Yeni Honda Civic Hatchback Tanıtıldı

Yeni Honda Civic Hatchback Tanıtıldı

Yeni Honda Civic için Türkiye lansmanını merakla bekliyoruz. Yeni jenerasyon Honda Civic, 2020’nin sonlarında sedan gövdeli bir prototipini tanıtmıştı. Böylelikle aracın nasıl görüneceğini de öğrenmiş olduk. Ardından da geçtiğimiz aylarda Yeni Civic Sedan modelinin dünya lansmanı gerçekleşti ve seri üretim haliyle beraber birçok detayını görme ve öğrenme şansını yakaladık.

İlginizi Çekebilir: Honda Haziran Ayı Kampanyaları

Yeni Civic HB Genç Kullanıcıları Hedefliyor

2021 Honda Civic bugün ise Hatchback gövde tipi resmi olarak tanıttı. Daha da genç kullanıcıları hedef alan Honda Civic Hatchback, sedan modele göre çeşitli tasarım farklarına da sahip. Örneğin ön ızgarasında altıgen şeklinde açıklıklar yer alıyor. Araçta yaşanan en fazla değişikliğin arka tarafta yaşandığını görüyoruz.

Yeni Civic HB’nin toplam uzunluğu ise sedan modele göre 12,4 cm kadar daha kısa duruyor. Otomobilin arka tampon mesafesinin de kısaldığına şahit oluyoruz.

Yeni Honda Civic Hatchback Tasarımı

Otomobilin tavan kısmının da yine sedan versiyondan daha çok eğimli olduğunu görmekteyiz. Ayrıca sedan versiyonda birbirinden ayrı, yani arka tarafın her iki köşesine konumlandırılan stop lambaları, Honda Civic Hatchback'te ortadan bir stop barıyla birleştirilerek bagaj kapağı boyunca uzanmış.

Japon üretici Honda, Civic HB modelinin bagaj ağzının eski haline göre daha geniş olduğunu da belirtiyor. Ancak diğer yandan Honda Civic HB'nin bagaj hacminin 30 Lt civarında azaldığını duyuyoruz. Bagaj örtüsünün kenara doğru katlanabilir bir mekanizmada olması ise son derece kullanışlı olmuş.

Yeni Honda Civic Hatchback Teknik Özellikler

Ayrıca sedan modelde manuel şanzıman seçeneği yokken, Yeni Civic HB modelinde 6 ileri manuel şanzıman yer alacak. Tabii bu şanzıman seçeneğinin otomobilin spor versiyonları için örneğin 1,5 lt’lik turbo benzinli 182 bg motor seçeneği  sunulacağı belirtiliyor. Manuel şanzıman dışındaki seçenek ise CVT olarak gelecek.

Honda Civic Hatchback modelinde süspansiyon ve direksiyon sisteminde de bazı ayarlamalar yapılarak otomobilin biraz daha sportif sürüş karakterine büründürüldüğünü belirtiyor. Otomobilde başlangıç ve orta seviye seçeneklerde 7,0 inç'lik gösterge paneli ve 7 inç'lik bilgi eğlence sistemi sunulurken, daha üst paketlerde 10,2 inç'lik gösterge paneli ve 9 inç'lik bilgi eğlence ekranı yer alacak.

Honda Fiyat Listesi

2021 Honda Civic HB hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Honda fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile otomobil karşılaştırması yapabilirsiniz. Diğer tüm otomobil kampanyalarına göz atabilirsiniz. Ayrıca düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Honda Jazz Hibritli Haliyle Türkiye’de

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Yeni Honda Civic Hatchback Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement