Sıfıraraçal.com

Üretimi Sona Eren Audi TT Banttan İndi

27 Kasım 2023 Pazartesi

Alman otomobil üreticisi Audi, TT’nin tasarımı, performansı ve konforu ile dünya çapında büyük beğeni toplamıştır. Ancak son yıllarda coupe modellerine olan talebin azalması ve elektrikli otomobillere yönelik artan ilgi, TT’nin üretiminin sona ermesine neden olmuştur. Audi, 2023 yılının sonunda TT’nin üretimini durduracağını ve yerine yeni bir elektrikli model getireceğini resmen açıklamıştır .

Audi TT’nin üretiminin sona ermesi, otomobil severler için üzücü bir haber olsa da, Audi TT’nin veda etmesini sessizce yapmayacak. Şirket, TT’nin son versiyonu olan Final Edition’ı Birleşik Krallık’ta piyasaya sürmüştür. Bu versiyonda, aracın aynalarından egzozlarına kadar birçok parçası siyah renkte tasarlanmıştır. Kırmızı fren kaliperleri ve siyah jantlar ise aracın sportif görünümünü tamamlamaktadır. Audi, TT Final Edition’ı Tango Kırmızısı, Buzul Beyazı ve Metalik Chronos Grisi renk seçenekleriyle sunmaktadır. Aracın iç mekanında da siyah ve kırmızı detaylar, Alcantara malzeme ve deri paketi ile dikkat çekmektedir.

Audi TT Final Edition, coupe ve roadster olarak iki farklı kasa tipinde satışa sunulmuştur. Coupe versiyonunun fiyatı 41.910 pound, roadster versiyonunun fiyatı ise 43.660 pound olarak belirlenmiştir. Ayrıca, daha güçlü bir motor seçeneği sunan TT S Final Edition da mevcuttur. Bu versiyonun coupe fiyatı 54.685 pound, roadster fiyatı ise 56.435 pound olarak açıklanmıştır. TT Final Edition’ın satışları Mart 2023’te başlamış ve ilk teslimatlar Nisan 2023’te gerçekleşmiştir. Birleşik Krallık, 2022 yılında TT’nin en çok satıldığı pazar olmuştur.

TT Final Edition, Audi’nin TT modelinin 25 yıllık başarı öyküsünü kutlamak için özel olarak tasarlanmış bir versiyondur. Bu versiyonda, TT’nin ilk neslinden itibaren kullanılan bazı tasarım öğeleri korunmuş, ancak modern teknoloji ve donanımlarla güncellenmiştir. TT Final Edition, TT’nin ikonik tasarımını, dinamik sürüşünü ve yüksek kaliteli malzemelerini bir araya getirerek, TT’nin sevenlerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.

Audi TT, 25 yıllık üretim sürecinde birçok ödül ve başarıya imza atmıştır. Özellikle ilk nesil TT, otomobil dünyasında bir ikon haline gelmiştir. Audi, TT’nin yerini alacak yeni elektrikli modelin de aynı başarıyı yakalayacağını ummaktadır. Ancak TT’nin sevenleri, bu efsanevi otomobili unutmayacak ve her zaman hatırlayacaktır.

Üretimi Sona Eren Audi TT Banttan İndi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Audi Yorumları

Misafir
22.02.2024
Audi RS5 Sportback için yapılmış
SÜPER
Misafir
18.02.2024
Audi A6 için yapılmış
Bende A 6 / 40 lık 2023 model aldım Mercedes'ten geçtim audiye tek kelime muhteşem iyiki bu aracı almışım
Misafir
09.02.2024
Audi Q3 için yapılmış
Audi Q3 sportback aracın deposunu doldurduk. 540 km yol yapar gösteriyor. Bir tuhaflık yok mu
Misafir
20.12.2023
Audi RS7 Sportback için yapılmış
Ben almak istiyorum ama alamıyorum nie aylık 18 bin lira para kazanıyorum kısacası hayel
Misafir
20.12.2023
Audi RS7 Sportback için yapılmış
Çok pahalı bu kadar pahalı olması hiç iyi değil
Baran Işık
16.12.2023
Audi A3 Sedan için yapılmış
Merhaba mtv muafiyetinden yararlanacağım fakat A3 Sedan 2024 yılı limitinin 8-9 bin tl üstünde kalıyor. Bayide bunu pazarlıkla halledebilir miyiz?
Ahmet
10.12.2023
Audi A4 için yapılmış
2009 model A4 1.8 TFSI Multitronic 160 kullananınız veya bilgi sahibi olanınız var mı? tavsiye eder misiniz? Benim için motoru ve yürüyeni önemli.
Misafir
29.11.2023
Audi RS5 Sportback için yapılmış
Öyle bir arabam yok ama hayali güzel ve güçlü bir araba
Misafir
24.11.2023
Audi A5 Sportback için yapılmış
Çok basık bir araç kesinlikle aile aracı için uygun değil 1.80 boy üzeriyseniz kesinlikle kullanmayın
Misafir
10.11.2023
Audi A5 Sportback için yapılmış
A5 tasarım olarak büyük spor aile arabası konseptini yakalamış. Dizayn olarak gerçekten önde bir tasarımı var. Yol tutuş çok iyi ve quattro ile muhteşem oluyor. Yakıt tüketimi rakiplerinde daha iyi. İç malzeme kalitesi sınıf standardında BMW ve mb den bir tık geride. Fiyat performans olarak çok iyi bir tercih.
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle