Sıfıraraçal.com

Dacia Türkiye’de 387 Binden Fazla Sattı

Dacia Türkiye’de 387 Binden Fazla Sattı

Renault Grubu’nun çatısı altında bulunan 2004 yılında tek model ile pazara sunulan ve globalde 6,5 milyon adet satış adetine ulaşan Dacia'nın Türkiye’de 2004’ten bu yana nisan sonu ile beraber toplam 387 bin 866 adet satış gerçekleştirdiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir: Dacia, Cenevre'de Elektrikli Bir Şehir Otomobili Tanıtacak

Renault Grubu’nun 1999 yılında satın alması ile birlikte Dacia, 2004 yılında ilk modeli Dacia Logan Sedanı otomobil pazarına sundu. Marka, güvenlikten ödün vermeden ulaşılabilir fiyatı rakamlarıyla müşterilerin beğenisini elde ettiğini açıkladı. Basın lansmanını 2004 yılında Türkiye- Kapadokya’da yapan Logan dünya genelinde toplamda 1,8 milyon satış gerçekleştirdi.

Dacia Satışa Çıktığı Günden Bu Yana Büyük Bir Beğeniyle Karşılandı

Romanyalı otomobil üreticisi, ürün yelpazesine 2008 yılında Dacia Sandero ve Dacia Sandero Stepway modellerini ekleyerek zenginleştirdi. Kompakt ve ferah bir iç mekana sahip olan B sınıfı model Sandero’nun kısa zamanda beklenen ilgiyi gördüğü açıklandı.

Renault tarafından yapılan açıklamada, Dacia markasının 2010 senesinde devrim niteliğinde olan ifade ettiği bir SUV model olan Dacia Duster’ı erişilebilir bir fiyat rakamıyla pazara sunduğuna, Dacia ürün gamına katılan iki modelin de kısa sürede ticari başarıya döndüğüne dikkat çekti.

Sandero (Stepway versiyonu da dahil), bugüne kadar toplam 2,1 milyon, Duster ise 1,6 milyon adet satış rakamı kaydetti. Marka, 2007 yılında Logan MCV (station wagon) ve 2012 yılında Lodgy (MPV) ve Dokker (Multix ve Van) lansmanıyla ürün gamına sahip oldu.

Türkiye Pazarında Toplamda 387 Bin 866 Satış Gerçekleştirdi

Romanyalı üretici Dacia, Türkiye’de pazara sunulduğu 2004 yılından bugüne kadar (Nisan sonu 2020) toplam 387 bin 866 adet satış rakamı gerçekleştirdi. Dacia’nın, Türkiye marka sıralamasında ise 7 bin 175 satış adedi ve 4,8 pazar payıyla 8. sırada yer aldığı kaydedildi.

Yine yapılan açıklamada Türkiye’de Dacia Duster’ın, lanse edildiği 2010 Nisan ayından bu yana kullanıcılarının büyük beğenisini kazandığı, C-SUV sınıfında liderliği oynayan bir model olduğunun altı çizildi.

Duster 2013 ile 2019 yılları arasında son 7 senede 4x4 liderliğini bırakmadığı da görüldü. B segmentinin başarılı oyuncusu olarak görülen Sandero’nun ise ülkemizde 2008 yılındaki lansmanından bugüne kadar  104.881 adet, Duster ise 2010’dan bugüne kadar 119.327 adet satış rakamının gerçekleştirildiği kaydedildi. Lodgy lanse edildiği 2013’ten bugüne deki 8 yıldır açık ara C-MPV (Multi Purpose Vehicle) sınıfının lideri olarak konumlandığı belirtildi.

Renault tarafından konu ile ilgili açıklama ise şöyle;

''Dünya satışları toplam 6,5 milyon adede ulaşan ve Avrupa’da 15. yılını kutlayan Dacia, müşterilerinin temel beklentilerini yalın, güvenilir ve sağlam otomobillerle karşılarken pazardaki trendleri takip etmeye devam ediyor. Dacia, bu yıl ayrıca Avrupa’nın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili olmayı hedefleyen Spring modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Orijinal fabrika çıkışlı Dacia LPG’li versiyonları da yakın zamanda müşterilerle buluştu.'' ifadeleri kaydedildi.

İlginizi Çekebilir: Dacia Lodgy Tarih mi Oluyor

Dacia ile ilgili gelişmelerden haberdar olduğumuza göre şimdi de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçları inceleyip detay bilgi için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz. Eee hadi ne duruyorsun binlerce araç sifiraracal.com’da seni bekliyor.

 

Dacia Türkiye’de 387 Binden Fazla Sattı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle