Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Hyundai Tucson Oldukça Gösterişli

Yeni Hyundai Tucson Oldukça Gösterişli

Yeni Hyundai Tucson Oldukça Gösterişli

Koreli üretici Hyundai’yi C-SUV sınıfında temsil eden Tucson dikkat çekici bir görünüm sağlıyor.

Otomobil markaların her geçen gün daha etkileyici bir ürün sunarak SUV pazarını zenginleştirmeye devam ediyorlar. Hyundai'nin C-SUV sınıfında yer alan modeli Tucson da yeni jenerasyonu ile beraber büyük değişikliklerle geliyor.

İlginizi Çekebilir: Hyundai Tucson Modeline Yeni Donanım Geliyor!

Yeni Hyundai Tucson Benzersiz Bir Tasarıma Sahip

Hyundai Tucson'un benzersiz tasarımı daha ilk bakışta tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Beş ayrı parçaya bölünmüş LED farlar ve tampon köşelerinde yer alan ek aydınlatma grubu oldukça ilginç. LED ünitelerin şekil aldığı ön panjurda farlar kapalı olduğu zaman sanki burası tek parçaymış gibi görünüyor.

Yeni Nesil Hyundai Tucson’da Donanımsal Özellikler

Yan tarafa geçtiğimizde köşelerin daha da sertleştiğini görüyoruz. Üstündeki düz çamurlukları şişik duran Yeni Tucson modelinin siyah renkli yan etekleri de dışarıya doğru çıkıntı yapan bir yapıyla görünüyor. Siyah renkli tavan opsiyonu ile tercih edilebilen aracın jant çapları da 19 inçe kadar çıkabilmekte. Çok şık yan aynalar ve C sütunu seviyesinde yer alan detaylar Kona modelini hatırlatmakta.

Cesur tasarımını arka tarafa doğru devam eden aracın ince uzun stopları, kenarlarda yukarıdan aşağıya doğru açı almış durumda. Yakından bakıldığı zaman bu parçaların da üçgen detaylara sahip olduğunu anlıyoruz. Marka logosu da arka camın üstüne alınmış. Çift egzoz çıkışları ise önceki halefine göre devam ettirilmiş.

Yeni Tucson’un Boyutları

4.5 m’lik boyu eski halefinden 20 mm daha uzun olan Yeni Hyundai Tucson'un genişliği 15 mm, yüksekliği ise 5 mm daha arttırılmış. Aks mesafesi de 10 mm büyüyen otomobilin arka koltuklarında sunulan diz mesafesi de 26 mm yükseldiğini görmekteyiz. Motor seçeneklerine göre bagaj hacminin 546 lt ila 620 lt arasında değişen yeni nesil Tucson’un arka koltuk sırtlıkları artık 3 parça olarak katlanabiliyor ve bagaj hacmi 1.800 lt’ye ulaştırıyor.

Hyundai Tucson Donanım Özellikleri

Kabin içinde bambaşka bir tasarım sağlayan Hyundai Tucson’da dijital gösterge paneli, dört kollu direksiyon simidi ve vites kolunun yerini alan selektör görülebiliyor. Orta konsolun tamamının dokunmatik hale getirilmiş ve havalandırma ızgaraları da incelmiş. Otomobilde üç bölgeli havalandırma sisteminin sunulduğunu da söyleyelim.

Güvenlik ve elektronik yardımcılarında da artış olduğu görülen yeni Tucson'da GPS'ten aldığı konum bilgilerine göre hareket edebilen adaptif hız sabitleme özelliği, ön yolcuların arasına yerleştirilen hava yastığı ve sinyal verilen tarafta bulunan kör nokta uyarı sistemi görüntüsünü dijital gösterge tablosuna iletmeye yardımcı oluyor.

Yeni Hyundai Tucson Teknik Özellikleri

Avrupa otomotiv pazarında 1,6 lt’lik birkaç adet motor seçeneği sunacak olan yeni nesil Hyundai Tucson'un diğer ülkelerde daha büyük hacimli motorlarla satışta olacak. Dizel ve benzinli motorlar sırası ile 150 bg ve 115 bg giriş güçleri sunarken 48 Volt hafif hibrit sistem istenildiği zaman dizel motor 136 bg güce çıkacak. Aynı yardımcı, benzinli motor ünitesinde 150 bg ve 180 bg güç seviyelerinde sunulmakta.

Gelecek aylarda şarj edilebilir hibrit versiyonu da tanıtılacak Tucson'un kendi kendini şarj edebilen hibrit seçeneği ise 60 bg gücünde elektrik motoru kullanmakta. Karma gücü 230 bg, torku ise 350 Nm olan otomobil, birçok diğer Tucson versiyonları gibi iki yada dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebiliyor. Araçların motor ve çekiş sistemlerine göre manuel, çift kavramalı, tam otomatik ve akıllı manuel olmak üzere toplam dört ayrı şanzıman seçeneği yer alıyor.

Yeni Hyundai Tucson modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre güncel Hyundai 2020 fiyat listesini sitemiz sifiraracal.com üzerinden inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Hyundai modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Hyundai Kona N Line Paketine Kavuştu

Bu Haber İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Bu Haberin Yorumları

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle