Sıfıraraçal.com

Audi Yeni Konseptini Tanıttı!

30 Ocak 2023 Pazartesi

 

Audi, Sphere konsept model serisinin dördüncü serisi olan Audi activesphere konsepti ile karşımıza çıktı. Audi markası 2021 yılında bizlere sunduğu skysphere roadster, Nisan 2022 tarihinde grandsphere sedan ve urbansphere konseptleri sonrası şimdi de çok yönlü gövde tasarımı ile karşımıza çıkan dört kapılı crossover coupe modelini bizlere sunuyor.

Activesphere, Malibu'daki Audi Design Studio'da geliştirildi. 4,98 metre uzunluğuna sahip 2,07 metre genişliği ile karşımıza çıkan ve 1,60 metre yüksekliğe sahip boyutlar ile, Audi activesphere konsepti premium segmentin bir üyesi olarak bizlere sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi activesphere konseptinin yerden yüksekliği; arazi kullanımı esnasında, 208 milimetrelik temel yükseklik üzerine 40 milimetre artırma kapasitesi ile karşımıza çıkıyor. Yol sürüşünde aynı miktarda alçalabilen özellikler bizlere sunuluyor.  

Activesphere konsepti sportback bir otomobilin bir allroad tasarım öğelerini ve teknik ekipmanını bünyesinde muhafaza eden ilk model olarak bizleri karşılıyor. Bu sebeple Audi, allroad'ın tam tersine bu yeni gövde varyantını "Active Sportback" ismi ile bizlere sunuyor.

Audi activesphere konsepti otonom moda sahipken ve bu mod ile sürüş yaparken gösterge paneli, direksiyon simidi ve pedallar görünmez bir konumda kaybolma özelliği ile karşımıza çıkıyor. Özellikle ilk koltuk sırasına baktığımız zaman sürücünün önünde yer alan aktif alanın ön ucundan itibaren uzanan geniş bir alan bizleri karşılıyor. Sürücü direksiyonu devralmak istediği anda, gösterge paneli direksiyon simidi ile beraber ön camın altındaki düz konumundan dışarı dönebilme özelliği ile karşımıza çıkıyor.

Audi activesphere konseptine baktığımız zaman ilk kez, fiziksel gerçeklik ile dijital alanı birleştiren bir teknoloji görüyoruz. Yeni sistemin en önemli detayı, her sürücü ve yolcu için ayrı ayrı karşımıza çıkan yenilikçi AR gözlük ve kulaklığı olarak karşımıza çıkıyor.

Audi activesphere konseptinde karşımıza çıkan benzersiz optik hassasiyet, en yüksek çözünürlük ve benzersiz kontrast, çıplak gözle göremediğimiz kontrol yüzeylerini ve ekranları kullanıcının direksiyon simidinin başında yer alırken görüş alanına gelebilme özelliği sunuyor.

Audi activesphere konseptinin iç mekânına baktığımız zaman ihtiyaç duyulan öğeler, sadece kullanıcıların ihtiyaç duyulan zamanda bizleri karşılıyor. Gerçek dünyada olduğu gibi sezgisel olarak çalışabilme özelliği sunuyor. Klima kumandası ya da hoparlörün üzerinde yer alan eğlence ve sesli etkileşimli panel bu anlattığımız teknolojiye en iyi örnek olabilir.

Audi grandsphere ve Audi urbansphere konsept otomobillerine benzer olarak activesphere konsepti de seri üretim için Audi markasının en yenilikçi elektrikli tahrik sistemi Premium Platform Electric karşımıza çıkıyor. Kısaca PPE kullandığını belirtelim. PPE'ye dayalı ilk Audi üretim araçlarının, 2023 senesi sona ermeden arka arkaya sunulması hedefleniyor.

Dört tekerlekten çekiş sistemi ile karşımıza çıkan Audi activesphere konseptinin ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları beraber toplam 325 kW güç ve 720 Newton metrelik bir sistem torku üretebilme kapasitesi ile karşımıza çıkıyor. Aracın ön ve arka tekerlekleri, beş bağlantılı bir aks ile birbirine bağlanıyor.

800 Volt Hızlı Şarj İle Karşımıza Çıkıyor!

Yakın bir dönemde tüm PPE modellerinde tahrik teknolojisinin can damarı 800 voltluk şarj teknolojisi bizleri karşılayacak. Bu, Audi e-tron GT quattro gibi pilin hızlı şarj istasyonlarında çok kısa bir zamanda 270 kW'a kadar şarj edilmesine olanak sağlıyor. Bu teknoloji, PPE ile ilk kez yüksek hacimli orta sınıf ve lüks segmentler ile karşımıza çıkacak. PPE teknolojisi, geleneksel bir yakıt ikmali süresine yaklaşan şarj sürelerine imkân sağlıyor. Yalnızca 10 dakika, araca 300 kilometreden fazla güç sağlayacak enerjiyi almak için yeterli bir süre olacağını ifade edelim. 25 dakikadan kısa bir zamanda, 100 kWh pil yüzde 5'ten yüzde 80 seviyesine gelebiliyor. Audi activesphere konsepti 600 kilometreyi aşan menzili ile uzun mesafe sürüş ile sizleri hayran bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Siz de araç karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara tek bir tıkla göz atabilir ve dilediğiniz araçları anında karşılaştırabilirsiniz.

Sitemiz üzerinde sıfır araç kampanyalarına yer verildiğini de belirtelim. Siz de tek bir tıkla sıfır araç kampanyalarına ulaşabilir ve anında size özel ve ücretsiz fiyat teklifi oluşturabilirsiniz.

 

Audi Yeni Konseptini Tanıttı! İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Audi Yorumları

Misafir
20.02.2023
Audi A6 için yapılmış
Audi A6 2003 model V6 2.4 modeli tutulurmu bu araclarin masrafari nasıl lütfen bna yardımcı olun
Misafir
11.02.2023
Audi Q2 için yapılmış
Daimi olarak audi kullanıcısıyım ama paket çok kısıtlı sunuluyor
Misafir
09.02.2023
Audi Q7 için yapılmış
Merhaba araç için bilgi almak istiyorum
Misafir
08.02.2023
Audi Q2 için yapılmış
çok iyi bi araba negatif bi yorum yok tek kelimeyle harika
Misafir
08.02.2023
Audi RS7 Sportback için yapılmış
harika bi araç bayıldımmm
Misafir
06.02.2023
Audi RS6 Avant için yapılmış
motoru çok güçlü aracın yol sürüşü de güzel tavsiye ederim
Misafir
06.01.2023
Audi A3 Sedan için yapılmış
Fiyat için teklif istiyorum
Misafir
04.01.2023
Audi A3 Sedan için yapılmış
A3 sedan yeni engelli limiti ile satın alınırım ?
Misafir
03.01.2023
Audi A3 Sedan için yapılmış
Rica ediyorum yazar mısınız limon sizin paket ne demek 2016 yeni kasa
Misafir
02.01.2023
Audi A3 Sedan için yapılmış
2017 / 2020 model a3 sedan almak istiyorum hangi paketi tercih edersiniz saygılar
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle