Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Ford Mondeo’da Büyük Devrim

Ford Mondeo’da Büyük Devrim

İngiliz otomobil dergisi Autocar'a göre Ford, D segmentinde konumlanan otomobili Mondeo'yu SUV model olarak yenilemeyi planlamakta. Eğer bu plan gerçekleşecek olursa Ford Mondeo, markanın orta ölçekli bir SUV modeli halini alacak.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir: Yeni Ford Mondeo Önümüzdeki Yıl Gelecek

 

Ford markasının ilk kez 1992 yılında ortaya çıkardığı D segmenti otomobili olan Mondeo, o günden bu yana 4 ayrı nesil olarak üretildi. Kullanışlılığı, tasarımı ve hacmiyle markanın özellikle Avrupa ülkelerinde en çok tercih edilen otomobiller arasındaydı.

Günümüzde ise SUV araçların tercih edilme oranının artması ve özellikle Mondeo’nun bulunduğu segmente yer alan ilginin azalması markayı radikal kararlar almaya çekti.Ford Mondeo SUV Sınıfına mı Geçecek

Mondeo ilk olarak “üretilmeyecek” haberiyle tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Bugün ise Autocar Dergisi’nin haberine göre hayatına “orta üst” SUV segmentinde yer alan bir model olarak hayatına devam edecek.

SUV olacak olan yeni Mondeo’nun ortaya çıkma tarihi olarak 2021 yılından bahsediliyor. Bu duruma Autocar Dergisi markanın parçalarının liste olarak yer aldığı “fordspecialtools” internet sitesinden ulaşmış.

Site de bulunan hibrit bir modelin bataryaları için ayrılan alanın büyük olması ve bununla beraber aracın arka süspansiyonlarının geometrisinin alışkın olunan modellere göre daha farklı olması Autocar ekibini harekete geçirmiş.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir: Söylentilere Göre Ford, Mach-E’nin Küçük Bir Versiyonunu Üretecek

 

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araba karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement