Sıfıraraçal.com

BMW Yeni Elektriklisi iX’i Tanıttı

BMW Yeni Elektriklisi iX’i Tanıttı

BMW Yeni Elektriklisi iX’i Tanıttı

2021 Yılında üretimine başlanacak olan araç BMW’nin elektrikli araçları arasında özellikleri sayesinde en üst sıraya oturacak.

İlginizi Çekebilir: BMW'nin yeni SUV'si X8 Objektiflere Poz Verdi

Alman güç dönüşümünün en son üyesi olan BMW iX ortaya çıktı. İNext olarak geniş bir tam elektrikli ve ileri teknoloji araç yelpazesi karşınızda. Bavyeralı üretici henüz üretime geçmemiş bir model çıkardı ve aklımıza kazınacak olan iX logosunu tanıttı.

Aşağıda görebileceğiniz büyük SUV'nin yarı otonom teknoloji ile donatıldığını da belirtmekte fayda var. iX, BMW'nin gurur duyduğu en büyük projelerden biridir ve işleme gücü, önceki modellerin çoğundan 20 kat daha fazla veriyi işleyebilir.

BMW iX’in Dış Tasarımı

Teknolojinin yanı sıra aracın dış tasarımı da "veri işleme hızı" ile şaşırtıcı. İX'in boyutu BMW'nin diğer SUV'larına çok benziyor; X5 uzunluğuna, X6 yüksekliğine ve X7 çerçeve boyutuna sahip.

Tamamen kapalı ön kısmın devasa ızgara tasarımı hakkında ne düşündüğümüzü tam olarak bilmiyoruz. Ancak günümüzde bu ve benzeri tasarımların otomotiv dünyasında standart hale geldiği söylenebilir. Hava sirkülasyonu gerektirmeyen araçların böbrek ızgaraları son teknoloji sensör ve kameralarla donatılmıştır.

BMW yöneticilerinden Adrian van Hooydonk otomobili şu şekilde tanımladı: "BMW iX, teknolojiyi bize özel bir tasarım ile birleştirebileceğimizin gerçek bir kanıtı. Oldukça kompleks bir teknolojiye sahip olan aracın sürüş dinamikleri sadelik üzerine kurulu."

BMW iX’in İç Tasarımı

Aracın ilk altıgen direksiyon simidi BMW logosunu taşıyor Bu tasarım sayesinde, genişletilmiş bilgi-eğlence sistemi ve dijital gösterge paneli için daha rahat bir görünüm sağlayabilir. Bavyeralı üretici, koltuğun yüksekliğini ve konumunu kapı paneline taşıdı. BMW'nin en büyük cam yüzeyini taşıyan araç olarak iX de tarihte geriledi.

BMW iX’in Teknik Özellikleri

BMW'nin beşinci nesil elektrik ünitesi, dev SUV'un derisinin altında gizli. İki elektrik motorlu bir araç "500 hp veya daha fazla" çıkış yapabilir. Alman markasının yaptığı hesaplamalara göre araç 0-100 km / s hıza yaklaşık 5.0 saniyede çıkabiliyor.

İX'i benzersiz kılan, devasa 100 kWh pilidir. Aracın WLTP döngüsündeki testine göre iX bu bataryayı 600 kilometre dayanacak şekilde kullanabilir. Ancak, aracın hala geliştirilme aşamasında olduğunu hatırlamakta fayda var.

Dikkat çeken bir diğer detay ise aracın şarj hızı olacak. EV, bataryasının% 70'ini yaklaşık 40 dakikada şarj edebilen 200 kW'a kadar hızlı şarj desteği sağlıyor. 10 dakika şarj etmek, kullanıcılara 120 kilometre menzil sağlayabilir.

Şu anda, iX'in ne zaman üretime başlayacağı belli değil. Ancak aracın 2021'in ikinci yarısında üretime geçeceğine inanıyoruz.

BMW Fiyat Listesi

Yeni BMW iX hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncelBMW fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm BMW modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

BMW Yine Yaptı Yapacağını İşte Yeni BMW 128Tİ

 

BMW Yeni Elektriklisi iX’i Tanıttı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle