2020 BMW X1 Hibrit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2020 BMW X1 Hibrit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Güncel ürün gamında önemli bir oranda pay sahibi olma potansiyeli olan BMW X1 hibrit, gelecek yıl içinde ülkemizde de olacak.

İlk defa geçtiğimiz 2019 Mayıs ayında karşımıza çıkan 2020 BMW X1 ailesi, markanın genel nimetlerini paralel eğride yansıtan detayları ile dikkat çekti. BMW’nin “böbrek büyütme operasyonu” için kendi dinamikleri içerisinde ileriye taşıdığı yeni nesil modern donanımlarıyla elini çokca güçlendirdi.

 

İlginizi Çekebilir: Makyajlı BMW M5 Görüntülendi

 

Elbette ki işin sadece tasarım ve donanım kısmında kalmadı bu ileriye atılan adım hamlesi. İkinci nesili ile birlikte kaputunun altında artık hibrit motor ünitesi ile de kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanan BMW X1 için bu dinamikleri asfalt üzerinde gösterme zamanı geldi.

2019 yılının sonuna doğru İngiltere’nin de içerisinde yer aldığı ilk parti Avrupa ülkelerinde satışına başlanacak olan 2020 BMW X1 hibrit için detaylı teknik özellikleri net bir şekilde değerlendirebiliyoruz.

 

 BMW X1 Hibrit teknik özellikleri

 

Aracın içten yanmalı ve elektrik motorundan oluşan reçete bileşenleri aslında bize çokta yabancı gelmemekte. BMW 2 Serisi ailesinde de göreceğimiz sistemden faydalanan mühendislerin içten yanmalı ayağındaki ünite 1,5 lt’lik turbo üç silindir motor üstleniyor.Tek başına yaklaşık 125 bg güç ve 230 Nm tork üreten bu  motor ünitesine 95 bg güç ve 165 Nm tork üreten elektrikli bir ünite eşlik ediyor. BMW tarafından açıklanan kombinasyonunda ise karşımıza 220 bg güce ve 385 Nm tork üreten X1 versiyonu çıkıyor.

Teknik tablonun devamında ise performans verilerini meraklıları ile paylaşan BMW, aracın 0’dan 100 km/h’e 7 saniyeye ihtiyaç duyarken maksimum hız ise 191 km/s dolaylarına erişebileceğini söylenmekte.

Sadece elektrik modunun da etkisiyle yeni X1’in ortalama tüketim değeri 100 km de 2 lt ile 3 lt arasında seyrederken, karbon salınım değerinin km de 43 gr olması da gayet tatmin edici.

Saf elektrik modun da 135 km/s hıza kadar ulaşabilen hibrit versiyonun 450 lt olan bagaj kapasitesinde herhangi bir farklılık olmaması da dikkat çekiyor.

 

İlginizi Çekebilir: BMW 5 Serisi Dijital Olarak Hayal Edildi

 

xDrive25e ismiyle ürün gamındaki yerini alacak olan X1 hibrit, emisyon standartlarının iyice sıkılaştığı süreçte gerek marka gerekse de kullanıcılar için önemli bir opsiyon olması bekleniyor.

2020 BMW X1 Hibrit Hakkında Bilinmesi Gerekenler İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement