Sıfıraraçal.com

Yeni Peugeot 308 SW Sınıfına Şıklık Kazandırdı

Yeni Peugeot 308 SW Sınıfına Şıklık Kazandırdı

Yeni Peugeot 308 SW Sınıfına Şıklık Kazandırdı

2021 Peugeot 308 SW, SUV araçlara rakip olarak doğdu. Günümüz pazarında dünyamızın derdi SUV araçlar olsa da Avrupa pazarında halen Station Wagon modelleri borusu öttürmeye devam ettiriyor.

İlginizi Çekebilir: Peugeot Haziran Ayı Kampanyaları

Hala daha kendilerine geniş bir kitle bulan bu araçların en yenisi, Peugeot'dan gelecek. Fransız üretici, Volkswagen'in domine ettiği segmentte muhteşem bir giriş yapıyor.

2021 Peugeot 308 SW Kardeşinin Yapısını Koruyor

Avrupa pazarında satın alabileceğiniz en yakışıklı modellerden bir tanesi de Yeni 308 Station Wagon, temelinde HB kardeşinin yapısını korumaya devam ediyor. Tavanı büyüyen aracın sahte egzoz çıkışlarını görünce göz yaşlarımızı tutamıyoruz. Tabii bu konu hakkında yapılabilecek pek bir şey yok, "gülü seven dikenine katlanır" diyeceğiz.

Yeni Peugeot 308 Station Wagon Boyutları

Gövde tipiyle beraber getirdiği en büyük yenilik kullanışlılık oluyor. Bagaj hacmi tam tamına 608 Lt’ye kadar büyüyen araç, segmentinin lideri olmasa da pratik bir araç olduğunu kanıtlayabilecek kadar geniş bir saklama alanı sunuyor. Tabii ki ekstra bagaj hacmi için 40/20/40 şeklinde katlanabilen koltukları kapatarak toplamda 1634 Lt’lik bir bagaj hacmine çıkabiliyor. Peugeot, bu bölgeye 1.85 cm uzunluğunda eşyalar yüklenebileceğini de söylüyor.

Önceki jenerasyonuna göre 6 cm uzayan Peugeot 308 SW, 20 mm kadar da yere yaklaştırılmış. Otomobilin aks mesafesi aynı şekilde korunuyor olsa da yeni tasarım dili modeli olduğundan çok daha büyük göstermekte.

Peugeot 308 Station Wagon Donanım Özellikleri

Az önce de belirttiğimiz gibi, Yeni 308 SW genel anlamda Peugeot 308 HB’nin detaylarını kullanıyor. Yeni matrix LED ön farlar, 16 inç ile 18 inç ölçüler arasında değişen jantlar ve iç mekanda çift ekran kurulumu gibi donanım özellikleri direkt olarak küçük kardeşinden kopya çekilmiş. Bu durumdan rahatsız olmak bir hayli zor çünkü Peugeot 308 Hatchback, tasarım anlamında sınıfının öne çıkan modellerinden birisi. Böylece Station Wagon türevi de kendi sınıfına yeni bir tarz kazandırmış.

Peugeot 308 Station Wagon Teknik Özellikleri

EMP2 adlı platformunun da verdiği özgürlükle 2021 Peugeot 308 Station Wagon model bir çift şarj edilebilir hibrit versiyonla gelecek. Bu iki versiyonda 81 kW gücünde bir elektrikli motor ünitesi ve 12,4 kWh'lik bir pil kullanılıyor. Toplam güçleri 180 beygir ve 225 beygir olan bu iki model, sadece elektrikli modunu kullanarak 60 km yol katedebilecek.

Geleneksel motorlarda ise 1,2 Lt’lik turbo dizel motor ünitesinin 110 bg ve 130 bg güce sahip iki seçeneği karşımıza çıkıyor. 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik vitesli şanzımanla tercih edilebilecek bu motor seçeneklerine, birkaç yıl sonra tamamen elektrikli bir versiyonda dahil olacak.

Peugeot 308 SW ön satışları yakın zamanda başlayacak. Üretimine ise 2022 yılında başlanacak.

Peugeot Fiyat Listesi

Yeni Peugeot 308 Station Wagon hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Peugeot fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile otomobil karşılaştırması yapabilirsiniz. Diğer tüm araba kampanyalarına göz atabilirsiniz. Ayrıca düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

2021 Peugeot 5008 Fiyatı ve Versiyonları

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Yeni Peugeot 308 SW Sınıfına Şıklık Kazandırdı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle