Sıfıraraçal.com

BMW Yenilenebilir Enerji İle Akü Hücreleri Üretecek

BMW Yenilenebilir Enerji İle Akü Hücreleri Üretecek

BMW Yenilenebilir Enerji İle Akü Hücreleri Üretecek

BMW doğayı korumak için yenilenebilir enerji ile akü hücreleri üreteceğini açıkladı.

Alman otomotiv üreticisi BMW, elektrikli otomobillerinde yenilenebilir enerji ile üretilen pil hücrelerini kullanacaklarını duyurdu.

İlginizi Çekebilir: BMW i3 Menzil Mesafesini Artırdı!

BMW’nin CEO’su Oliver Zipse Açıklamalarda Bulundu

BMW CEO’su Oliver Zipse, şirketin web sitesi üzerinden yayımlanan bir röportajda yaptığı açıklamalar şöyle;

“Şimdi hücre imalatçılarımızla beşinci nesil akü hücrelerimizi üretmek için sadece yeşil güç kullanacakları konusunda bir sözleşme imzaladık.” dedi.

BMW’de Dahil Olmak Üzere Otomotiv Firmaları Yenilenebilir Enerjiye Yöneldi

Güvenli ve konforlu seyahatler için özel araçları tercih ediyoruz. Özellikle de korona virüsü salgınından sonra sağlığımız için özel araçlarımızla yolculuk yapıyoruz. Özel aracı olmayan insanlar araç kiralarken, bütçesini düşünenler ise daha ekonomik olan küçük hacimli motosiklet ve bisikletleri tercih etmekte.

Karbon Salınımı Düşük Otomobiller Tercih Edilmelidir

Haziran ayıyla birlikte koronavirüs salgınının az da olsa kontrol altına alınmasıyla beraber araç kullanımı artmaya başladı. Fakat kullanmış olduğumuz araçlar doğaya zarar vermekte. Motorlu taşıtlar üzerinde kullanılan fosil kökenli yakıtlar ve yanmadan sonra ortaya çıkan egzoz gazı hava kirliliğini olumsuz etkilemektedir. CO2 (atmosfere salınan karbon) emisyonunu en aza indirmek için CO2 emisyonu az olan otomobiller tercih edilmelidir.

Hükümetler ve otomotiv firmaları CO2 emisyonunu azaltmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldi. Bu alanda yatırım yapan firmalara destek sağlanıyor. Özellikle son zamanlarda doğaya daha az zarar verdiği için otomobil kullanıcıları elektrikli araçlara yönelmeye başladı bile.

Elektrikli Otomobillere Talep Gün Geçtikçe Artıyor

Elektrikli otomobillere taleplerin artmasıyla birlikte otomotiv firmaları elektrikli otomobillerin üretimini artırdı. Elektrikli araçların kullanımını yaygınlaştırmak için de elektrikli şarj noktalarını kişilerini rahat bir şekilde kullanabileceği yerlere konumlandırıldı.

BMW Elektrikli Araçların Pil Hücreleri İçin Kolları Sıvadı

Yaşanan bu gelişmelere göre Alman üretici BMW’de, elektrikli araçlarda yenilenebilir enerji kullanarak üretilen pil hücrelerini kullanacaklarını duyurdu. Geçtiğimiz yıl BMW, Çin pil hücresi üreticisi Contemporary Amperex Technology ve Samsung SDI firmaları tarafından 10 Milyar Euro’dan fazla pil hücresi sipariş etti.

CEO Oliver Zipse, Almanya’nın Erfurt şehrinde bir pil hücresi üretim tesisi kurulacağını ve 2026 yılından itibaren yılda 60 GWh değerinde hücre üretmeyi hedeflediklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir: Yeni BMW İX3 İçin Son Rötuşlar

BMW bu sene elektrikli BMW iX3’ü ve gelecek yıl BMW iNEXT ve BMW i4’ü otomobil kullanıcıları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

BMW’nin yenilenebilir enerji için pil hücresi üreteceğini  öğrendiğimize göre güncel BMW 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Sadece BMW modelleri değil diğer tüm sıfır araç fiyatlarını da inceleyebilirsiniz. Eee hadi binlerce sıfır araba sifiraracal.com da seni bekliyor.

BMW Yenilenebilir Enerji İle Akü Hücreleri Üretecek İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle