Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

2019 Model BMW M3 Modeli AWD Sürüşe Sahip Olacak

2019 Model BMW M3 Modeli AWD Sürüşe Sahip Olacak

2020 BMW M3 modeli için ortada çok fazla iddia gezse de aracın detayları hakkında spekülasyon dışında pek fazla bir şey de duymak mümkün değildi. Bugüne baktığımızda ise, BMW modelinin M kanadının en yetkili ağzından önemli açıklamalar geldi.

İlginizi Çekebilir: Bu Audi RS8 Yalnızca 1 Adet Üretilmiş

Car Magazine'de yer alan haberlere baktığımız zaman Flasch yeni modeli hakkında şu ifadelere yer verildiğini gördük: "Yeni BMW M3, S58 adını verdiğimiz motoru kullanacak. Aynı motoru X3 M ve X4 M'de de kullanıyoruz. Bu 3.0 litrelik M Twin Power motor, 480 beygir gücü üretebilecek". BMW yöneticilerinin ifadelerine göre daha performanslı Competition türevinde ise bu güç değeri ortalama 510 beygir gücüne kadar yükselebiliyor.Aslında bu rakamlar en yakın rakibi Mercedes-AMG C63 ile kıyaslandığı zaman Stuttgartlı üreticinin aracı 4.0 litrelik V8 motorundan 476 beygir gücü yakalayabiliyor. Giriş seviyesi modeli M3 modelinden güçsüz kalsa da C63 S'in 510 beygir gücündeki motoru, Bavyeralı rakibinin verileriyle birebir aynı görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Toyota’da Kaçırılmayacak Yaz Fırsatları

Aracın tork departmanında ise C63'ün 649 Nm, C63 S'in ise 700 Nm çıkışa sahip olduğunu belirtebiliriz. BMW M3 modelinin buradaki performansı ise hem Competition hem de giriş versiyonunda 600 Nm'lik çıkışı geride bırakıyor.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun 0 km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement