Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Frankfurt Otomobil Fuarı Öncesi Karşınızda Yeni Ford Puma

Frankfurt Otomobil Fuarı Öncesi Karşınızda Yeni Ford Puma

Frankfurt Otomobil Fuarı Öncesi Karşınızda Yeni Ford Puma

Ford, Frankfurt Otomobil Fuarında ilk defa otomobil kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan yeni Ford Puma Titanium X modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Yeni Ford Puma Titanium X, SUV sınıfından ilham alınarak geliştirilen crossover özelliklerini konfor ve rahatlık teknolojileriyle bir araya getirerek daha da üst seviyeye taşıyor.

Çıkartılabilen koltuk kılıflarına sahip ilk Ford araç olan yeni Puma Titanium X’te bu sınıfta bir ilk ile bel masajı özelliğine sahip olan koltuklar gibi konfora yönelik yenilikçi özellikler bulunuyor.

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Ford Fiesta Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

 

Araç aynı zamanda akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliği sunarken bu sınıfta bir ilk olan eller serbest ile açılabilenn bagaj kapağı ve premium B&O ses sistemi gibi üst seviye konfor özellikleri içeriyor karakterini de tamamlayan çok özel iç ve dış detaylar ile dikkat çekiyor.


Ford Puma Donanım Özellikleri Olarak Zengin Bir Listeye SahipStandart olarak gelen premium özellikler, kompakt crossover sınıfına tamamen yeni bir lüks kavramı getiriyor. Böylelikle Puma Titanium X, Puma’nın üstün sürüş güvenliği ve benzersiz konfor detaylarıyla zenginleştiriyor.

Yıkama özelliğine sahip olan koltuk kılıfları fermuar sistemi sayesinde kolaylık sökülüp takılabiliyor. Aile dostu olan koltuk kılıfları, evcil hayvan tüyü, meyve suyu lekesi gibi unsurların temizliğini kolaylaştırırken her zaman temiz bir iç mekan kullanımına imkan sunuyor.

Bunun dışında ise satış sonrası pazarında sunulacak olan koltuk kılıfı çeşitleri sayesinde kullanıcı aracını dilediği gibi kişiselleştirebiliyor.


Yarı Hibrit Teknolojisini Bünyesinde BarındıyorSahip olduğu performansıyla üstün sürüş keyfi sunarken yüksek yakıt verimliliğini beraberinde getiren Ford yenilikçi yarı-hibrit sistemini de kullanan ilk model oluyor.

EcoBoost Hybrid teknolojisinde Puma’nın 1.0 lt EcoBoost benzinli motor ünitesine kayış ile bağlanan 11,5 kW gücünde entegre bir marş/jeneratörü (BISG) devreye giriyor. Geleneksel olan alternatörün yerini alan BISG fren anında oluşan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmekte ve bu enerjiyi hava soğutmalı 48 Voltluk lityum-iyon bataryayı şarj etmek için kullanmakta.

 

İlginizi Çekebilir: Yeni Ford Ranger, yeni motorları ve Raptor versiyonuyla Şimdi Türkiye'de

 

BISG aynı zamanda da depolanan enerjiyi kullanarak üç silindirli olan benzinli motor ünitesini normal sürüş ve hızlanma anında ilave tork ile desteklemek üzere devreye girmekte. Yarı hibrit sistemin 125 bg ve 155 bg olmak üzere iki ayrı güç versiyonu yer alıyor. Özellikle de alt devirlerde benzinli motora kıyasla %50 daha fazla tork sunabilen hibrit sistem böylece daha akıcı bir sürüş deneyimini beraberinde getiriyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement