Sıfıraraçal.com

Yeni Dacia Duster Otomatik Şanzımanla Geldi

Yeni Dacia Duster Otomatik Şanzımanla Geldi

Yeni Dacia Duster Otomatik Şanzımanla Geldi

Yeni Dacia Duster, yepyeni teknolojik özellikler ve daha fazla iç mekan konforu sunuyor.Türk otomobil kullanıcılarının vazgeçilmezi olan Dacia Duster, 2010 yılından bu yana hep bizimle.

İlginizi Çekebilir: Dacia Logosu Yenilendi

Bugüne dek 1,9 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşan araç, Avrupa pazarının da SUV lideri olarak dikkat çekmekte. İşte Dacia için bu kadar kıymetli ve değerli olan model, yenilenen yüzünü nihayet gösterdi.

2021 Dacia Duster Yeni Tasarım Dilini Kullanıyor

Yeni Duster, Dacia'nın Sandero ile ilk adımlarını attığı yeni tasarım dilini kullanıyor. Ön yüzüne baktığımızda en net değişimin yeni "Y" harfi şeklindeki far takımları olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber panjur içerisindeki üç boyutlu kabartmalara da yeni krom detaylar dahil olmuş. Ön kaputun kaslı yapısı yerini korurken, bu değişikliklerin Yeni Dacia Duster'a genel anlamda daha dinamik bir yapı kazandırıyor.

Yeni Dacia Duster Donanım Özellikleri

Tarihinde ilk defa LED ön sinyal farlarına kavuşacak olan 2021 Dacia Duster, artık renk paletinde "Arizona Turuncusu" seçeneğini de bulunduruyor. Aracın arka tarafına geldiğimizde ise değişen tek şey stop grafikleri. Stoplar da artık "Y" şeklindeki tasarımlarıyla kullanıcısına selam veriyor. Dacia'nın ifadelerine göre tasarımda yapılan küçük değişiklikler, daha gelişmiş bir aerodinamik yapı sunmuş. Tabii bu da daha çok yakıt tasarrufu anlamına gelmekte.

İç Mekanda Artan Yepyeni Özellikler

Ancak en büyük değişim iç mekanda yaşanmış. Yepyeni döşemeler, koltuk başlıkları ve hareket eden ön kol dayama, tamamen kullanıcı konforunun artması için tasarlanmış. Yeni 8 inç’lik tablet şeklindeki dokunmatik ekran ise Dacia Duster'ı modern otomotiv dünyasına taşıyan yeni teknolojiler arasında yer alıyor. Bu sistem Bluetooth ve USB desteği sunabildiği gibi, aynı zamanda Android Auto ve Apple CarPlay gibi bağlanılabilirlik seçeneklerine de ev sahipliği yapacak.

Yeni Duster Güvenlik Donanımları

Dacia, tüm donanım paketlerindeki sürüş asistanları ve güvenlik sistemlerinin sayısını da arttırmış. Yokuş Kalkış, Park Asistanı, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve 4x4 versiyonlar için Yokuş İniş Destek Sistemi gibi özellikler bu sistemler arasında yer alacak. Önde bir, yanlarda birer ve arka tarafta da bir adet olmak üzere toplam 4 adet kameradan oluşan 360 derecelik kamera da, dar sokaklarda park işi artık çok kolay.

Yeni Dacia Duster Teknik Özellikleri

Nihayet EDC şanzımana kavuşan Yeni Dacia Duster'ın motor üniteleri tanıdık olsa da küçük değişimler var. Dizel tarafında sadece 115 beygir güç çıkışa sahip 1,5 Lt’lik dCi motor ünitesi yer alıyor. Benzinli tarafta ise 90 bg ve 150 bg güç çıkışına sahip TCe motorlarla satın alınabilecek. Benzinli ailenin zirvesindeki versiyon, standart olarak 6 vitesli EDC şanzımanla satışa sunulacak. Geriye kalan modellerde motorlar, 6 vitesli manuel şanzımanla kombine oluyor.

Dacia'nın büyük bir titizlikle üzerinde durduğu bir diğer konu ise, LPG'li ECO-G versiyonu. 100 beygir güç üretebilen benzin-LPG versiyonu, artık çok daha büyük bir LPG deposuna sahip. Dacia bu deponun % 50 oranında büyüdüğünü ve toplamda 49,8 Lt’ye ulaştığını belirtti.

Yeni Dacia Duster Ne Zaman Geliyor

Yenilenen Dacia Duster, 2021 Eylül ayında ülkemizde satışa sunulacağı kaydedildi.

Dacia Fiyat Listesi

2021 Dacia Dsuter hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Dacia fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Diğer tüm otomobil kampanyalarına göz atabilirsiniz. Ayrıca düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Dacia Logan Yoğun Kamuflajla Görüntülendi

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Yeni Dacia Duster Otomatik Şanzımanla Geldi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Yeni Dacia Duster Otomatik Şanzımanla Geldi Yorumları

Misafir 12.07.2021
Ğuzel

X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle