Sıfıraraçal.com

BMW M3 Elektrikli Çağın Kapılarını Araladı

15 Eylül 2023 Cuma

Dünyanın en büyük otomobil markalarından olan BMW, elektrik araç sektöründe oldukça aktif ve BMW M3 modeli de elektrikli olarak gelecek.

Geçmiş aylarda kesin alınmış bir karar yok fakat yüzde yüz elektrikli BMW M3 ve BMW M4 modelleri kesinlikle masada yer alıyor haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda o zaman bazı önemli açıklamalarda bulunan “M” departmanının başındaki yöneticilerden Frank van Meel, yüzde yüz elektrikli M3 ve M4 otomobillerin ihtimaller dahilinde olduğunu, fakat sadece önceki jenerasyondan ölçülebilir derecede daha iyi olduklarını kanıtlamaları halinde gerçeğe dönüştürülecekleri kaydedilmişti.

Frank Van Meel’in açıklamasına göre çıkarılan her yeni BMW M modeli, bir öncekinin performansını aşmak zorunda olacak. Eğer BMW yeni M otomobilleri için konulacak performans hedeflerini sadece elektrikli aktarım kullanarak gerçekleştirecek olursa, bir sonraki M3 ve M4 gerçek anlamda elektrikli olabilir açıklaması kayıtlara geçmişti.

Bu konuda doğrulama bugün netlik kazandı. Alman otomobil üreticisi BMW’nin ürün geliştirme şefi Frank Weber, ilk tamamen elektrikli BMW M3 modelinin otomotiv pazarına sunulacağını doğruladı.

Yeni jenerasyon Neue Klasse platformunu merkeze alacak ve iddiaya göre dört ayrı elektrik motoru üzerine inşa edilecek. Otomobil, tahminlere göre 2027 yılı civarında lanse edilecek ve yeni bir çağın başlangıcı olacak. Frank van Meel, markanın farklı temelleri aynı anda sunmayacağını da söylemişti. Bu konuda Meel çok net olarak BMW’nin sadece tek bir güç aktarma organı kullanmayı tercih edeceğini söylemişti. Yani gelecek Yeni BMW M3 modelleri için hem elektrikli hem de benzinli motor üniteleri sunulmayacak, mantıklı şekilde tek bir odak noktada bulunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemiz sıfıraraçal.com üzerinde yer alan araç karşılaştırma sayfamızdan dilediğiniz tüm araçları muadilleri ile kıyaslayabilir, kampanyalı araçlar sayfamızdan güncel sıfır araç kampanyalarını inceleyebilir ve beğendiğiniz sıfır araç modeli için size özel ücretsiz fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

BMW M3 Elektrikli Çağın Kapılarını Araladı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

BMW Yorumları

Misafir
25.09.2023
BMW X1 için yapılmış
Aracımı 2022 kasımda aldım. Ve 10 ay sonra akü sıkıntı çıkardı. Önce sürüş desteği kısıtlı diyordu sonra akü bizi yolda bıraktı. Araç yatan bi araç değil hergün kullanımda. Servis yardımcı olmuyor. Prosedür falan diyor. Sanki insanların bu kadar boş zamanı var. Hiç memnun değilim.
Misafir
19.09.2023
BMW 3 Serisi Gran Turismo için yapılmış
Super bir araç.Cok memnunum 3 cocuklu bir aileyiz herkese yetecek kadar alan var.Konfor yol tutuşu hersey super.
Misafir
14.09.2023
BMW 2 Serisi Gran Tourer için yapılmış
Harika bir araba Gran Tourer, yükseklik, geniş, uzun, 7 koltuğu yatınca yatak oluyor, konforlu bir suv. İnşallah Türkiye ye gelirde alır
Misafir
10.09.2023
BMW yeni X3 için yapılmış
Çok şık ve konforlu ..10 litre yakıyor
Misafir
10.09.2023
BMW 3 Serisi Sedan için yapılmış
Hazirandan bu yana 3 ayda 1 milyon artmış fiyatı. Sebebini bilen var mi
Misafir
10.09.2023
BMW X4 için yapılmış
Cok iyi tavsiye ederim
Misafir
09.09.2023
BMW M3 Touring için yapılmış
bende var qok ıyı
Misafir
27.08.2023
BMW X1 için yapılmış
Arkadaşlar ben BMWX1 aldım dizel yakıtı nereden almalıyım
Misafir
21.07.2023
BMW X6 için yapılmış
Yahu turkiyede tenekeler e arabanin sahi krali filan derler bu normal ama almanyada hiç tutulmadı dediğiniz gibi şaheser olsa 10 bin euroya bulunmazdi Bende merak ettim neden tutulmuyor diye turkce yorumlara baktım sustum 1??
Misafir
13.07.2023
BMW 2 Serisi Gran Tourer için yapılmış
10 tane 20 tane doblo’dan üstün.yol tutuşu performans yakıt tasarrufu ve sağlamlık harika bence
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle