Sıfıraraçal.com

Nissan Elektrikli Araç Yatırımlarını Artırıyor

3 Aralık 2022 Cumartesi

 

Japon otomotiv devi 1,4 milyar dolarlık bir kredi aldı ve bu kredinin elektrikli otomobil projelerinde kullanılacağı ifade etti.

Nissan markası elektrifikasyon ve karbon nötr çalışmalarına son hızıyla devam ediyor. Japon otomotiv devi, elektrikli çağa geçiş sürecini hızlandırmak için 1,4 milyar dolar değerinde bir yatırım gerçekleştirecek. Nissan tarafından yapılan bir açıklamada 1,4 milyar dolar değerinde kullanılan bu kredinin “sıfır emisyonlu mobilite yatırımları” için kullanılacağı da ifade edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MUFG Bank ve diğer finansal birçok kuruluşla birlikte düzenlenen kredi için 30 Kasım tarihinde imza atan Japon otomotiv devi 5 ila 7 yıl içinde bu krediyi çeşitli projeler için kullanmayı amaçlıyor. Nissan sürdürebilir finans çerçevesi tarafından kullanılacak olan bu kredinin, tam olarak hangi projeler için kullanılacağı henüz netlik kazanmadı ancak elektrikli geleceğe yatırım yapılacağının altını çizelim.

Nissan markasının elektrikli araçlar konusuna yabancı olmadığını da ifade edelim. İlk nesil Nissan Leaf modelinin 2010 yılında tanıtıldığını sizlerle paylaşalım. 2019 yılına kadar en çok satılan elektrikli modellerden bir tanesi olan Nissan Leaf, Japon otomotiv devinin elektrikli çağa geçiş döneminde hazırlıklı olmasına da olanak sağlıyor. Bununla beraber Japon otomotiv devi ürün gamına, Leaf haricinde bazı hibrit modeller ile ekleme yapmıştı.

Nissan Ariya modeli ise Japon otomotiv devinin yüzde yüz elektrikli ikinci otomobili olarak kayıtlara geçecek. Araç 480 kilometreden daha fazla menzil mesafesi sunacak. Nissan markasını elektrikli çağın öncüsü haline getirebilmek adına önümüzdeki günlerde tanıtılacak ve tüketiciler ile paylaşılacak.

Amerika için bu modelin etiket fiyatı 44.485 dolardan başlayan fiyat etiketleri ile karşımıza çıkacak. Nissan Ariya modeli, Hyundai Ioniq 5, Ford Mustang Mach-E, KIA EV6 GT gibi modellerin rakibi olarak bizlerin karşısına çıkacak.

Nissan markasının diğer elektrikli araçlarına baktığımız zaman Yeni NISSAN X-Trail ve Yeni NISSAN X-Qashqai modeli karşımıza çıkıyor. Nissan X-Trail modeli, erimlilik odaklı jeneratör ünitesi ve lityum iyon batarya teknolojisi ile dikkat çekiyor. Elektriğin gücü ile kesintisiz bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanan Nissan X-Trail e-POWER modeli şarj etmeye gerek duymadan özgürce planlanan rotalarda, sessiz ve konforlu bir yolculuk ile birlikte anlık hızlanma tepkimesi ile keyifli bir sürüş imkanı sunuyor. Nissan e-POWER teknolojisinin daha güçlü ve gücü daha stabil şekilde yola aktarabilen dört tekerlekten çekişli versiyonu e-4ORCE, her yol koşulunda elektrikli sürüş imkanı sunuyor. Bu motor geleneksel hibrit motorların ötesinde bir performans sunuyor.

Nissan X-Trail e-POWER teknolojisinden anında, yumuşak hızlanma ve e-4ORCE dört tekerlekten çekiş sistemi sunuyor. Aracın benzersiz kontrolü ile tekerlekleriniz, direksiyon başına geçmenize yardımcı olmak için değişen koşullara ve zorlu araziye uyum sağlama noktasında oldukça iddialı bir model olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Nissan modelinin göz alıcı LED ön farları ve işlevsel hava girişleri dikkat çekiyor. Nissan X-Trail maceracı olduğu kadar teknolojik olduğunu da bizlere gösteriyor. Aracın 7 koltuklu yerleşimi, ön ve arka USB bağlantıları ile herkese bir yaşam alanı sunuyor. Ayrıca aracın işlevsel saklama alanları da yolculuğun değerini artıran detaylar arasında yer alıyor.

Yeni Nissan Qashqai, elektrik destekli ve elektrikli güç aktarma organı ile birlikte önden veya dört tekerlekten çekişli sistemle karşımıza çıkıyor. Nissan Qashqai e-POWER, EV modu ve e-Pedal teknolojisi ile daha yumuşak, daha sessiz ve hepsinden önemlisi şehir içinde yüzde 34 yakıt tasarrufu sağlayan bir sürüş vadediyor.

Nissan modeli özel tasarlanmış, bel destekli, ergonomik koltuklarda, uzun yolculuklarda bile rahat etmenizi sağlıyor. Nissan Qashqai modelinin hem sürücü hem de yolcu için mevcut koltuk masajı özelliği ile trafikteyken size rahat bir yolculuk vadediyor. Araç üzerinde baştan sona kaliteli malzemeler ve Nappa deri koltuklar sizi kendine hayran bırakıyor.

Siz de araç karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara tek bir tıkla göz atabilir ve dilediğiniz araçları anında karşılaştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemiz üzerinde sıfır araç kampanyalarına yer verildiğini de belirtelim. Siz de tek bir tıkla sıfır araç kampanyalarına ulaşabilir ve anında size özel ve ücretsiz fiyat teklifi oluşturabilirsiniz.

 

Nissan Elektrikli Araç Yatırımlarını Artırıyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Nissan Yorumları

Misafir
28.01.2023
Nissan Navara için yapılmış
Arkadaşlar bende de 2016 4*4 platinium paketi var,aracı yeni aldım ama kırıkkale ankara arası 80 km yolda 10 litre ortalama ile gidebildim.Şehir içi zaten felaket 15 litrenin altına düşüremiyorum.Acaba kullanımda bilmem gereken birşeyler mi var? (Bu değerler 4*2 kullanımda bu şekilde!!!)
Misafir
28.01.2023
Nissan Navara için yapılmış
Arkadaşlar bende de 2016 4*4 platinium paketi var,aracı yeni aldım ama kırıkkale ankara arası 80 km yolda 10 litre ortalama ile gidebildim.Şehir içi zaten felaket 15 litrenin altına düşüremiyorum.Acaba kullanımda bilmem gereken birşeyler mi var? (Bu değerler 4*2 kullanımda bu şekilde!!!)
Misafir
26.01.2023
Nissan Micra için yapılmış
Arkadaşlar 2004,2006 arası Manuel micra almayı düşünüyorum, kronik sorunları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Misafir
03.01.2023
Nissan Qashqai için yapılmış
aracı nerden bulabiliriz
Misafir
03.01.2023
Nissan Juke için yapılmış
aracın test sürüşüne gittim çok güzel bir araç yol tutuşuda güzel
Misafir
02.01.2023
Nissan X-Trail için yapılmış
dış dizaynını beğenmedim ama araç da çok pahalıı
Misafir
02.01.2023
Nissan Micra için yapılmış
iç dizaynı güzel sade ve fiyat performansı
Misafir
02.01.2023
Nissan Juke için yapılmış
en boş paketi bile mükemmel bir araç
Misafir
02.01.2023
Nissan Qashqai için yapılmış
Test sürüşü yapmak istiyorum hangi bayide araç mevcut
Misafir
02.01.2023
Nissan Juke için yapılmış
suv kalite özellik şıklık hepsi bir arada üstelik ekonomik
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle