Yeni Hyundai Kona N Line Paketine Kavuştu

Yeni Hyundai Kona N Line Paketine Kavuştu

Yeni Hyundai Kona, yenilenen tasarımı, donanım paketleri ve yeni motor üniteleriyle geldi.

Koreli üretici Hyundai, yaklaşık olarak iki buçuk yıldır satışını devam ettiren Kona makyaj operasyonu geçirdi. Aracın ön tarafının tamamen değiştini ve kabin içinde de yeniliklerin yaşandığını görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Hyundai Kona’ya Yeni Donanım Paketi

Hyundai Tucson, Hyundai i30, Hyundai i10 gibi modellerde görmüş olduğumuz N Line paketi estetik operasyon sonucunda Kona ailesine dahil oldu. Motor yelpazesinde de büyük değişiklikler yaşandı.

Yeni Hyundai Kona Makyajlandı

Yeni Hyundai Kona'ya uzaktan baktığımızda çokta kendini belli etmiyor olsa da otomobilin duruşu tamamen değişmiş durumda. Köşelerine hava girişleri yerleştirilen tamponun hemen üstünde birazcık yeni i20'yi andıran bir ön ızgara yer alıyor. Aydınlatma grubu yine üç ayrı parçaya bölünen modelde alt tarafta küçük sis farları, yüzün tam ortasında LED far grubu ve kaputu kesen gündüz farları yer alıyor. Eski versiyonla buradaki tek benzerliği ise tampon ekleri ve çamurluklarda kullanılan gri renk tonu.

Güncellenen Hyundai Kona’da Yeni Renk Seçenekleri

Arka tarafa geldiğimizde farklı tampon dizaynı, yenilenen stop lambaları ve ekstra aydınlatma grubu gözden kaçmıyor fakat buradaki değişiklikler ön taraftaki gibi köklü değil. Boyunun 4 cm uzayan makyajlı Kona modelinde 5 yeni gövde rengi yer alıyor;

Sörf Mavi, Kıvılcım Kırmızı, Siber Gri, Misty Jungle, Dive in Jeju ve siyah tavan seçeneği yer alacak.

Yeni Hyundai Kona Kabiniçini de Güncelledi

Makyaj operasyonuyla beraber Kona'nın iç mekanı da güncellendi ve buradaki en önemli değişiklik, yeni i20 modelinde tanıtılan 10.25 inç’lik boyutlu dijital gösterge paneli. Bilgi-eğlence sistemininde de yine aynı ölçüde bir ekrana yer veren Hyundai, Android Auto ve Apple CarPlay bağlantılarını da kablosuz olarak Bluetooth üzerinden kullanma imkanı sunuyor.

Kabin içindeki diğer güncellemeler ise farklı renk tonlarında alınabilen delikli deri ya da kumaş döşemeler ve havalandırma çıkışları etrafına iliştirilmiş krom süslemeler.

Hyundai Kona Donanım Özellikleri

Koreli üretici Hyundai, güncelleme operasyonu kapsamınca Kona'nın güvenlik donanımlarını da oldukça güçlendirmiş. Daha önceki versiyonlarında olmayan dur/kalk özelliğine kavuşan adaptif hız sabitleyiciye ek olarak yaya ve bisikletli algılayabilen acil durum fren sistemi, aktif şerit hizalama sistemi, geri manevralarda kamera ile beraber çalışıp gerekli durumda fren yapabilen arka çapraz trafik asistanı gibi detaylar yer alıyor.

Hyundai Kona Ailesine N-Line Paketi Dahil Oldu

Makyaj operasyonunun Kona yelpazesine kazandırdığı bir diğer güncelleme ise hem dışarıdan hem de içeriden kendini standart versiyonlardan ayıran N-Line donanım paketi oluyor. Standart olarak 18 inç’lik jantlar üzerine oturtulan otomobilde bolca sportif detaya var ve bu yeni Kona’yı oldukça yakışıklı gösteriyor.

Hyundai Kona Teknik Özellikleri

Yeni Hyundai Kona'nın motor gamı aslında Türkiye'de satışta olan modeliyle tanıdık ancak neredeyse tüm güç ünitelerinde hafif hibrit desteği yer alıyor. Örneğin 7 ileri DCT otomatik vites ya da 6 ileri iMT akıllı manuel şanzımanla eşlenen 136 beygir 1.6 CRDi dizel motor ünitesi, 120 beygir 1.0 T-GDI benzinli ünitesi bu sistemi kullanıyor.

Kona yelpazesinde hakiki N modeli gelene dek en üst sırada ise 198 beygir’lik 1.6 T-GDI (sadece 7 ileri DCT) bulunacak. Kona Hybrid tarafında ise 1.6 lt’lik atmosferik motor ünitesi ve sürekli mıknatıslı elektrik motoru kombinasyonundan 141 beygir güç sunacak. Bu arada N-Line, tüm motor ünitelerinde seçilebilecek.

Yenilenen Hyundai Kona'nın ne zaman satışa başlayacağı bilgisini henüz belli değil. Ülkemizde halihazırda Kona'nın 1.0 T-GDI, 1.6 T-GDI ve 1.6 CRDi motor seçenekleri ile satıldığını belirtelim. Hemen sitemiz üzerinden Hyundai Kona modelinin özelliklerini inceleyebilir muadilleri ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

Makyajlanan yeni Hyundai Kona hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Hyundai 2020 fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Hyundai Tucson Modeline Yeni Donanım Geliyor!

Yeni Hyundai Kona N Line Paketine Kavuştu İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
1

Araç

2

Ekspertiz

3

Fiyatla

4

Tamamla
ARAÇ BİLGİLERİ
Model Yılı
Marka
Model
Yakıt Tipi
Kasa Tipi
Vites Tipi
Model Uzantısı
Kilometre
Hasar Kaydı Tutarı