Sıfıraraçal.com

Kore’de Elektrikli Hyundai Kona Üretimi Sona Eriyor

Kore’de Elektrikli Hyundai Kona Üretimi Sona Eriyor

Kore’de Elektrikli Hyundai Kona Üretimi Sona Eriyor

Hyundai Kona'nın elektrikli versiyonu "Kona Electric" ya da "Kona EV", son zamanlarda oldukça popülerdi. Performans ve menzil değerlerine ek olarak çok yüksek olmayan fiyat rakamlarıyla kullanıcılarını etkileyen bu araç, başarılı satış adetlerine ulaştı. Ancak 2019’dan bu yana Kona EV modellerinin başı yangınlarla dertte.

İlginizi Çekebilir: Hyundai Kona N İçin Tarih Verildi

Hyundai Kona Ev Bataryaları Problem Yaratıyor

Bu konuda çok sayıda kullanıcı şikayeti ve soruşturmanın ardından, Hyundai Kona EV'nin LG Energy Solutions üretimi pillerinde bir problem olduğu anlaşıldı. Araştırmalara göre bu batarya paketlerinin iç yapısında meydana gelen bir deformasyon, kısa devre olmasına yol açıyor.

Hyundai Elektrikli Araçlarına Geri Çağırma Yaptı

Bu sorundan dolayı da Hyundai, kısa süre önce 82 bin adet elektrikli modellerinde geri çağırma yaptı. Otomobillere bir batarya yönetim sistemi güncellemesi gerçekleştirildi. Ancak bu güncelleme de sorunu tamamen çözmeye yeterli olamadı. Tüm bunların ardından da Hyundai'nin bu batarya paketlerini yeniden değiştirmekten başka bir çözümü kalmadı. Bu problemli batarya paketlerinin tümünün Çin'deki LG ES fabrikasından geldiği tespiti de gerçekleşti.

Hyundai Yeni Aracı Ioniq 5’e Yoğunlaşacak

Peki ya yeni çıkan Hyundai Ioniq 5'in bataryalarında durumu ne?" diye soracak olursak bu bataryaların SK Innovation üretimi yeni bataryalar olduklarını belirtelim. Yeni Hyundai Kona EV'lerdeki batarya sorunundan dolayı da Hyundai, bu aracı anavatanı Kore'de sonlandırma kararı aldığını açıkladı. Marka, Kona EV üretimini durdurarak yeni aracı Hyunda Ioniq 5'e yoğunlaşma kararına varmış durumda.

Ancak Hyundai, Kona EV modelinin ABD pazarı ve diğer ülkelerdeki üretimini ve satışlarını durdurma kararı almadığını da söylüyor. Hyundai'nin açıklamalarına göre bu problemden dolayı Kona EV'nin satışlarında 2021 yılının ilk çeyreğinde %4 0'lık bir düşüş de yaşanmış.

Elbette kii bu gibi durumlar özellikle elektrikli arabalarda sıkça görülebiliyor. Örnek verecek olursak Chevrolet Bolt EV de yangın sorunu yaşamış ve global olarak bu otomobilden 70 bin adet civarında geri çağırma gerçekleşmişti. O otomobilin bataryaları da yine LG ES üretimiydi. Tabii Bolt EV, batarya yönetim sistemi güncellemesi ile beraber bu sorundan kurtulabildi.

Hyundai 2021 Fiyat Listesi

Elektrikli Hyundai Kona hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Hyundai fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsin.

Bu haberi okudunuz mu?

Uzunca Bir Bekleyişin Ardından Yeni Elantra Türkiye’de

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Kore’de Elektrikli Hyundai Kona Üretimi Sona Eriyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle