Sıfıraraçal.com
BMW

BMW 5 Serisi Touring

-

BMW 5 Serisi Touring Renkleri

Beyaz BMW 5 Serisi Touring
Beyaz
Derin Mavi BMW 5 Serisi Touring
Derin Mavi
Duman Gri BMW 5 Serisi Touring
Duman Gri
Silver BMW 5 Serisi Touring
Silver
Siyah BMW 5 Serisi Touring
Siyah

BMW 5 Serisi Touring Resimleri

BMW 5 Serisi Touring Versiyonları

BMW 5 Serisi Touring Yorumları

BMW 5 Serisi Touring Misafir 30.05.2018
tam bir geniş aile arabası
(0)
Cevap Yaz

Daha Çok Kullanıcı Yorumu Gör
BMW 5 Serisi Touring için Görüşlerini Bildir
Gönder

BMW 5 Serisi Touring Hakkında Genel Bilgiler

BMW 5 Serisi Touring modern ve şık bir dış tasarımdan çok daha fazlasını sunar. İşlevsel olduğu kadar konforlu iç tasarım, BMW ConnectedDrive'ın yenilikçi servis ve destek sistemleri ile kusursuz bağlantı kurar. Ayrıca, BMW'ye özgü dinamizm ve verimliliğin üstün bir kombinasyonunu sunar.

BMW 5 SERİSİ TOURING'İ KEŞFEDİN.
Tasarım.
DIŞ TASARIM.
Kusursuz bir stile sahip BMW 5 Serisi Touring, dinamik orantıları ve modern şekliyle daha ilk bakışta etkileyicidir. Bu görünüm ön tasarımdan arka tasarıma kadar, etkileyici silüetin üzerinden tutarlı şekilde uygulanmıştır. Yeni opsiyonel LED farlar, ön tasarıma kararlı ve dinamik bir görünüm kazandırırken otomobilin karizmatik yüzünde ön plana çıkar ve güçlü bir ifade sunar. Cesur bir çift böbrek ızgara hafifçe ileri doğru uzanarak arkasında yatan gücü gösterir ve BMW 5 Serisi Touring'in ilgi odağı olmasını sağlar.
BMW Touring uzatılmış motor bölümü kapağı, kısa aks dışı mesafeleri ve geniş aks aralığı ile klasik biçimlerinin yanı sıra silüeti ile de iç tasarımdaki esnek alan miktarına işaret eder. BMW 5 Serisi Touring, yeni stop lambalarını da özgüvenle sergiler. Bu lambalar, optik derinlikleri ve L şeklindeki tasarımları ile yeni tasarlanmış tamponlara sahip arka tasarıma mükemmel bir şekilde entegre olur ve tüm görünüşü estetik ve keyifli bir şekilde tamamlar.

İÇ TASARIM.
Mükemmel tasarım; BMW 5 Serisi Touring'in iç tasarımı isteğe göre dikilmiş bir takım gibidir. Uyumlu görünüm ve yarattığı his, yüksek kaliteli malzemeler ile her detay en iyi şekilde tasarlanmıştır. Tipik BMW yapısında, mantıklı yapılandırılmış kokpit sürücüye yönelik tasarlanmıştır ve sürücüyü çevreler. Tüm araçlar ergonomik olarak düzenlenmiştir ve konfor işlevleri de yolcunun ulaşabileceği yerdedir. 
Yatay yüzeylerin ve sıkı hatların zarif bağlantıları, ön veya arka koltuklarda oturan tüm yolcuların ferahlık duygusunu deneyimlemesini sağlar. Optik merkez her zaman yola doğru eğimlidir ve iç tasarımın özgüvenli, modern görünümü net bir konfor ve güvenlik duygusu verir. İsteğe bağlı BMW Luxury aLine, BMW 5 Serisi Touring'in rafine ve lüks malzemelerine ve tasarımına özel ve bağımsız bir karakter kazandıran bir tasarım dünyası sunar.

ADAPTİF LED FARLAR.
Adaptif LED Farlar, şehir içi ve otoyollarda değişken aydınlatmalı Adaptif Farlar, viraj ışıkları ile otomatik uzun ve kısa far aktivasyonlu BMW Seçici Far (elektrokrom uzun far fonksiyonu) içerir. Sistem böylelikle her koşulda en ideal yol aydınlatmasını sağlar.
Hareketli ön farlar, siz direksiyonu çevirmeye başlar başlamaz, karanlığın en derin köşelerini görebilmenize izin verir. Kısa mesafeli görüş kabiliyetinin artırılması amacıyla otomobil hareketsiz haldeyken bile sinyal lambası etkinleştirildiğinde veya direksiyon çevrildiğinde viraj ışıkları otomatik olarak etkinleştirilir. Adaptif Farlar yolun her durumda ideal şekilde aydınlatılmasını sağlayarak aktif güvenliği önemli ölçüde artırır.
BMW Seçici Far (elektrokrom uzun far fonksiyonu) ortamdaki ışığa ve trafik durumuna bağlı olarak uzun huzmeli farları otomatik olarak yakıp söndürür ve gece otomobil sürerken kusursuz bir görüş kabiliyeti sunar. Sistem önde ilerleyen veya karşıdan gelen araçları algılar ve uzun huzmeli farları yoldaki diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önleyecek şekilde sürekli olarak ayarlar.

PANORAMİK CAM TAVAN.
Panoramik cam tavan yeni manzaralara açılan bir penceredir. Tavandan gelen ek ışık aynı zamanda otomobilinizde olağanüstü bir iç atmosfer yaratır. Güneş çok yoğun olduğunda, çift yüzer kaplama elektrikli olarak kapatılabilir. Kaydırma ve kaldırma işlevi sayesinde Panoramik cam tavan havalandırma açısından çeşitli seçenekler sunar. Entegre, otomatik olarak açılan rüzgar deflektörü yolcuları hoşa gitmeyen türbülanstan korumanın yanı sıra, tavan açık şekilde yolculuk edilirken üst düzey akustik konfor da sağlar.

İÇ MEKAN.
BMW 5 Serisi Touring'in benzersiz atmosferi mutlak konforu ve otomobilin her koltuğunda kendinizi evinde hissedeceğiniz bir ortamı vurgular. Merkez konsol sürücüye dönük yerleştirilmiştir. Tüm göstergeler ve ekranlar, içgüdüsel olarak bakacağınız yerlere yerleştirilmiştir. Opsiyonel BMW Head-Up Display ile sürücü en önemli bilgileri ön cam üzerine, görüş alanı içerisine yansıtılmış şekilde görür. BMW 5 Serisi Touring'in eşsiz bir genel deneyim sunan iç tasarımını isteğe göre uyarlamak için bir dizi donanım sunulur.

Hizmetler ve Uygulamalar.
SİZ YOLU AÇIN. TÜM DÜNYA SİZİ İZLESİN.
BMW 5 Serisi Touring'deki BMW ConnectedDrive Hizmet ve Uygulamaları.
İletişim, bilgi ve eğlence. BMW ConnectedDrive tarafından sunulan Hizmet ve Uygulamalarla mobiliteyi tamamen yeni şekliyle keşfedin.

CONNECTEDDRIVE HİZMETLERİ.
ConnectedDrive Hizmetleri size yolda geniş kapsamlı bilgi, eğlence ve hizmet özellikleri sunar.
Bunlar arasında, hava durumu, haberler, online arama ve ayrıca ofis fonksiyonları gibi güncel, yerel bilgilere ulaşabilmeyi sağlayan BMW Online yer alır. Web kameraları, park bilgisi gibi kişiselleştirilmiş hizmetlerin bir araya getirilmesi de mümkündür.
Bu seçenek aynı zamanda BMW Connected gibi akıllı telefon uygulamalarına güvenli ve sınırsız erişimi de içerir.

BLUETOOTH OFİS.
Bluetooth Ofis, otomobilde geçirdiğiniz zamanı daha verimli kullanmanızı sağlar. Bluetooth ve USB cihazları bağlantısı, dışarıdayken ve yoldayken günlük hayatınızı rahatça organize edebileceğiniz anlamına gelir. E-mailler, tarihler, görevler ve metin mesajları Kontrol Ekranı'nda görüntülenir. www.bmw.com/bluetooth adresinde, tüm uyumlu cep telefonları ve akıllı telefonların bir listesini bulabilirsiniz.

AKILLI ACİL DURUM ÇAĞRISI.
Akıllı Acil Durum Çağrısı yirmi dört saat boyunca, eğitimli bir personel tarafından, yurtdışında olsalar bile sürücünün ana dilinde hızlı, hedefe yönelik yardım sağlar. Bir hava yastığının açılmasına veya emniyet kemeri gergilerinin etkinleşmesine neden olan ciddi bir kaza meydana gelirse, otomatik olarak bir akıllı acil durum çağrısı yayınlanır. Otomobilin kesin konumu, kazanın şiddeti ve yolcuların olası yaralanma riski gibi bilgiler otomobilde bulunan yerleşik SIM kart aracılığıyla, yani cep telefonundan bağımsız olarak BMW Çağrı Merkezine iletilir. BMW çağrı merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini durumdan haberdar eder ve kurtarma hizmetleri ulaşana dek telefonla yardım sağlar. Acil durum çağrısı yolda başkalarının başına bir kaza gelmesi durumunda da manüel olarak çalıştırılabilir.

UZAKTAN ERİŞİM.
Uzaktan Erişim ile My BMW Uygulaması üzerinden çeşitli fonksiyonlar kontrol edilebilir. Yardımcı ısıtıcıya kumanda edilebilir.
My BMW Remote App fonksiyonları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanılabilir. Ayrıca, varış adreslerini doğrudan aktarmak da mümkündür. Otomobilin park halinde olduğu konumu gösterilebilir. BMW Çağrı Merkezi aracılığıyla otomobili kilitlemek mümkündür. Bu fonksiyonları kullanmak için ConnectedDrive hizmetlerinin yanı sıra yardımcı özel ısıtma paketi ve bu hizmetin müşteri portalından etkinleştirilmesi gerekir.

GERÇEK ZAMANLI TRAFİK BİLGİSİ.
Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI), her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Gecikmelerin zaman ve süresiyle ilgili kesin ayrıntılar neredeyse gerçek zamanlı olarak aktarılır. Veriler, cep telefonu şebekelerinin hareket profilleri, otomobil filolarına ait GPS verileri, akıllı telefon uygulamaları gibi kaynaklardan toplanır. Veri en yakın 500 metredeki trafik sıkışıklığını belirlemeyi mümkün kılacak şekilde analiz edilir. Bu özellik RTTI'nin otoyollarda, ana yollarda, kırsal yollarda ve çeşitli şehir yollarındaki mevcut trafik durumunu gerçek zamanlı olarak bildirmesini mümkün kılarken verimli alternatif rotalar da sunar.
Yalnızca opsiyonel ConnectedDrive Hizmetleri donanımı ile birlikte sunulur.

Line'lar ve Donanım.
LUXURY LINE BMW 5 SERİSİ TOURING.
BMW 5 Serisi Touring Luxury Line, özellikle klasik ve şık tasarımıyla etkileyicidir. Parlak Krom farklı ve şık tasarım öğeleri dış tasarımdaki seçkinliği sportif çeviklikle birleştirir ve line'a özgü karakteri yansıtır.

M SPORT PAKET.
Sportif estetiğin en iyi örneğini sunan isteğe bağlı M Sport paket, BMW 5 Serisi Touring'in geleceğe dönük dinamiklerini en enerjik haliyle sunar. M Sport süspansiyon* sürüş dinamiklerini güçlendirip performansı iyileştirirken, seçkin donanım ayrıntıları da görsel bir hayranlık uyandırır.
*xDrive modelleri hariç

BMW INDIVIDUAL.
Kişiliğin benzersizliği her ayrıntıda görülür. İşte gerçek ayrıcalığın kaynağı. Kusursuzluk arayışınızda kendinizi ifade edin.

PAKETLER.
BMW 5 Serisi Touring otomobiliniz için özel aksesuarlar söz konusu olduğunda ilk seçiminiz BMW donanım paketleridir. Türkiye’de hangi paketlerin mevcut olduğunu Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcıları’na sorabilir veya Tasarlayıcı’yı kullanarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

ORİJİNAL BMW AKSESUARLARI.
Orijinal BMW Aksesuarları ile BMW 5 Serisi Touring otomobilinizin sportifliğini ve şıklığını vurgulayın. Burada kullanışlı ve yüksek kaliteli ürün seçeneklerini bulabilirsiniz.

313 BG
BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli motorlar, ekonomik açıdan önemli saf dinamikler sağlar. Yüksek performansları ile önemli ölçüde azaltılan yakıt tüketimi ve emisyon yenilikçi BMW EfficientDynamics teknoloji paketi sayesindedir. En son nesil commonrail direkt enjeksiyon, çok kademeli turboşarj ve değişken türbin geometrisinin BMW 535d'deki bileşimi, etkileyici bir 313bg güç ve 630Nm tork üretir. Bu güç sıralı 6 silindirli motorun 0'dan 100km/sa hıza yalnızca 5,4 saniyede ulaşabilmesini sağlar (xDrive: 5,3 saniye). Aynı zamanda ölçülü şekilde 5,9 ila 5,5 lt/100 km (6,2 ila 5,9 lt) dizel tüketir. BMW 530d'de motor 258 bg motor gücü ve 1.500 dev/dk'dan itibaren 560 Nm maksimum tork sunar. Otomobil, 0'dan 100km/sa hıza 5,9 saniyede ulaşırken (XDrive: 5,9 sn), yakıt tüketimi 100 km'de 5,7 - 5,3 litrede kalır (xDrive: 6,0 - 5,7 lt). Standart olarak yer alan BMW BluePerformance teknolojisi sayesinde, BMW Twinpower Turbo sıralı 6 silindirli motor EU6 emisyon normunu da karşılar.

DAHA AZ KAYNAK DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.
BMW 5 Serisi Touring'de BMW EfficientDynamics.
BMW 5 Serisi Touring, verimlilik açısından da öncüdür. Tüm BMW 5 Serisi modelleri daha fazla sürüş keyfine yönelik olarak toksik emisyonu azaltırken tüketimi önemli oranda düşüren BMW EfficientDynamics önlem ve teknoloji paketini içerir.

BMW 520d.
BMW 520d'nin BMW TwinPower Turbo 4 silindirli dizel motoru 2,0 litre kapasitesiyle olağanüstü seviyede 190bg (140 kW) güç üretir. CommonRail direkt enjeksiyon ve turboşarjı değişken türbin geometrisiyle birleştirir ve azami hızı 229 km/sa'tir (Steptronic şanzıman: 226km/sa; xDrive Steptronic şanzıman: 220 km/sa). 0-100 km/sa hızlanmasını 8,1 saniyede gerçekleştirir (Steptronic şanzıman: 8,0 saniye; xDrive Steptronic şanzıman: 8,2), 1750-2500 dev/dk arasında tork değeri 400 Nm'dir. Verimli ortalama yakıt tüketimi: 5,0 - 4,6 l/100 km (Steptronic şanzıman: 4,9 - 4,5 l, xDrive Steptronic şanzıman: 5,4 - 5,1 l/100 km), 132 - 122 g/km değerinde CO2 emisyon değerlerini elde eder (Steptronic şanzıman: 128 - 118 g/km, xDrive Steptronic şanzıman: 143 - 133 g/km).

ECO PRO MODU.
ECO PRO Moduna geçiş yapar yapmaz her şey daha fazla verimliliğe göre ayarlanır ve kişisel sürüş stilinize göre bu özellik yakıt tüketiminde yüzde 20'ye kadar tasarruf yapabilmenizi sağlar (bir şirket içi BMW yakıt tüketimi çalışmasına göre).
Seyir fonksiyonu (yalnızca Steptronic şanzımanla), ön izleme asistanı ve ECO PRO Rota (ikisi de yalnızca Professional Navigation Sistemi ile birlikte sunulur) gibi ek fonksiyonlar yüzde beş oranında daha fazla tasarruf potansiyeline sahiptir. Bu mod gaz ve şanzıman tepkisinin yanı sıra vites değiştirme noktalarını da optimize eder ve ısıtma/klima stratejisini akıllı şekilde uyarlar. Kontrol Ekranı yakıt tüketimini o anda hangi EfficientDynamics teknolojisinin azalttığını gösterir. Verimliliği daha fazla artırabilmeniz için mevcut sürüş durumunuzla ilgili ECO PRO önerileri de gösterilir.

EU6 EMİSYON STANDARDI.
1917 yılından bu yana BMW'nin temel rekabet alanında yer aldıklarından BMW motorları daima zamanının ötesindedir. BMW 5 Serisi Touring'in motorları bunu özellikle etkileyici bir biçimde kanıtlar. Olağanüstü performans, anında tepki ve akıcı sürüş özellikleriyle gelişmiş sürüş konforunun yüksek standartlarını karşılar. 
Tüm dizel motorlarda standart olan BluePerformance teknolojisi geleceğe yöneliktir ve dizel motorun emisyon davranışını daha fazla optimize eder. Dizel partikül filtresi ve oksidasyon katalizörüne ek olarak, bir nitrojen oksit dönüştürücüsü de emisyon içerisindeki NO2'yi çok daha fazla azaltır. Bazı modeller AdBlue enjeksiyonlu SCR dönüştürücüsü (SCR = seçici katalitik azaltma) gibi farklı yöntemlerle nitrojen oksidin azaltılmasını sağlar. Bir AdBlue üre çözeltisi enjeksiyonuyla harekete geçirilen kimyasal reaksiyon NO2 oranını önemli ölçüde azaltır. Uzun vadede bu özellik sürekli olarak azaltılmış emisyona sahip dünyanın en temiz dizel otomobillerinden birinin ortaya çıkmasını sağlar. Böylece katı EU6 emisyon standardı karşılanır.

AERODİNAMİK ÖZELLİKLER.
Otomobil tasarımının tamamı BMW EfficientDynamics felsefesini yansıtır. Optimize edilmiş, aerodinamik ön rüzgarlık ve alt gövde, hava direncini ve yakıt tüketimini azaltan yenilikçi geliştirmeleri içerir.
Tüm ön kısım, yeni tasarlanan ön rüzgarlık dahil olmak üzere, BMW EfficientDynamics felsefesinin göstergesidir. Soğutma hava girişlerinin optimize edilmiş tasarımı da gelişmiş aerodinamiklere katkıda bulunarak hava direncini azaltır. Aynısı, hava girdabını azaltmak için özel olarak tasarlanmış olan çamurluk davlumbazları için de geçerlidir.
Motor bölümünü de koruyan düz alt gövde kapağı, otomobilin aerodinamiğini büyük ölçüde iyileştiren ek bir detaydır. Bu yeni kapak aerodinamik açısından avantajlı olmasının yanı sıra; aynı zamanda ses yalımını geliştirir ve paslanmaya karşı büyük ölçüde koruma sağlar.

FREN ENERJİSİ GERİ KAZANIMI.
Kinetik enerji.
Her fren yaptığınızda, kinetik enerji ortaya çıkar. Şimdiye kadar bu enerji kullanılmadan boşa gidiyordu. Fren Enerjisi Geri Kazanımı, daha önce göz ardı edilmiş bu potansiyelden yararlanır. Sürücü her fren yaptığında veya ayağını gaz pedalından çektiğinde, üretilen rölanti enerjisini toplayarak elektrik enerjisine dönüştürür. Bu elektrik enerjisi daha sonra otomobilin aküsünün şarj edilmesinde kullanılır. Akıllı enerji yönetimi sistemi, alternatörün artık sürekli olarak çalışması gerekmediği anlamına gelir ve jeneratör üzerindeki gerilimi azaltır. Böylece, klasik BMW EfficientDynamics felsefesine uygun olarak yakıt tüketimi azalır ve performans artar.

OTOMATİK START/STOP İŞLEVİ.
Motoru kapatarak yakıttan tasarruf edin.
Otomatik Start/Stop işlevi yakıtın yalnızca otomobil hareket halindeyken kullanılmasını sağlar.
Otomatik Start/Stop işlevi trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte beklerken otomobil rölantiye geçtiği anda ve sürücü ayağını debriyajdan çektiğinde (düz şanzıman) veya tamamen durmak üzere fren yaptığında (Steptronic şanzıman) yakıt tasarrufu yapmak üzere motoru durdurur.
Bilgi Ekranı'ndaki bir sinyal Otomatik Start/Stop işlevinin aktif olduğunu gösterir. Vitese geçer geçmez (düz şanzıman) veya ayağınızı fren pedalından çeker çekmez (Steptronic şanzıman), motor saniyeden çok kısa bir sürede çalışır ve gecikme olmadan yolunuza devam edebilirsiniz.
Otomatik Start/Stop işlevi, sürüş konforu veya güvenliğinden asla taviz vermez. Motor ideal çalışma sıcaklığına ulaşmadığında, iç kısım yeteri kadar ısınmadığında veya soğumadığında, akü seviyesi çok düşük olduğunda ya da direksiyon döndürülürken devre dışı kalır. Gerektiğinde merkezi bir kontrol ünitesi, otomobil hareketsiz dururken bile motoru yeniden çalıştırır. Bu duruma örnek olarak otomobil ileri doğru yatmaya başlaması veya ön camın buğulanması gösterilebilir. Otomatik Start/Stop işlevi bir düğmeyle istenildiği zaman kapatılabilir.

Bu aracın üretimi durdurulmuştur.
Teklif talebi alamazsınız.
Hemen Sana Özel Teklif Al
Son 24 saatte 5 kişi bu modeli inceledi.
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle