Sıfıraraçal.com

Citroen C5 X Resmen Tanıtıldı

Citroen C5 X Resmen Tanıtıldı

Citroen C5 X Resmen Tanıtıldı

Fransız üretici Citroen’in yeni otombili D segmentinde olsa da gövde tipiyle hiçbir kalıba sığmıyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Citroen C5 Aircross Fiyatı ve Versiyonları

Fransız markanın sürprizleri bununla da sınırlı değil. Citroen C5 ismine sahip yeni bir modelini tanıtacağı biliniyor olsa da bu araca gelen X takısı ve gövde yapısı yine birçok otomobil severi şaşkınlığa uğrattı.

Citroen C5 X Tasarımı

Citroen tarafından “Sedan, Station wagon ve SUV” karışımı olarak nitelendirilen araç D sınıfında yer alıyor ve boyu ise 4.8 metrenin ölçülerinin birazcık üzerinde. Markanın çift katlı far tasarımını dizaynını koruyan Yeni C5 X, önden bakıldığı zaman küçük kardeşi Citroen C4’ü anımsatıyor. Derin çukurlara sahip ön kaput ve kromajlı süslemelere sahip ön tampon, 1.865 mm genişliği öne çıkarıyor.

Çapları 19 inçe kadar çıkan jantlara sahip olan araç farklı tavan rengi tonları ile tercih edilebilmekte. Arka tarafta ise gerçekten birçok gövde tipinin izlerini görmek oldukça mümkün. Yatık bir camla donatılan bagaj kapağında iki ayrı spoiler birden sunan Yeni Citroen C5 X’in kapağa taşan LED stopları da X harfini anımsatmakta. C ve D sütunları arasında ise şık bir şekilde gizlenmiş cam panel bulunuyor.

Citroen C5 X İç Mekan Yenilikleri

Kabin içi tasarımında da C4 modelinden kopya çeken Citroen C5 X’in orta konsolunda 12 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran ve fiziksel düğmelere sahip havalandırma düğmeleri bulunuyor. Vites kolu, yerini tuşlara bırakırken dijital gösterge paneli ve hem üst kısmı hem de alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi donanımda yer alıyor. Şık görünümlü ahşap kaplamalara da sahip olan otomobilde, Fransız markanın farklı sünger sertliklerine sahip konforlu koltuklarına yer verilmiş. Bu arada bagaj hacminin ise min. 545 litre maks. 1640 litre arasında değiştiğini de söylemeden geçmeyelim.

Üç ayrı sertlikte ayarlanabilen adaptif süspansiyon sistemi ile diğer tüm Citroen modellerinden bile daha konforlu bir sürüş keyfi sunmayı hedefleyen aracın donanımına büyük ve renkli bir head up display de dahil edilmiş.

Citroen C5 X Teknik Özellikleri

Motor seçenekleri hakkında henüz çok bir detaya girmeyen Citroen, Yeni C5 X modelinde benzinli ve hibrit motor ünitelerine görev vereceğini duyurdu. Şarj edilebilir hibrit otomobilde kullanılan 1,6 lt’lik hacimli, turbo beslemeli benzinli motor, elektrik motoru ile beraber 225 bg güç üretebilmekte ve sadece elektrikli olarak 135 km/s hıza ulaşabiliyor. Üstelik akaryakıt kullanmadan ulaşılabilen menzil ise 50 km’nin üzerinde.

Citroen’in yeni yüzünü olacak C5 X, 2021 yılının ikinci yarısından itibaren Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Citroen 2021 Fiyat Listesi

Citroen’in yeni yüzü C5 X modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Citroen 2021 fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

2021 Citroen C3 Fiyatı ve Versiyonları

 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Citroen C5 X Resmen Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle