Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Hibrit Otomobillerde Rekabet Artıyor

Hibrit Otomobillerde Rekabet Artıyor

Yeni 2020 Renault Clio’nun hibrit versiyonu bu yılın ikinci 6 ayında satışta olacak. Türkiye’de faaliyet gösteren otomotiv üreticileri, 2020 yılında yeni modellerde hibrit otomobillere daha çok ağırlık verdi. Yeni yılda otomobil sektöründe markalar arasında rekabet daha da artacak.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir: Elektrikli Otomobiller %80 Daha Tasarruflu

 

Türkiye’de üretim yapan markalardan Fiat hariç Renault, Hyundai, Ford, Toyota 2020 yılında rekabete damga vuracak gibi görünüyor. Türkiye'de hibrit pazarı hızla büyümekte. 2019 yılında hibrit satışları % 207.1 gibi bir rekor seviyede artarak 11.974 adede yükseldi. Hibrit araçların pazar payı ise % 0.80'den % 3.09'a çıktı.
2020 yılında satışların yeni gelecek modeller ile beraber 20 bin adet rakamlarını zorlaması beklenmekte. Ülkemizde Honda, Hyundai, Land Rover, Lexus, BMW, Mercedes- Benz, Kia, Porsche, Subaru, Toyota ve Volvo gibi markaların hibrit modelleri de satılmakta.

Toyota, hibrit pazarının lideri konumunda olmaya devam ediyor. 2020 yılında aralarında Renault Mitsubishi, Jeep, Suzuki ve DS olmak üzere beş farklı marka da hibrit otomobil pazarına ilk defa giriş yapacak. Hibrit araç sınıfında kıran kırana bir rekabet yaşanacak.

Hibrit Otomobil Sınıfında Kıran Kırana Bir Rekabet

Hibrit otomobil pazarına iddialı bir giriş yapmayı planlayan Renault, Clio modelinin hibrit versiyonunu yılın ikinci 6 ayında itibaren satışa sunacak. Renault'nun en büyük avantajı Clio hibritin Türkiye'de üretilmesi.

Renault Mais, plug-in hibrit Captur modeli de yılın üçüncü çeyreğinde satışta olacak. Bu her iki modeli de Megane izleyecek. Megane'nın plug-in hibrit versiyonuyla birlikte Renault'nun hibrit ürün gamı üçe çıkmış olacak.Türkiye’de  2016 yılından bu güne kadar satılan hibrit otomobil satışları toplam 21.390 adet oldu. 2016 yılında 1010 adet olan satış rakamları 2017 yılında 4.507, 2018 yılında ise 3.899 adet olarak gerçekleşti. 2019 yılında bu rakamlar 11.974 adede çıktı. Satılan hibrit otomobillerin % 96'sı Toyota markası oldu.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil İle İlgili Fiyat Açıklaması

 

Sitemiz üzerinden tüm hibrit ve elektrikli araçları inceleyebilir, detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Elektrikli ve hibrit araç modellerini incelemek için buraya tıklayın!

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement