Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Otomotiv Devi Fiat Üretim İçin Tarih Verdi

Otomotiv Devi Fiat Üretim İçin Tarih Verdi

Otomotiv Devi Fiat Üretim İçin Tarih Verdi

Fiat Chrysler Automobiles korona virüsü sebebiyle Avrupa'daki üretim fabrikalarında faaliyetlerine 27 Mart 2020 tarihine kadar ara verdiğini açıklamıştı.

 

İlginizi Çekebilir: Otomotiv Devi Fiat’tan Korona Virüsü Hamlesi

 

Fiat Avrupa ülkelerindeki fabrikalarında üretime 27 Mart 2020 tarihine kadar ara verdiğini korona virüsü salgını ortaya çıktığında açıklamıştı. Bugün Automotive News’in internet sitesinde Avrupa merkezine göre süre 1 hafta daha uzatılarak 3 Nisan 2020 olarak güncellendi.

FCA’nın İtalya’da Fiat, Alfa Romeo ve Jeep üretimi için Cassino, Pomigliano, Mirafiori ve Melfi tesisleri yer alıyor. Grubun diğer markası Maserati’nin ise Modena ve Grugliasco tesisleri var. Bu üretim tesislerindeki faaliyetin durmasına ek olarak PSA ile ortak olarak gerçekleştirilen Sevel van tesisinde de üretim 3 Nisan 2020 tarihine kadar duracak.

FCA’nın Sırbistan’da yer alan ve 500L modellerinin üretiminin gerçekleştiği fabrikasında ise durum aynı ve bu tesis de 3 Nisan 2020 tarihine kadar kapalı olacak. Polonya, Tychy fabrikasında ise üretim 10 Nisan 2020 tarihine kadar devam etmeyecek.Üretime Ne Zaman Başlanacak?

FCA’nın en önemli ürünlerinden birisi olan ve iptal edilen 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan elektrikli Fiat 500 ve buna ek olarak Jeep Compass modeli Melfi ve Mirafiori fabrikalarında üretiliyor, üretilecek. FCA grubunun hedefi ise bu tesislerde 6 Nisan 2020 tarihine hareketin başlaması. Ayrıca PSA ile ortak van üretimi gerçekleştirilen Sevel tesisinde de hedef aynı tarih.

 

İlginizi Çekebilir: Makyajlı 2020 Fiat Egea Casus Kameralara Yansıdı

 

Fiat sözcüsü ise üretim tesislerinin tekrar çalışmaya başlayacakları tarihi daha sonra açıklayacaklarını söyledi. İtalya hükümetinin hazırladığı ekonomik program kapsamında Fiat’ın İtalya’da üretime ara veren tesislerinde çalışan işçilerinin ücretlerinin % 80’ini ödeyeceğini duyurmuştu.

Türkiye’deki Üretim Devam Ediyor

Türkiye’de bugün korona virüs nedeniyle sadece FCA’nın Fiorino, Doblo ve Egea modellerini ürettiği fabrikası %50 kapasite ile çalışmakta. Konu ile alakalı olarak Tofaş’tan henüz bir açıklama yapılmadı.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle