Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Ford Puma ST’ye Merhaba Deyin

Yeni Ford Puma ST’ye Merhaba Deyin

Ford’un B Segmeti küçük SUV performanslı aracı 2020 Puma.

Ford'un B segmenti küçük SUV modeli Puma henüz Türkiye otomotiv pazarına giriş yapmadı fakat Ford Türkiye, şimdiden yeni Ford Puma modelinin duyurusunu yapmaya başladı.

İlginizi Çekebilir: Otomobil Pazarında Hareketlilik Başladı!

Sayfada görebileceğiniz yeni aracın dahil olduğu ST-Line sadece bir görsel paket fakat Amerikan marka Ford, yakın zamanda araca hakiki bir performans versiyonu ekleyecek: Puma ST. Daha önce bu otomobili kamuflajsız da görmüştük, resmi teaser videolarında.

2020 Ford Puma ST Digital Ortamda Tasarlandı

Bundan dolayı da videolardan esinlenerek motor1 tasarım ekipleri 2020 Ford Puma ST modelini nasıl görüneceğini digital ortamda resmetmişler. Objektif kameralara yakalanan karelerde görseller için temel oluşturmuş diyebiliriz.

Aslına bacak olursak ST-Line donanım paketin de beklememiz gerekenleri aşağı yukarı göstermektedir. Fakat Ford Puma ST sadece büyük jantlar, arka spoyler, marşpiye ekleri, sportif tamponlar ve çift egzoz çıkışından ibaret olmayacak.

Yeni Ford Puma ST Kabin İçinde Sportif Dokunuşlarda Bulunmuş

Beş ayrı renkte hayal edilen yeni Puma ST ne kadar tanıdık bir formül sunuyor olsa da bizce kesinlikle harika görünüyor. Dış tasarımda olduğu gibi ST Line ile ST kabin içinde de benzeşiyor. Kırmızı dikişli ve ST işlemeli direksiyonu, yine ST logosuna yer verilen koltuk, paspas ve sportif menüler, iç mekanın muhtelif yerlerine serpiştirilmiş kırmızı süslemelerle beklediğimiz dokunuşlar sunulmuş. E tabii, ST-Line'dan daha sportif Recaro ön koltuklar da büyük ihtimalle pakette kendine yer edinecektir.

Yeni Puma ST modelinin benzerlik göstereceği bir diğer model de Ford Fiesta ST zira ikili güç ünitesini beraber paylaşacak. Düşük motor yükünde bir silindir kapama özelliği barındıran 1,5 lt’lik, üç silindirli EcoBoost turbo benzinli motor ünitesi, tıpkı Fiesta ST modelinde olduğu gibi, Puma ST'ye 6 bin devirde 200 beygir güç, 1.600 ile 4.000 devir arasında da 290 Nm tork üretecektir.

İlginizi Çekebilir: 2020 Yılında İkinci El Araç Piyasasının Çok Satanları Burada

Tüm bunlar aslında Puma ST gibi bir makine için yeterli olacaktır fakat günümüzde hot hatchbackler için normal kabul edilen bu rakamlar (272 beygirlik Yaris GR hariç) bir crossover araçta rahatlıkla iş yapacaktır. Önden çekişli sunulavcak Puma ST'de sadece 6 ileri manuel vites kutusu olması da yüz güldüren önemli bir detay.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle