da ekleme tercihini de yapabilirsiniz.

CONNECTED CAR
Tüm Jaguar XJ modelleri, Jaguar'ın son teknoloji haber/eğlence sistemi InControl Touch Pro'yu* içerir. Intel Dört Çekirdekli Çip Sistemi (SoC) ile "bağlantılı otomobil" fikrini bir üst seviyeye taşır. Sistem, hareket halindeyken bağlantıda kalmanızı sağlayarak sürüş deneyiminizi artıran bir dizi hizmet sunmak üzere akıllı telefonunuzla benzersiz şekilde entegre olur.

INCONTROL PRO HİZMETLERİ
InControl Pro Hizmetleri, trafik akışı, yakıt fiyatları ve park hizmetleri hakkında gerçek zamanlı bilgi sunar ve varış noktanıza zamanında varmanızı sağlamak üzere canlı rehberlik sağlar. Haritaları, uydudan ve sokak bazındaki görüntülerle de görüntüleyebilirsiniz. Otomobil içi Wi-Fi sistemi, yolcuların bir dizi cihazı internete kablosuz olarak bağlamasına imkan tanıyan otomobil içi bir Wi-Fi Etkin Noktası sağlar.

DOKUNMATİK EKRAN KONTROLÜ
Jaguar XJ'nin komuta merkezi, dokunmatik ekrandır. Bu yeni, oldukça sezgisel çok dokunuşlu arayüz kişiselleştirilebilir ve bilinen akıllı telefon ve tablet hareketlerini kullanır. Hızlı ve doğru bir şekilde kullanmak için yalnızca hafifçe vurmanız, sıkıştırmanız veya kaydırmanız yeterlidir.

SANAL GÖSTERGE EKRANI
Jaguar XJ'nin yüksek çözünürlüklü sanal gösterge ekranı, bilgileri görüntüler. Klasik gösterge panelinin yerini 12,3 inç bir HD TFT ekran almıştır. Bu güçlü, çok katmanlı sanal ekran, kullanıcı dostu bir grafik arayüzünü gelişmiş işlevsellikle bir araya getirerek sürüş keyfini artırır. Kişisel tercihinize bağlı olarak, önceden ayarlanmış dört adet ekran teması ya da 3D görüntüleme özellikli tam ekran navigasyon seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

ARKA KOLTUK EĞLENCESİ
Opsiyonel Arka Koltuk Eğlencesi Sistemi çıkarılabilir, 10,2 inç HD ekranlar içerir. 16:9 görüntü oranıyla, filmleri tam ekran olarak görüntülemek üzere kusursuz bir uyum sergiler. Sistem , kablosuz kulaklıklar ve birçok tablet ve akıllı telefonu destekleyen uzaktan, USB ve HDMI bağlantı noktaları ile donatıldığından, Jaguar XJ tüm yolcuların zahmetsiz bir şekilde bağlantıda kalmasını sağlar.

GERÇEK SES KALİTESİNDE
Jaguar XJ, müziğinizi hayata geçirmeniz için pek çok ses sistemi seçeneği sunar. Jaguar Ses Sistemi, 250W ve 8 hoparlörle olağanüstü bir akustik çeşitlilik sağlar. Ses uzmanı Meridian'ın işbirliğinde Jaguar XJ için tasarlanan diğer üç sistem olan Meridian 380W Dijital Surround Ses Sistemi, Meridian 825W Dijital Surround Ses Sistemi ve Meridian Reference 1300W Dijital Surround Ses Sistemi çok daha geniş bir performans aralığı sunar. 

Bu sistemlerin tümü, kabin içinde olağanüstü stereo ve surround ses sağlamak ve sistemin her bir öğesini optimize etmek üzere Digital Signal Processor (DSP) yazılımının yanı sıra müziğin netliğini ve özgün ses üretimini iyileştirmek üzere Meridian Cabin Correction gibi ileri teknolojiler içerir.

PARK YARDIMI
Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri, çevrenizdeki hareket halindeki nesneleri fark etmenize yardımcı olur ve park esnasında stresi azaltır. 360 Park Mesafe Kontrolü, sizi bir park alanına girerken ya da alandan çıkarken, Jaguar XJ'nizin yakınındaki nesnelerin ve diğer araçların uzaklığına ilişkin uyarmak üzere tasarlanmıştır. Çevre Kamera Sistemi, daha fazla güvenlik için, otomobilin etrafına yerleştirilen maksimum beş kamera ile merkezi dokunmatik ekrana görüntü sağlar.

GELİŞMİŞ GÜVENLİK
Jaguar XJ, hem hareketsizken hem hareket halindeyken maksimum güvenlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bir alarm ve motor sabitleyici, standart olarak sunulur. Jaguar XJ'nizi uzaktan kilitlemek ya da iki kez kilitlemek için anahtarlığınızı kullanabilir, ya da alternatif olarak aynı işlemi kapı tutamağı üzerindeki gizli bir düğme aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Otomobilde ilerlerken, kapılar önceden belirlenmiş bir hızda otomatik olarak kilitlenmeye programlanabilir.

DIŞ TASARIM
Jaguar XJ, dinamik hatları ve biçimindeki zariflik ile Jaguar'ın temel estetik özellikleri olan güzellik, saflık ve sadelik niteliklerini tamamlıyor.
Ciddi, şık ve güçlü. Jaguar XJ'nin gözyaşı şekli ideal aerodinamik verimlilik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır, hava direncini minimum seviyeye indirir, hızlanmayı, yakıt verimliliğini artırır, CO2 emisyonunu azaltır.

STİLİNİZİ İFADE EDİN
Hareket halindeki Jaguar XJ, tüm bakışları üzerinde toplar. Hareketsiz haldeyken bile kalp atışlarınızı hızlandırır. Güçlü karakteri, alçak, geniş duruşu ve uzun, sağlam bel çizgisi ile yansıtılır. Jaguar XJ, dinamik hatları ve biçimindeki zariflik ile Jaguar'ın güçlü, dinamik ve saf tasarım özelliklerini kapsar.

HAREKET HALİNDEKİ AKILLI ÖZELLİKLER
Jaguar XJ'de tasarım ve mühendislik ön plana çıkar. Otomobilin ön kısmı, ağ örgüsü detayına sahip gösterişli dik ön ızgara ile cesur ve iddialıdır. Izgara, Jaguar'ın eşsiz "Çift J" Gündüz Farları tasarımını içeren enerji tasarruflu tamamen LED farlar ile çerçevelenir.

HER AÇIDAN İLK BAKIŞTA TANINIR
Arka kısımda, 'J' LED ışıklı farlar ile çekici stop lambaları ve elips egzoz çıkışı, Jaguar XJ’in gücünü ve çevikliğini vurgular.

YÜZER TAVAN ÇİZGİSİJaguar XJ'nin arka camı; uzun, alçak ve geniş profilini ön plana çıkaran kıvrımlı bir tavan çizgisi oluşturmak üzere tüm otomobili benzersiz şekilde sarmalar.

JAGUAR XJ R-SPORT
Jaguar XJ R-Sport, parlak siyah ızgara ve arka perdenin yanı sıra ön tampon altı rüzgarlık, 'R' stili marşpiyeler ve bir arka spoyler gibi dinamik tasarım özellikleri içerir.

İÇ TASARIM
Lüks ve konfor açısından olağanüstü standartlar oluşturan Jaguar XJ'nin iç tasarımındaki işçilik kalitesi, onu bir adım öne taşıyor.
Jaguar XJ'nin iç tasarımı lüks olduğu kadar teknolojik açıdan da gelişmiştir. Jaguar XJ'nin kabinindeki işçiliğin kalitesi geniş seçeneklere sahip renk yelpazesi, malzeme ve kaplamalarla farklı bir seviyede yer alır, iç tasarım dış tasarımın sadeliğini ve saflığını yansıtır. Jaguar XJ aynı zamanda dış dünyadan haber alabilmenizi sağlayacak ve eğlendirecek en yeni bağlantı teknolojisini de içerir.

FERAH BİR ALAN
Jaguar XJ'nin iç tasarımında, iç hacim etkisi, tüm kabin boyunca uzanan panoramik tavan ve el yapımı cila ile vurgulanır. Lüks hissi, heyecan verici sportif öğelerle pekiştirilmiştir; ayrıca fosforlu mavi ışık da zarif bir stil kazandırır. Bu nedenle Jaguar XJ'de asla yalnızca yolculuk etmezsiniz; konforlu bir şekilde bir yerden başka bir yere götürülürsünüz.

FARKLI BİR BOYUT
Uzun aks aralıklı XJ modelleri, iç tasarımın lüks anlayışını, şık dış tasarımdan hiçbir şekilde ödün vermeden bir üst seviyeye taşır. Arkada oturan yolcular için bir metreden fazla ayak boşluğu içerir ve çalışmak, bir dizi eğlence seçeneğinin keyfini çıkarmak veya yalnızca rahatlamak için mükemmel bir ortam sunar.

HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ
Jaguar XJ'nin ferah arka kabini, tüm yolcuları şımartmak üzere tasarlanmıştır. Bu alan, bağımsız, saklanabilir, 10,2 inç HD ekranlar ile multimedya, ön ve arka koltuk kumandalarının yanı sıra kullanışlı saklama alanları içeren bir merkez kol dayaması ile daha da geliştirilebilir. Ayrıca, konfor, rahatlık ve gizlilik sağlamak üzere katlanabilir çalışma masaları, LED okuma ışıkları, ayak dayamaları ve elektrikli yan arka pencere güneşlikleri de sunulur.

İÇ TASARIM ÖZELLİKLERİ
TEMEL AYRINTILAR
XJ Premium Luxury, Portfolio ve Autobiography modellerindeki baş dayamaları, sıçrayan Jaguar logosuna sahiptir. Jaguar XJR modelleri, ön ve arka koltuklarda 'R' logosunu taşır

ELMAS KAPİTONE DİKİŞLİ DERİ
Jaguar XJ Portfolio ve Jaguar XJ Autobiography modellerinde deri döşemeler, lükste son nokta olan yeni, sofistike Elmas Kapitone Dikiş desenine sahiptir.

TEKNOLOJİ SİZİNLE
Jaguar XJ'nin çok işlevli koltukları ile kişisel konforunuzun kontrolü tamamen sizdedir. Her iki ön ve arka koltuk da elektrikli ayara sahiptir ve mükemmel oturma konumunuz yalnızca bir düğme dokunuşuyla sağlanır. Direksiyon başında saatler geçirdikten sonra bile, Jaguar XJ otomobilinizden canlı ve dinlenmiş şekilde ayrılırsınız.

CAM TAVANDAN GÖRÜNÜM
Jaguar XJ'nin iç kısmından dışarısının görünümü olağanüstüdür. Panoramik, ısı yansıtmalı cam tavan, arka koltuk alanına kadar uzanır. Otomobilin içini UV ışınlarını filtreleyerek doğal ışıkla doldurur; böylece iç mekanı havadar, ferah ve renklendirme sayesinde özel bir hale getirir.

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ LÜKS
Jaguar XJ'nin hisleri uyandırmak üzere tasarlanmış kabini, modern ve lükstür. İç tasarımı, kendinize özgü standartları karşılamak üzere malzeme ve kaplama seçenekleri ile kişiselleştirebilirsiniz. Yumuşacık deri ve mükemmel cila seçenekleri, Jaguar XJ'nin ayırt edici ve lüks atmosferini oluşturur.

GÜVENLİK
Jaguar XJ'de, sizi her yolculuğunuzda korumak üzere bir dizi gelişmiş sürücü destek ve güvenlik sistemleri tasarlanmıştır
Jaguar XJ, sürüşü daha kolay ve daha güvenli bir hale getirmek üzere bir arada çalışan bir dizi sürücü destek sistemi ile donatılmıştır

GÜVEN VERMEK ÜZERE TASARLANDI
Görev, koşul veya çevreden bağımsız olarak, Jaguar XJ'nin sizi ve yolcularınızı desteklemek ve korumak için her şeyi yapacağından emin olabilirsiniz

MÜKEMMEL IŞIK
Jaguar XJ'nin güçlü ve verimli tamamen LED farları, olağanüstü bir huzme düzeni ve gün ışığına yakın bir ışık sağlayarak nesnelerin çok daha hızlı bir şekilde tanınmasını sağlar. Farlar, ayrıca, virajlarda aydınlatmayı artırmak üzere direksiyon ile birlikte çalışan Adaptif Ön Aydınlatma sistemi ve karşıdan bir araç yaklaştığında farları kısan opsiyonel Otomatik Uzun Huzme Asistanı ile birlikte de sunulur.

HAVA YASTIKLARI VE BOYUN KORUMASI
Jaguar XJ, bir çarpışma anında maksimum korumayı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Önde iki hava yastığı, koltuk dış kenarlarında iki hava yastığı, ön ve arka yan camların üzerinde de yan hava yastıkları bulunur. Jaguar XJ'nin kemerlerindeki sürücü ve yolcunun boy ve kilosunu algılayan "yumuşak iniş" teknolojisi, hava yastıkları ile teması minimum seviyeye indirerek uygulanan baskı miktarını ayarlar. Ayrıca, boyun incinmesini önleyen teknoloji, bir kaza anında başınızın ani ve sert bir şekilde arkaya vurmasını önleyip ileri yöneltmek üzere tasarlanmıştır.

ÇOCUK KOLTUKLARI
Çocukları emniyetle ve güvenli bir şekilde taşımak üzere Jaguar XJ'ye uygun bir dizi çocuk koltuğu mevcuttur. Yeni doğanlar ve bebekler için çocuk taşıyıcılarından daha büyük çocuklar için destek yastıklarına kadar tüm donanımlar montaj, çıkarma ve temizleme kolaylığı düşünülerek tasarlanmıştır.

HER ZAMAN KONTROL ALTINDA
InControl Protect*, kritik bir durumda bulunduğunuz konuma ilgili hizmetleri otomatik olarak getiren SOS Acil Durum Çağrısını içerir. Aynı zamanda yolculuğunuz sırasındaki gecikmeleri önlemek üzere konumunuzu ve otomobil tanılama bilgilerini iletmek üzere Optimize Jaguar Yardım hizmeti de sunar. Remote Essentials Uygulaması, Jaguar XJ'nizi, örneğin yakıt seviyesini veya kilitli olup olmadığını kontrol etmek üzere akıllı telefonunuzdan görüntüleyebilmenizi sağlar.
Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri, çevrenizdeki hareket halindeki nesneleri fark etmenize yardımcı olur ve park esnasında stresi azaltır. 360 Park Mesafe Kontrolü, sizi bir park alanına girerken ya da alandan çıkarken, Jaguar XJ'nizin yakınındaki nesnelerin ve diğer araçların uzaklığına ilişkin uyarmak üzere tasarlanmıştır. Çevre Kamera Sistemi, daha fazla güvenlik için, otomobilin etrafına yerleştirilen maksimum beş kamera ile merkezi dokunmatik ekrana görüntü sağlar.

GELİŞMİŞ GÜVENLİK
Jaguar XJ, hem hareketsizken hem hareket halindeyken maksimum güvenlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bir alarm ve motor sabitleyici, standart olarak sunulur. Jaguar XJ'nizi uzaktan kilitlemek ya da iki kez kilitlemek için anahtarlığınızı kullanabilir, ya da alternatif olarak aynı işlemi kapı tutamağı üzerindeki gizli bir düğme aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Otomobilde ilerlerken, kapılar önceden belirlenmiş bir hızda otomatik olarak kilitlenmeye programlanabilir.

DIŞ TASARIM
Jaguar XJ, dinamik hatları ve biçimindeki zariflik ile Jaguar'ın temel estetik özellikleri olan güzellik, saflık ve sadelik niteliklerini tamamlıyor.
Ciddi, şık ve güçlü. Jaguar XJ'nin gözyaşı şekli ideal aerodinamik verimlilik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır, hava direncini minimum seviyeye indirir, hızlanmayı, yakıt verimliliğini artırır, CO2 emisyonunu azaltır.

STİLİNİZİ İFADE EDİN
Hareket halindeki Jaguar XJ, tüm bakışları üzerinde toplar. Hareketsiz haldeyken bile kalp atışlarınızı hızlandırır. Güçlü karakteri, alçak, geniş duruşu ve uzun, sağlam bel çizgisi ile yansıtılır. Jaguar XJ, dinamik hatları ve biçimindeki zariflik ile Jaguar'ın güçlü, dinamik ve saf tasarım özelliklerini kapsar.
HAREKET HALİNDEKİ AKILLI ÖZELLİKLER
Jaguar XJ'de tasarım ve mühendislik ön plana çıkar. Otomobilin ön kısmı, ağ örgüsü detayına sahip gösterişli dik ön ızgara ile cesur ve iddialıdır. Izgara, Jaguar'ın eşsiz "Çift J" Gündüz Farları tasarımını içeren enerji tasarruflu tamamen LED farlar ile çerçevelenir.

HER AÇIDAN İLK BAKIŞTA TANINIR
Arka kısımda, 'J' LED ışıklı farlar ile çekici stop lambaları ve elips egzoz çıkışı, Jaguar XJ’in gücünü ve çevikliğini vurgular.

YÜZER TAVAN ÇİZGİSİJaguar XJ'nin arka camı; uzun, alçak ve geniş profilini ön plana çıkaran kıvrımlı bir tavan çizgisi oluşturmak üzere tüm otomobili benzersiz şekilde sarmalar.

JAGUAR XJ R-SPORT
Jaguar XJ R-Sport, parlak siyah ızgara ve arka perdenin yanı sıra ön tampon altı rüzgarlık, 'R' stili marşpiyeler ve bir arka spoyler gibi dinamik tasarım özellikleri içerir.

İÇ TASARIM
Lüks ve konfor açısından olağanüstü standartlar oluşturan Jaguar XJ'nin iç tasarımındaki işçilik kalitesi, onu bir adım öne taşıyor.
Jaguar XJ'nin iç tasarımı lüks olduğu kadar teknolojik açıdan da gelişmiştir. Jaguar XJ'nin kabinindeki işçiliğin kalitesi geniş seçeneklere sahip renk yelpazesi, malzeme ve kaplamalarla farklı bir seviyede yer alır, iç tasarım dış tasarımın sadeliğini ve saflığını yansıtır. Jaguar XJ aynı zamanda dış dünyadan haber alabilmenizi sağlayacak ve eğlendirecek en yeni bağlantı teknolojisini de içerir.

FERAH BİR ALAN
Jaguar XJ'nin iç tasarımında, iç hacim etkisi, tüm kabin boyunca uzanan panoramik tavan ve el yapımı cila ile vurgulanır. Lüks hissi, heyecan verici sportif öğelerle pekiştirilmiştir; ayrıca fosforlu mavi ışık da zarif bir stil kazandırır. Bu nedenle Jaguar XJ'de asla yalnızca yolculuk etmezsiniz; konforlu bir şekilde bir yerden başka bir yere götürülürsünüz.

FARKLI BİR BOYUT
Uzun aks aralıklı XJ modelleri, iç tasarımın lüks anlayışını, şık dış tasarımdan hiçbir şekilde ödün vermeden bir üst seviyeye taşır. Arkada oturan yolcular için bir metreden fazla ayak boşluğu içerir ve çalışmak, bir dizi eğlence seçeneğinin keyfini çıkarmak veya yalnızca rahatlamak için mükemmel bir ortam sunar.

HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ
Jaguar XJ'nin ferah arka kabini, tüm yolcuları şımartmak üzere tasarlanmıştır. Bu alan, bağımsız, saklanabilir, 10,2 inç HD ekranlar ile multimedya, ön ve arka koltuk kumandalarının yanı sıra kullanışlı saklama alanları içeren bir merkez kol dayaması ile daha da geliştirilebilir. Ayrıca, konfor, rahatlık ve gizlilik sağlamak üzere katlanabilir çalışma masaları, LED okuma ışıkları, ayak dayamaları ve elektrikli yan arka pencere güneşlikleri de sunulur.

İÇ TASARIM ÖZELLİKLERİ
TEMEL AYRINTILAR
XJ Premium Luxury, Portfolio ve Autobiography modellerindeki baş dayamaları, sıçrayan Jaguar logosuna sahiptir. Jaguar XJR modelleri, ön ve arka koltuklarda 'R' logosunu taşır

ELMAS KAPİTONE DİKİŞLİ DERİ
Jaguar XJ Portfolio ve Jaguar XJ Autobiography modellerinde deri döşemeler, lükste son nokta olan yeni, sofistike Elmas Kapitone Dikiş desenine sahiptir.
TEKNOLOJİ SİZİNLE
Jaguar XJ'nin çok işlevli koltukları ile kişisel konforunuzun kontrolü tamamen sizdedir. Her iki ön ve arka koltuk da elektrikli ayara sahiptir ve mükemmel oturma konumunuz yalnızca bir düğme dokunuşuyla sağlanır. Direksiyon başında saatler geçirdikten sonra bile, Jaguar XJ otomobilinizden canlı ve dinlenmiş şekilde ayrılırsınız.

CAM TAVANDAN GÖRÜNÜM
Jaguar XJ'nin iç kısmından dışarısının görünümü olağanüstüdür. Panoramik, ısı yansıtmalı cam tavan, arka koltuk alanına kadar uzanır. Otomobilin içini UV ışınlarını filtreleyerek doğal ışıkla doldurur; böylece iç mekanı havadar, ferah ve renklendirme sayesinde özel bir hale getirir.

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ LÜKS
Jaguar XJ'nin hisleri uyandırmak üzere tasarlanmış kabini, modern ve lükstür. İç tasarımı, kendinize özgü standartları karşılamak üzere malzeme ve kaplama seçenekleri ile kişiselleştirebilirsiniz. Yumuşacık deri ve mükemmel cila seçenekleri, Jaguar XJ'nin ayırt edici ve lüks atmosferini oluşturur.

GÜVENLİK
Jaguar XJ'de, sizi her yolculuğunuzda korumak üzere bir dizi gelişmiş sürücü destek ve güvenlik sistemleri tasarlanmıştır
Jaguar XJ, sürüşü daha kolay ve daha güvenli bir hale getirmek üzere bir arada çalışan bir dizi sürücü destek sistemi ile donatılmıştır

GÜVEN VERMEK ÜZERE TASARLANDI
Görev, koşul veya çevreden bağımsız olarak, Jaguar XJ'nin sizi ve yolcularınızı desteklemek ve korumak için her şeyi yapacağından emin olabilirsiniz

MÜKEMMEL IŞIK
Jaguar XJ'nin güçlü ve verimli tamamen LED farları, olağanüstü bir huzme düzeni ve gün ışığına yakın bir ışık sağlayarak nesnelerin çok daha hızlı bir şekilde tanınmasını sağlar. Farlar, ayrıca, virajlarda aydınlatmayı artırmak üzere direksiyon ile birlikte çalışan Adaptif Ön Aydınlatma sistemi ve karşıdan bir araç yaklaştığında farları kısan opsiyonel Otomatik Uzun Huzme Asistanı ile birlikte de sunulur.

HAVA YASTIKLARI VE BOYUN KORUMASI
Jaguar XJ, bir çarpışma anında maksimum korumayı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Önde iki hava yastığı, koltuk dış kenarlarında iki hava yastığı, ön ve arka yan camların üzerinde de yan hava yastıkları bulunur. Jaguar XJ'nin kemerlerindeki sürücü ve yolcunun boy ve kilosunu algılayan "yumuşak iniş" teknolojisi, hava yastıkları ile teması minimum seviyeye indirerek uygulanan baskı miktarını ayarlar. Ayrıca, boyun incinmesini önleyen teknoloji, bir kaza anında başınızın ani ve sert bir şekilde arkaya vurmasını önleyip ileri yöneltmek üzere tasarlanmıştır.

ÇOCUK KOLTUKLARI
Çocukları emniyetle ve güvenli bir şekilde taşımak üzere Jaguar XJ'ye uygun bir dizi çocuk koltuğu mevcuttur. Yeni doğanlar ve bebekler için çocuk taşıyıcılarından daha büyük çocuklar için destek yastıklarına kadar tüm donanımlar montaj, çıkarma ve temizleme kolaylığı düşünülerek tasarlanmıştır.

HER ZAMAN KONTROL ALTINDA
InControl Protect*, kritik bir durumda bulunduğunuz konuma ilgili hizmetleri otomatik olarak getiren SOS Acil Durum Çağrısını içerir. Aynı zamanda yolculuğunuz sırasındaki gecikmeleri önlemek üzere konumunuzu ve otomobil tanılama bilgilerini iletmek üzere Optimize Jaguar Yardım hizmeti de sunar. Remote Essentials Uygulaması, Jaguar XJ'nizi, örneğin yakıt seviyesini veya kilitli olup olmadığını kontrol etmek üzere akıllı telefonunuzdan görüntüleyebilmenizi sağlar.

Jaguar XJ Haberleri

Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Son 24 saatte 30 kişi bu modeli inceledi.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle