Sıfıraraçal.com

Yeni Fiat Egea Ne Zaman Geliyor

Yeni Fiat Egea Ne Zaman Geliyor

Yeni Fiat Egea Ne Zaman Geliyor

Yeni Fiat Egea’da o meşhur  1,4 lt’lik motor ünitesi gitti yerine 1,0 lt geldi. Üstelik hem dizel hem de 130 beygir gücünde.

İlginizi Çekebilir: Yeni Fiat Egea Bursa’da Kameralara Poz Verdi

2021 Fiat Egea’nın kaputunun altında artık 130 beygir gücünde dizel motor üntesi motor var. 1,4 lt’lik benzinli ünitesinin tahtını 1,0 lt’lik motor ünitesi aldı.

Yeni Fiat Egea Ne Zaman Satışa Sunulacak

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımıyla 2015 yılında seri üretime geçirdiği ve Avrupa dahil dört bir yanına Fiat Tipo adıyla ihraç olan Fiat Egea ailesi, 225 milyon dolarlık yatırım daha gerçekleştirdi. Bu yenilenme ile beraber Sedan, Hatchback ve Station Wagon karoserlerine ek olarak model yelpazesine Crossover sınıfında temsil edecek Yeni Fiat Egea Cross katıldı. Ülkemizde de satışa sunulmasından bu yana “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” unvanına sahip olan Fiat Egea ailesi, yatırım kapsamında teknoloji ve tasarım anlamında kendini yenilenirken, sınıfının en iyi güvenlik özellikleri, multimedya sistemleri ve yeni motor seçenekleri ile ön plana çıkmkta. Yeni Egea Ailesi, Tipo ismiyle satıldığı Avrupa ülkelerinde segmentinin en çok beğenilen araçları arasında yer alıyor. Egea ailesi yola çıktığı ilk günden beri Türkiye pazarında toplam 240.000 adetlik satış rakamına ulaştı.

Fiat Egea Ailesi Yenilendi

Tamamen güncellenen Fiat Egea Ailesi’nde ilk olarak yeniden tasarlanan ön ızgara tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Izgarada bulunan diğer önemli yeniliği ise yeni logo taşıyor. Fiat yazısından esinlenerek tasarlanan bu logo yenilikçi yaklaşıma işaret etmekte. 2021 Fiat Egea ailesi aynı zamanda, kısa zaman önce satışa sunulan Yeni Fiat 500 modelinden sonra bu logoyu taşıyan ilk Fiat aracı olması da dikkat çekiyor. 2021 Egea model ailesinin farları da yeniden tasarlanırken, tüm gövde tiplerinde, hem ön hem de arkada kullanılan LED teknolojisi araca daha modern bir görünüm kazandırmakla kalmayarak aynı zamanda da aktif ve pasif güvenliği de arttırıyor. Ön tarafta Full LED far teknolojisi gelişmiş görünürlükle sürüş güvenliğine katkı yaparken, aynı zamanda otomobilin enerji tüketimini, dolayısıyla CO2 (karbon salınımı) emisyonlarını azaltıyor. Krom detaylar ile zenginleşen ön tamponun alt tarafı da yeni bir görünüm sunuyor. Otomobilin güncellenen yepyeni tasarımı daha modern bir görünümlü ve elmas kesimli yeni 16 inç ve 17 inç alaşımlı jantlarla destekleniyor.

2021 Fiat Egea İç Mekan Tasarımı

Fiat Egea ailesinin iç tasarımıda baştan aşağı güncelleniyor. Daha önce kullanılan göstergenin yerini şimdi yepyeni 7 inç dijital gösterge paneli alıyor. Son derece gelişmiş sistem sürücüsünün hayatını oldukça kolaylaştırıyor. Kullanıcı böylece yolculuğu, multimedya özelliklerini ve otomobile bağlı akıllı telefonunu kontrol altında tutuyor. Yeni dijital gösterge paneli 10,25 inç’lik dokunmatik ekrana sahip yeni UConnect 5 multimedya sistemiyle kombine edilmekte. Bu sistem, FCA Grubu’nda ilk defa yeni Fiat 500 modelinin ardından şimdi de Yeni Fiat Egea ailesinde yer buluyor. Yeni Egea modellerinde direksiyon da daha sportif ve daha şık tasarımı ile tamamen yenilenmiş olarak dikkat çekiyor. Daha kompakt bir görünüme sahip olan direksiyon daha ergonomik olacak şekilde tasarlanırken 7 inç’lik dijital gösterge panelinin daha iyi görünmesi sağlanmış. Tasarımı güncellenen klima kumandaları, krom ve siyah detaylarla zenginleşen orta konsol da yeni tasarımıyla ön plana çıkmakta. 2021 Fiat Egea ailesi, Paprika Turuncusu ve Okyanus Mavisi isimli iki yeni renk tonu daha ekibe katılıyor.

Yeni Fiat Egea Teknik Özellikleri

Yeni Egea ailesinde yeni GSE 1,0 lt’lik T3 100 beygir güç 190 Nm tork üreten motor ünitesine de sahip. Yeni üç silindirli benzinli motor ünitesi, 95 beygir güç 127 Nm tork üreten 1,4 lt’lik motordan çok daha iddialı olmasıyla dikkat çekiyor. Dizel motor ünitelerine dahi rahatlıkla kafa tutabilecek 1,0 lt’lik benzinli motor yüksek torkunu 1500 dev/dk’de kullanıma sunuyor olmasıyla çok iddialı. GSE 1,0 T3 100 Bg FireFly Turbo benzinli motorun çalışma karakterinin son derece sessiz olduğu da kaydedildi. Yapılan açıklamalar doğrultusunda motor şanzıman uyumu sayesinde otoyol kullanımlarında 3200 dev/dk’de 130 km/s hıza ulaşması sağlandı.

2021 Fiat Egea Sedan Ne Zaman Gelecek

Yenilenen Fiat Egea’nın motor seçenekleri için tek yeniliği bunlarla da sınırlı değil. Ülkemizde en çok tercih edilen versiyonlardan birisi olan dizel otomatik artık daha iddialı. 1,6 lt’lik Multijet dizel motor ünitesi artık 120 bg yerine 130 bg güç üretecek.

Yeni Fiat Egea ailesi Kasım ayının sonu itibariyle Avrupa ülkelerinde 13 bin 900 Euro’dan başlayan fiyatlarla pazara çıktı. Türkiye satış tarihi ise 2021 yılının başı olarak belirtildi. Fiat Egea Yerli Üretim olmasının getirdiği artıyla günümüz satış fiyatlarına yakın olarak tutunmayı başarır. Ocak ayında yenilenen Egea ailesi Türkiye’de satışa sunulacak. Yeni Fiat Egea Ailesinin Türkiye tanıtımı 8 Ocak 2020 Cuma günü gerçekleşecek.

Fiat 2021 Fiyat Listesi

Yenilen Fiat Egea ailesi hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Fiat fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Makyajlı Fiat Egea Cross Versiyonuyla Buluştu

Yeni Fiat Egea Ne Zaman Geliyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle