Sıfıraraçal.com

Mercedes-Benz eSprinter, Tek Şarjla 475 KM Yol Kat Etti

3 Aralık 2022 Cumartesi

 

Alman otomobil devi Mercedes-Benz, son dönemlerde yaptığı çalışmalarla beraber ürün gamında değişikliğe gidiyor. Elektrifikasyon süreci ile beraber şirketin araçları teker teker elektrikli versiyonlar ile karşımıza çıkacak. Binek otomobillere ek olarak Mercedes-Benz markasının hafif ticari araçları da bu değişimden payını alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz, elektrikli minibüs modeli eSprinter için oldukça önemli bir gönderi paylaştı. Yapılan açıklamalara bakılırsa elektrikli minibüs için 19 Ekim tarihinde oldukça önemli bir test gerçekleştirildiğinin altını çizelim. Bu aracın testi kapsamında aracın hiç durmadan Stuttgart'taki Mercedes-Benz Müzesi'nden Münih Havalimanı'na gitme planı yapıldı.

Test sırasında yolculuk süresi boyunca Mercedes modeli, halka açık yollarda hareket etti ve hem otobanda hem de şehir trafiğinde aracın testi yapıldı. Ayrıca yolu kısaltmak yerine biraz daha testi zorlaştırabilmek için dağlık bölgelerden de aracın geçişi sağlandı.

TÜV Süd, aracın 100 kilometre mesafede ortalama 21,9 kWh'lik bir enerji tüketimi gerçekleştirdiğini bizlere belirtti. Bu yolculuk boyunca araç, 475 kilometrelik bir yolu hiç şarj olmadan kat etti ve test sonunda 12 km'lik bir menzil mesafesi kaldı.

Bu durum bizlere aracın binek elektrikli otomobiller gibi oldukça iyi bir menzil sunabildiğini bizlere ifade ediyor. Mercedes-Benz tarafından aktarılanlara göre aracın resmi tanıtımı 2023 yılının Şubat ayında karşımıza çıkacak. 2023 yılının ikinci yarısından bu yana araç, Charleston'da (Güney Karolina) ve Almanya'da Düsseldorf - Ludwigsfelde'deki fabrikalarda üretimi gerçekleşecek. Şirketin ticari araçlara uyarlanmış özel EV platformu ise 2025 yılında yollarda olacak.

Mercedes-Benz Sprinter modeli, Türk şoförlerinden ilham alan yeni özellikleri ile yola çıkmayı amaçlıyor. Araç çekiciliğinden ödün vermeden birçok pratik özellik sunuyor. Sprinter, karakteristik yüzü ve asaletini ile dikkat çekiyor.

Mercedes Sprinter, konforlu iç paneli ve akıllı asistanları sayesinde her an güven veren profesyonel bir iş ortağı olmak için yolara düştü. Araç Her detayı ile şoförlerin ve yolcuların konforunu en üst seviyede bizlere yaşatıyor. Mercedes modeli yüksek kaliteli tasarımı ve mükemmel işlevselliği ile etkileyici bir sürüş imkânı sunuyor. Mercedes modeli yenilikçi yüzü, verimli ve güvenilir bir taşımacılık çözümü ile karşımıza çıkıyor. İşini en iyi şekilde yapmak isteyenlere yeni nesil Spriter modeli çok yakışacak.

Mercedes-Benz Yeni Sprinter şehrin tüm hallerine ayak uydurur. Mercedes modelinin dış dizaynı bizi kendine hayran bırakacak. Aracın LED ön ve arka farları, boyalı tamponu ve krom ön ızgarası Sprinter modelinin karakteristik yüzünü bizlere gösteriyor. Araç 270 derece açılabilen bagaj kapıları, ısıtmalı ve ayarlanabilir yan aynaları ve viraj aydınlatmalı sis lambaları ile her yolculukta sizi kendine hayran bırakacak.  Bununla beraber yolcu bölümündeki karartılmış camlarla da yolcuları dışarıya karşı koruyor.

Yeni nesil Sprinter minibüslerdeki üstün teknolojik donanımlar size harika bir yolculuk deneyimi sunuyor. Araçta bulunan kamera sistemleri ile kör noktalar artık sizin için bir engel değil. Sprinter minibüslerdeki üstün teknolojik özellikler, yakıt tasarrufu ve düşük bakım maliyetleri araca hayran kalmanızı sağlayacak. Mercedes modeli ile kaliteli bir sürüş deneyimine hazır olun. Mercedes modeli güvenliği en üst noktaya çıkarmakla beraber bunun yanında maliyeti de en aza indiriyor.

Siz de araç karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara tek bir tıkla göz atabilir ve dilediğiniz araçları anında karşılaştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemiz üzerinde sıfır araç kampanyalarına yer verildiğini de belirtelim. Siz de tek bir tıkla sıfır araç kampanyalarına ulaşabilir ve anında size özel ve ücretsiz fiyat teklifi oluşturabilirsiniz.

 

Mercedes-Benz eSprinter, Tek Şarjla 475 KM Yol Kat Etti İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle